Pinčesobchod
Timo Boll přijede do Prahy
Kategorie: Zahraničí / 22 Června 2010
Timo Boll/foto by Butterfly
Zobrazení: 3979
Komentáře: 1

V Lucemburku, v sídle Evropské unie stolního tenisu (ETTU), byl dnes rozlosován nový ročník Ligy mistrů. Mezi čtrnácti účastníky této prestižní klubové soutěže je i český šampión SF SKK El Niňo Praha

Dnešní los svěřencům trenéra Pavla Špačka přidělil zajímavé a hlavně atraktivní soupeře. Stolní tenisté z Kotlářky se v základní skupině D střetnou s mnohonásobným mistrem Německa a obhájcem prvenství v Lize mistrů Borussií Düssledorf a francouzským celkem Angers Vaillante T.T.

V prvním kole, které je na programu ve dnech 3. až 6. září 2010, přivítají stolní tenisté El Niňa favorizovanou Borussii Düsseldorf. Největší hvězdou německého velkoklubu je nejlepší současný Evropan – Timo Boll, druhý hráč světového žebříčku. Ten se již v Praze v utkání Ligy mistrů jednou představil. Bylo to v sezóně 2006/2007, kdy ještě oblékal dres Gönnernu. Ve druhém kole skupiny B má český šampión volný los a ve třetím se představí ve Francii proti Angers Vaillante T.T., jehož nejvýše postaveným hráčem ve světovém žebříčku je řecký obranář Panagiotis Gionis (39.). Odvetné zápasy základní části Ligy mistrů startují 8. až 10. října 2010.

Úřadující český šampión – SF SKK El Niňo Praha půjde do nové sezóny s nezměněným hráčským kádrem. Trenér Pavel Špaček se bude především opírat o čtyřlístek reprezentantů: Dmitrije Prokopcova (v červnovém světovém žebříčku na 51. místě), Tomáše Treglera (135.), Tomáše Konečného (155.) a Michala Obešla (212.).

Rozlosování Ligy mistrů 2010/2011:

Skupina A: Fakel Gazprom Orenburg (Rusko), G.V. Hennebont T.T. (Francie), TTC Zugbrücke Grenzau (Německo - s Tomášem Pavelkou na soupisce).
Skupina B: UMMC Jekatěrinburg (Rusko), Levallois Sporting Club (Francie), TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell (Německo), Royal Villette Charleroi (Belgie).
Skupina C: TTF LIEBHERR Ochsenhausen (Německo), SVS Niederösterreich (Rakousko), A.S. Pontoise Cergy T.T. (Francie), Roskilde Bordtennis BTK61 (Dánsko).
Skupina D: Borussia Düsseldorf (Německo), Angers Vaillante T.T. (Francie), SF SKK El Niňo Praha (Česká republika).
 Komentáře: 1

PawelG napsal:
22 Června 2010
IP: 77.253.167.*
To je dobre

Zanechat komentář