Pinčesobchod
BTM: Jakub Plachta konečně prolomil čekání na vítězství
Kategorie: Česko / 07 Ledna 2018
plachta
Zobrazení: 2307
Komentáře: 0

Za svou mládežnickou kariéru se Jakub PLACHTA celkem desetkrát dostal do finále, ale v každém případě odcházel poražen. Teď, ve svém jedenáctém prolomil toto čekání na titul, když ve finále juniorské dvouhry v Jablonci nad Nisou porazil svého mladšího ostravského kolegu - Adama ŠTALZERA. I titul ze dvouhry juniorek putuje na sever Moravy zásluhou havířovské Gabriely ŠTĚPÁNOVÉ

Neméně překvapivá byla i jména semifinalistů juniorského singlu. Na bronzový stupínek vystoupal hodonínský Filip RŮŽIČKA, který ve skupině uštědřil porážku nasazenému Davidovi PRŮŠOVI. Kvarteto nečekaných medailistů uzavřel, do třetice hráč ostravského TJ, Filip VYBÍRAL, který ve skupině vyřadil pro změnu turnajovou jedničku Radima BAKA z Havířova. 

Dvouhra juniorek byla poměrně jasnou záležitostí havířovské Gabriely ŠTĚPÁNOVÉ, která si ve finále poradila s hodonínskou Anežkou ILČÍKOVOU. O třetí příčku se podělily vlašimská Anna MATĚJOVSKÁ a brněnská kadetka Linda ZÁDĚROVÁ, která už ve čtvrtfinále zastavila druhou nasazenou Pytlíkovou. 

V Liberci se souběžně odehrál bodovací turnaj mladšího žactva. Liberecká Monika PAŘÍZKOVÁ určitě v domácím prostředí pomýšlela na vítězství, ale to jí v semifinále překazila královéhradecká Tereza BÁRTOVÁ. Z konečného vítězství se však radovala Michaela DOSEDĚLOVÁ

Dvouhra mladších žáků se musela obejít bez těch nejlepších, čehož poté využil nejvýše nasazený Daniel KOŠŤÁL. Ten si s přehledem došel pro vítězství, když mu finálovým soupeřem byl Martin ŠÍP. Překvapivá jména se však objevila na bronzových stupíncích. Medaili v soutěži mladšího žactva si vybojoval Jindřich MORÁVEK ze Strážnice a také Vojtěch SLANÝ z Havířova. 

JUNIOŘI:

1. PLACHTA Jakub (TJ Ostrava KST)

2. ŠTALZER Adam (TJ Ostrava KST)

3.-4. VYBÍRAL Filip (TJ Ostrava KST), RŮŽIČKA Filip (SKST Hodonín)

 

JUNIORKY:

1. ŠTĚPÁNOVÁ Gabriela (SKST Baník Havířov)

2. ILČÍKOVÁ Anežka (SKST Hodonín)

3.-4. ZÁDĚROVÁ Linda (MS Brno), MATĚJOVSKÁ Anna (SKST Vlašim)

 

MLADŠÍ ŽÁCI:

1. KOŠŤÁL Daniel (Baník Havířov)

2. ŠÍP Martin (Kotlářka Praha)

3.-4. SLANÝ Vojtěch (Baník Havířov), MORÁVEK Jindřich (Jiskra Strážnice)

 

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ:

1. DOSEDĚLOVÁ Michaela (KST Jirkov)

2. BÁRTOVÁ Tereza (TJ Sokol PP Hradec Králové 2)

3.-4. PAŘÍZKOVÁ Monika (SKST Liberec), PISÁROVÁ Kateřina (KST Rakovník)Komentáře: 0

Zanechat komentář