Pinčesobchod
Harmony China Open bez nejlepších Číňanů !
Kategorie: Zahraničí / 23 Srpna 2012
Logo ITTF World Tour 2012 / coby by ITTF
Zobrazení: 1311
Komentáře: 0

V čínském Suzhou probíhá nejlépe dotovaný turnaj seriálu ITTF World Tour 2012 ve stolním tenisu - Harmony China Open.

Paradoxem je, že v Suzhou nestartuje ani jeden ze šestice úspěšných čínských olympioniků, kteří v Londýně “vydolovali“ maximální počet medailí. Účast v Suzhou a následně i na Czech Open v Olomouci odřekli Zhang Jike, Ma Long, Wang Hao, Li Xiaoxia, Ding Ning a Guo Yue. Oficiální důvody tohoto kroku neznáme, ale zřejmě je to další ukázka nezvyklých praktik z dílny čínské reprezentace stolního tenisu…

I přes tento “výpadek“ má jedenáctý turnaj letošního seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu s celkovou dotací 330.000 US dolarů velice kvalitní obsazení. Ve dvouhře mužů jsou nejvýše nasazenými hráči Číňané Xu Xin (WR: 3.), Ma Lin (WR: 6.) a Němec Timo Boll. (WR: 7.). V ženském singlu je turnajovou jedničkou Číňanka Liu Shiwen (WR: 2.), kterou následuje bronzová medailistka z OH v Londýně Feng Tianwei (WR: 7.) ze Singapuru a další Číňanka Fan Ying (WR: 16.). 

V Suzhou nechybí nejlepší Evropané Němci Timo Boll a Dimitrij Ovtcharov a Bělorus Vladimir Samsonov. Stolní tenisté z České republiky na letošním Harmony China Open 2012 nestartují.

Dnes v Suzhou končí kvalifikace, hlavní soutěže Harmony China Open 2012 odstartují v pátek 24. srpna a vyvrcholí v neděli 26. srpna.

Podrobnosti o turnaji Harmony China Open 2012 najdete na: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2163&category=pt
 Komentáře: 0

Zanechat komentář