Pinčesobchod
Ostravští kadeti potřetí za sebou Mistry ČR v družstvech
Kategorie: Česko / 01 Dubna 2015
MČR družstev 2015
Zobrazení: 2348
Komentáře: 13

Poslední březnový víkend byl ve znamení Mistrovství ČR družstev. Již tradičně se pořadatelství ujala Ostrava. Domácí hráči pomýšleli na medailová umístění v juniorské i kadetské soutěži. Zlato nakonec vybojovali "jen" v družstvech kadetů. Mezi juniory triumfovali hráči Kotlářky. Družstva kadetek ovládly po vyrovnaném finálovém souboji hráčky Vlašimi. Podobné drama nabídlo i nedělní finále juniorek, kde se z vítězství radoval Hluk.

Kadeti TJ Ostrava KST (ve složení: Martinko Tomáš, Plachta Jakub, Bělík Šimon, Valošek Jakub, trenér: Jiří Bajger) ve finále zcela přesvědčivě přehráli výběr Liberce (Pařízek Martin, Mečl Jan, Blinka Michal). Paradoxně mnohem těžší zápas mladí Ostravané sehráli v semifinále proti Zlínu (Koldas Tomáš, Nedbálek Michal, Dufek Jan), kde o konečném vítězi musel rozhodovat až poslední pátý zápas, když v souboji dvojek týmů zvítězil právě Tomáš Martinko nad Michalem Nedbálkem a poslal tak Ostravu do finále. Ostravští kadeti tak dovršili zlatý hattrick, neboť soutěž kadetů ovládli už třetí rok v řadě. Bronz náleží hráčům KST Slezan Opava (Onderka František, Vitásek Adam, Dzida Martin), které v boji o bronz podržel dvěma body především František Onderka.

Soutěž kadetek nabídla ve finále mnohem vyrovnanější podívanou. Podle očekávání se do finále probojoval celek Hodonína (Ilčíková Anežka, Ševčíková Klára) a družstvo Vlašimi (Matějovská Anna, Polívková Barbora, trenér: Luboš Pěnkava). Hodonínské hráčky si už v semifinálovém utkání musely poradit s vlašimským "béčkem" (Pytlíková Tereza, Lajdová Karolína), které pak v podobně vyrovnaném souboji o bronz přehrálo kadetky z TJ Sokola Děhylov. Ve finále se ve skvělém světle představila Anna Matějovská. Porazila nejen Kláru Ševčíkovou, ale zejména vybojovala důležitý bod nad Ilčíkovou. Ke dvěma bodům Matějovské přidala ten rozhodující Barbora Polívková a vlašimské hráčky okupovaly stupně vítězů.

Foto: Miloš Valošek

Po roce titul juniorských mistrů obhájili hráči SK DDM Kotlářka (Kučera Stanislav, Němeček Jakub, Vítovec Martin, trenér: Pavel Špaček). V semifinále vyřadili domácí Ostravu (Klos Patrik, Martinko Jiří, Martinko Tomáš, Vašíček Jan) a stejným poměrem si poradili ve finále s TJ Sokol Hradec Králové (Buben Vlastimil, Brát Karel, Hort Tomáš). Hradečtí však nebyli daleko od zlatého stupínku. Zvlášť zamrzí dvě prohry Vlastimila Bubna, který prohrál obě dvouhry nejtěsnějším možným poměrem. V zápase o bronz si Ostravané spravili náladu na "béčku" Kotlářky.

Juniorky opět sehrály ve finále maximální možný počet zápasů. SKST Baník Havířov (Čechová Kateřina, Petrovová Nikita) se ve finálovém souboji mohl opřít o dva body Kateřiny Čechové, ale to bylo nakonec málo. KST Hluk (Slezáková Stanislava, Ševčíková Markéta, trenérka: Andrea Botková) dokázal dát dohromady potřebné tři body a slavil zlato. Rozhodujícím faktorem zápasu se ukázala být čtyřhra, kde havířovským hráčkám nevyšel rozhodující pátý set. Utkání o bronz mezi Hodonínem (Ilčíková Anežka, Kmeťová Veronika) a Vlašimí (Pěnkavová Dagmar, Matějovská Anna) měl sice jednoznačný výsledek, ale vyrovnaný průběh. Hodonínské juniorky vyhrály všechny tři zápasy v pěti setech.

