Pinčesobchod
Simona Šlehobrová se vrací do české Extraligy
Kategorie: Ostatní / 25 Dubna 2015
Zobrazení: 2888
Komentáře: 2

Po svém tříletém působení v německém třetiligovém týmu TTC Rödinghausen se Simona ŠLEHOBROVÁ opět vrací do nejvyšší české ženské soutěže. Bývalá hráčka SK Dobré bude pro příští sezónu oblékat dres MK Řeznovic.

Simona Šlehobrová odešla do Německa sbírat zkušenosti před třemi lety. Po celou dobu svého působení v německém klubu TTC Rödinghausen (cca 100 km západně od Hannoveru) hrála na vrchním kříži na pozici dvojky týmu. Výrazně se podílela na postupu Rödinghausenu z Regionalligy do Bundesligy, tj. po reorganizaci ligových soutěží do 3. Bundesligy. Šlehobrová letošní působení ve třetí Bundeslize ukončila s konečnou bilancí 11:13. 

,,Pokud mohu srovnat českou Extraligu s třetí Bundesligou, tak se jedná o zhruba stejnou výkonnostní úroveň. Ani jeden zápas nebyl jednoduchý. Soupeři k nám ale často nebyli féroví. Za celé tři roky nám nikdy nevyšli vstříc s přeložením zápasu. Nejspíš nechtěli vyhovět žádosti tří českých hráček v základní sestavě (pozn. v základní sestavě jsou kromě Simony Šlehobrové i další české hráčky: Tamara TOMANOVÁ, Lucie KŘÍŽOVÁ a příležitostně také Monika ROHLÍKOVÁ). Naopak rozhodčí byli v celku příjemní, ale nekompromisní. Občas nám na zápas dokonce přinesli i něco sladkého, což je taková milá pozornost."

Šlehobrová dále poukazuje i na odlišný herní systém. ,,Třetí Bundesliga se hraje na rozdíl od Extraligy ve čtyřech hráčkách (pozn. dvě hrají na vrchním kříži a dvě na spodním kříži). Výsledný bod je ale stejně jako v Extralize ten šestý. Na začátku utkání se hrají dvě čtyřhry, které tedy mají rozhodující význam. Pořadí hráček v týmu je určeno na polovinu sezóny dopředu, tudíž odpadá taktizování, kdo na které pozici bude v určitém utkání hrát. Po odehrané polovině soutěže může dojít ke změnám v pořadí hráček, ale to se odvíjí od dosažené výkonnosti v první půlce sezóny." 

Foto: Martin Niedzwicki

Dvacetiletá Šlehobrová se rozhodla pro návrat do české Extraligy především v důsledku dlouhého cestování na zápasy. ,,Cesta na zápas mi trvala 12 hodin tam a dalších 12 hodin zpátky, což není z hlediska následného výkonu hned po příjezdu ideální. Takže se určitě těším na to, že na domácí zápas teď pojedu pouze hodinu."  Šlehobrová v dresu MK Řeznovic, které si letos vybojovaly přímou účast v play-off, doplní Kristýnu MIKULCOVOU, Alexandru PELCMANOVOU a Barboru KAPOUNOVOU. ,,Naší ambicí pro příští sezónu bude snaha o postup do semifinále play-off." 

,,Asi nejhorším zážitkem bylo stávkování pracovníků Deutsche Bahn. Během uplynulé sezóny nás stávky postihly dokonce dvakrát za sebou. Cesta zpátky mi tehdy trvala přes dvacet hodin, což je dost vyčerpávající," poukazuje na nevýhody cestování Šlehobrová a pokračuje celkovým hodnocením svého působení v Německu, ,,Určitě to byla dobrá zkušenost. Je dobré vidět na vlastní oči rozdílné charaktery národů, a také srovnat hráčskou úroveň tam a tady. Jistou výhodou představuje i ztráta jazykových bariér. Na druhou stranu máte méně času, který byste mohli trávit se svými blízkými." Komentáře: 2

no.1 napsal:
25 Dubna 2015
IP: 91.221.212.*
Co je s domenou ping-pong.cz?

Hanz napsal:
25 Dubna 2015
IP: 46.171.130.*
Zřejmě zkolabovala pod množstvím návštěvníků.

Zanechat komentář