Pinčesobchod
Zklamání v Hodoníně: Česká republika – Rusko 0:3
Kategorie: Zahraničí / 29 Ledna 2013
Dana Čechová / foto František Zálewský
Zobrazení: 1261
Komentáře: 0

Stolním tenistkám České republiky předposlední utkání kvalifikace pro ME 2013 nevyšlo. Svěřenkyně trenéra Miroslava Cecavy prohrály v utkání Championships divize skupiny B s celkem Ruska 0:3.

Český reprezentantkám se v poslední době v Hodoníně nedaří. Poté, co zde podlehly favorizovanému Německu dnes v hodonínské sportovní hale nestačily ani na Rusko.

Zápas s nevyzpytatelným Ruskem odstartovala pětisetová bitva mezi Ivetou Vacenovskou a Jelenou Trošněvovou. Bohužel pro český tým měla v dramatické koncovce více štěstí ruská stolní tenistka. A když ospale působící Anna Tichomirovová porazila ve čtyřech setech naší nejzkušenější reprezentantku Renatu Štrbíkovou vypadalo to s naší “družinou“ nevalně.“ V souboji “trojek“ obou kolektivů vyšel Daně Čechové začátek a zdálo, že vykřesá jiskřičku naděje na obrat ve skóre. Exhodonínská stolní tenistka s přehledem vyhrála úvodní sadu 11:3, ale pak se jí herně přestalo dařit. Navíc klíčový okamžik celého zápasu, dramatickou koncovku třetí sady, lépe zvládla mladá Noskovová, která pečetila nečekaně hladké vítězství svého celku v poměru 3:0.

Anna Tichomirovová (na snímku) vybojovala druhý bod ruského týmu.

Závěrečné utkání Championships divize skupiny B sehrají české stolní tenistky 12. března doma s Anglií.

Kvalifikace pro ME 2013

Championships divize

ŽENY – skupina B

Česká republika – Rusko 0:3

Iveta Vacenovská – Jelena Trošněvová 2:3 (10,6,-9,10,-9), Renata Štrbíková – Anna Tichomirovová 1:3 (-5,9,-4,-7), Dana Čechová – Jana Noskovová 1:3 (9,-9,-14,-5).

Podrobnosti o kvalifikaci pro mistrovství Evropy ve stolním tenisu najdete na:Komentáře: 0

Zanechat komentář