Foto: Miloš Valošek

 

Výsledky družstev kadetů:

Finále: TJ Ostrava KST - SKST Liberec 3:0

o 3. místo: KST Zlín - KST Slezan Opava 1:3

Výsledky družstev kadetek:

Finále: SKST Hodonín - SKST Vlašim A 2:3

o 3. místo: TJ Sokol Děhylov - SKST Vlašim B 2:3

Výsledky družstev juniorů:

Finále: SK DDM Kotlářka A - TJ Sokol Hradec Králové 3:1

o 3. místo: TJ Ostrava KST - SK DDM Kotlářka B 3:0

Výsledky družstev juniorek:

Finále: SKST Havířov - KST Hluk 2:3

o 3. místo: SKST Vlašim - SKST Hodonín 0:3

 Komentáře: 13

Alenka v říši d napsal:
01 Dubna 2015
IP: 89.103.47.*
Srovnání úspěšnosti klubů s RCM, s SCM a ostatních, pořadí úspěšnosti podle medailí :
1.-2. Ostrava (SCM)= 1 zlato + 1 bronz (kadeti+junioři)
1.-2. Vlašim (SCM)= 1 zlato + 1 bronz (kadetky+kadetky)
3.-4. Praha (RCM)= 1 zlato (junioři)
3.-4. Hluk (ostatní)= 1 zlato (juniorky)
5. Hodonín (SCM)= 1 stříbro + 1 bronz (kadetky+juniorky)
6.-8. Liberec (ostatní)= 1 stříbro (kadeti)
6.-8. Hradec Králové (ostatní)= 1 stříbro (junioři)
6.-8. Havířov (RCM)= 1 stříbro (juniorky)
9. Opava (ostatní)= 1 bronz (kadeti)
Možná by si Hodonín za 2 medaile zasloužil být spíše 3., ale oficiálně bývá zlato více než stříbro+bronz. Každopádně dost chabý výsledek RCM, vzhledem k násobkům "přidělených" financí, než mají SCM a hlavně ostatní kluby !

Magor napsal:
01 Dubna 2015
IP: 217.115.246.*
Alenko, myslím si,že pleteš hrušky s jabkama.

Martin napsal:
01 Dubna 2015
IP: 89.29.13.*
Magorovi:Jak to myslíš?

Magor napsal:
01 Dubna 2015
IP: 217.115.246.*
Nebudu to zde rozebírat. Jedná se především o mladé hráče, které bychom měli nechat hrát, ať už hrajou v RCM, SCM nebo tzv. ostatních, všichni se snažili bojovat, poprat se z nepřízní osudu, ba i se svým zdravotním stavem a nevzdali to a za to jim patří obdiv. Pokud vy, dospělí máte problémy s financováním RCM,SCM a tzv.ostatních, tak si zvolte Černotu za předsedu, možná to bude lepší.
Já též nejsem zastánce dnešních RCM, pokud něco chcete změnit, tak tlačte na své delegáty, kteří se budou účastnit konference ČASTu, aby to změnili.
Ale, už bych nechal ty mladé na pokoji, po každém významnějším turnaji. Mají toho dost ve škole, doma, kdy musí poslouchat své ambiciózní rodiče, na trénincích, kde poslouchají své trenéry netrenéry a ještě blbé žvásty na pinčesu popř.SB.

Matrin napsal:
02 Dubna 2015
IP: 89.29.13.*
Já souhlasím s tím,ať je necháme hrát,ale taky ať mají všichni stejné podmínky ... a to opravdu nemají.

Ostravak napsal:
02 Dubna 2015
IP: 195.113.123.*
Magora nechápu, hráče "Alenka v říši d" nenapadá, nespravedlivý systém ano. Souhlas s Martinem.

