Pinčesobchod
Družstvo českých juniorek na MSj v Bratislavě
Kategorie: Zahraničí / 03 Prosince 2010
Pavel Širuček / Foto by František Zálewský
Zobrazení: 1717
Komentáře: 0

Dárek z nebes dostal český stolní tenis v podobě odřeknutí účasti tří afrických zemí na juniorském mistrovství světa 2010, které zítra začíná v Bratislavě.

Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF) musela na poslední chvíli doplnit šestnáctku účastníků světového šampionátu a jedno místo připadlo družstvu juniorek České republiky, které v soutěži družstev nahradí Nigérii.

V hlavním městě Slovenska se pod vedením trenérky Marie Hrachové v soutěži družstev představí čtyřlístek hráček: Kristýna Mikulcová, Dagmar Blašková, Karin Adámková a Kateřina Tomanovská. České juniorky budou hrát ve skupině C společně s Jižní Koreou, Německem, USA a Austrálií.

Druhá část juniorského mistrovství světa v Bratislavě bude patřit soutěžím jednotlivců. V nich se kromě čtveřice českých juniorek představí také Pavel Širuček. Úřadujícího juniorského vicemistra Evropy bude koučovat trenér Kamil Koutný.

V deblových disciplínách budou na Msj startovat tyto české dvojice: Mikulcová - Blašková, Adámková - Tomanovská. V mixu, kde je povoleno kombinované složení párů, se představí: Širuček – Balážová (Slovensko), Novota (Slovensko) – Mikulcová, Walker (Anglie) – Adámková, McBeath (Anglie) – Blašková. Až na místě bude hledat partnera do mixu dodatečně nominovaná Kateřina Tomanovská.

Juniorské mistrovství světa ve stolním tenisu v Bratislavě začíná v sobotu 4. prosince soutěžemi družstev, které vyvrcholí finálovými zápasy ve středu 8. prosince. Závěrečné zápasy soutěží jednotlivců jsou v Národním tenisovém centru na programu v sobotu 11. prosince.
 Komentáře: 0

Zanechat komentář