Pinčesobchod
Olympijské hry mládeže zvedají oponu
Kategorie: Zahraničí / 13 Srpna 2010
Logo YOG / copy by ITTF
Zobrazení: 1672
Komentáře: 0

V sobotu 14. srpna se zvedne ”pomyslná opona” I. Olympijských her mládeže (YOG), které bude až do 26. srpna hostit Singapur.

Singapur je městský stát na jihovýchodě Asie a jeho název znamená v češtině Lví město. Česká republika vyslala do ”Lvího města” výpravu čítající 60 členů, z toho 38 sportovců. Reprezentovat nás budou překážkáři, sprinter, diskař, kladivář, skokan o tyči, cyklisté, kanoisté, lukostřelec, moderní pětibojaři, plavci, střelci, šermíři, tenisté, triatlonista, basketbalistky, veslaři a také stolní tenista – Ondřej Bajger z Mittalu Ostrava. ”Nejde jen o sportovní výsledky, ale velký důraz je kladen i na výchovný aspekt,“ uvedl k premiéře této významné celosvětové akce Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru.

Turnaj ve stolním tenisu se bude hrát od 21. do 26. srpna, zúčastní se ho dvaatřicet chlapců a stejný počet dívek narozených v letech 1994 a 1995. Na programu jsou tři soutěžní disciplíny: dvouhra chlapců, dvouhra dívek a soutěž smíšených družstev.

Ondřej Bajger se představí v singlu chlapců a společně s Běloruskou Katarinou Baravokovou vytvoří smíšený tým.

První Olympijské hry mládeže v Singapuru odstartují v sobotu 14. srpna, přesně ve 20 hodin a 10 minut, tedy v čase symbolizujícím rok 2010.

 Komentáře: 0

Zanechat komentář