Alenka v říši d napsal:
02 Dubna 2015
IP: 89.103.47.*
Magor, v souladu se svým nickem, nepochopil prosté srovnání úspěšnosti klubů při práci s mládeží. Ve svém příspěvku ani nesrovnávám hrušky s jablky, ani nenapadám žádné hráče. Naopak dle srovnání jasně vyplývá, že projekt RCM nemá již několik let adekvátní výsledky, vzhledem k financím do nich plynoucím. Delegáti, kteří volí současné vedení ČAST, nemají žádný zájem o práci s mládeží, chtějí si jen dál "funkcionařit" ve svých krajích a "slíbené" dotace od současného vedení ČASTu jim to umožní. Toto je leitmotivem jejich volby vedení ČASTu. Už to, že ve stolním tenisu je opačné pořadí konferencí, tzn. nejprve celostátní, poté krajské a na závěr okresní, zcela znemožňuje "tlačit" na své delegáty, aby pohnali současné vedení ČASTu k odpovědnosti. I tolik kritizované politické strany delegují "zezdola" a mohou zavázat své delegáty k patřičnému hlasování. A mimochodem, jestli přečtení mého příspěvku "zamává" s psychikou hráčů, tak by se asi vrcholovému sportu, kde rozhodují často detaily, věnovat neměli a měli raději zkusit řádně dostudovat.

Magor napsal:
02 Dubna 2015
IP: 217.115.246.*
Také se mi nelíbí současný systém RCM. Nelíbí se mi, ale, jakým systémem srovnává Alenka úspěšnost klubů. Za kluby, které jsou při RCM, nestartovali jen hráči, kteří jsou v RCM, ale také oddíloví hráči. Např. u juniorek 2.místo získaly hráčky, které trénujou v Havířovském RCM, 1.místo získal Hluk, kde Slezáková trénuje v RCM Havířov, Ševčíková trénuje v Hodoníně, ale stáže v RCM Havířov a to nemluvě o Kapounové a Pyskaté (Hodonín), které trénují též v RCM Havířov a nemohly pro nemoc a určitě by zasáhly medailové pozice. Ono hodnocení musíme brát trochu ze všech pohledů.

Magor napsal:
02 Dubna 2015
IP: 217.115.246.*
Financování RCM neznám, ale domnívám se, že peníze přicházející do klubu, který má na starosti RCM, jsou rozdělovány pro potřeby hráčů, kteří jsou nominováni ČASTem do RCM.Dále určitý poměr by měl jít na platy trenérů a režije klubu(el.otop,pronájem haly a pod.).Otázka je, zda by bylo výhodné oddělit RCM o klubů. Možná ano, ale možná by to stálo více pěněz, nevím? Možná by chyběl sparing. Otázkou je, zda v dnešních RCM se věnují stejně hráčům, kteří jsou v RCM z jiných klubů než z Havířova a Prahy.
Jinak psychika je důležitá, ale pokud kritika není objektivní tak to zamává. Jinak je lepší radši vzdělání, protože pincem se člověk neuživý a když už ano, tak tak.

Martin napsal:
02 Dubna 2015
IP: 89.29.13.*
Pane Černota,příště prosím trošku kratší,mám obavu,že to nikdo nečte ... ..já taky ne ...

Magor napsal:
02 Dubna 2015
IP: 217.115.246.*
Ta koordinace a rozvoj trenerů, to bude fuška.

says napsal:
09 Dubna 2015
IP: 37.188.226.*
S podivem jsem se dočetl, že Černota ( záměrně nepíši PAN) nekandiduje na post předsedy ČAST, protože se asi zřejmě bojí. Plnou stránku řečí jak by co udělal ale nakonec nic... Zklamal jste mě Černoto

says napsal:
09 Dubna 2015
IP: 85.70.123.*
Zajímavé je, že velice vykládá Černota o tom jak se všechno dělá špatně, ale aby kandidoval to v žádném případě nic...

Zanechat komentář