Pinčesobchod
Český klub fair play ocenil Pišteje a Viktorínovou
Kategorie: Ostatní / 21 Dubna 2015
Zobrazení: 1538
Komentáře: 1

Český klub fair play již po několikáté ve své historii uděloval ceny sportovcům, kteří se v uplynulém roce 2014 zaskvěli nějakým záslužným činem v rámci zásad fair-play. Mezi jinými byli ocenění i dva stolní tenisté. 

Čestný diplom za čin obdržel Ľubomír PIŠTEJ. Hráč DTJ Hradce Králové totiž v loňském ročníku extraligového finále play-off proti Havlíčkově Brodu za vyrovnaného stavu 1:1 na sety a 11:11 přiznal Pavlu Širůčkovi míček, který jen velmi zlehka škrtal hranu stolu. Rozhodčí "prasátko" nezaznamenali. Podobná situace se přihodila i ve finále bodovacího turnaje starších žákyň, kde oceněná Michaela VIKTORÍNOVÁ (KST Zlín), taktéž za rozhodujícího stavu, přiznala Anežce Ilčíkové "prasátko", které rozhodčí ani přihlížející nepostřehli.  
Hlavní cenu si odnesl litvínovský brankář Petr Spěšný, který se odmítl účastnit sázkového podvodu, který pak následně sám nahlásil. V hlavní kategorii byly oceněny i orientační běžkyně Markéta Vandasová a Zuzana Čechová, které pomohly soupeřce napadené sršněmi. 

Foto: Radek Viktorín

Více informací zde.Komentáře: 1

Alenka v říši d napsal:
21 Dubna 2015
IP: 89.103.47.*
Oběma oceněným stolním tenistům patří náš dík za to, že ukazují kladnou stránku našeho sportu, a to smysl pro fair play. V drtivé většině přiznáváme "prasátka", netleskáme při nich, stejně tak při pokaženém servisu soupeře apod. Škoda, že to samé už neplatí pro zákulisí .

Zanechat komentář