Pinčesobchod
Několik otázek pro Miroslava Bindače
Kategorie: Rozhovory / 28 Února 2010
Miroslav BINDAČ
Zobrazení: 3667
Komentáře: 2

Od téhle chvíle vám budeme pravidelně přinášet rozhovory a názory našich současných a bývalých reprezentantů České republiky. Prvním z nich je Miroslav Bindač, který naší redakci odpověděl na několik otázek.

V kterém klubu ted' hrajete a s jakou úspěšností?
 Již osmou sezónu hraju v klubu Hertha BSC Berlín 2.Bundesligu. Začínal jsme jako hráč č.2 za Číňanem Wan Guo Huiem, který byl dřívějším Mistrem Číny ve dvouhře, což zrovna v této zemi není nic jednoduchého. Po několika letech jsme si pozice vyměnili a jedničkou klubu jsem se stal já. Letos se mi daří, moje bilance na horním kříži je 26:6, což představuje 81,25%. Na aktuálním žebříčku této soutěže všech hráčů jsem na 1.místě a rád bych se tam udržel
 
Jak často trénujete a kde?
V průběhu sezóny trénuji každý den. Ne již tolik, jak jsem byl zvyklý dříve, ale snažím se hrát alespoň 1,5 hod denně. Dvoufázově již netrénuji, protože by mi to zdravotní stav nedovolil a asi bych se rozpadl... J Po sezóně si dám pauzu i několik měsíců a spíše se věnuji jen obecné fyzické přípravě formou golfu nebo tenisu. Nedokážu už trénovat, když před sebou nevidím žádný zápas a cíl. V půlce července už se ale na stolní tenis opět těším. Navíc už se taky začnu bát soupeřů, protože síla soutěže je opravdu vysoká, což je pro mě asi tou největší motivací. Když si představíte, že v této soutěži letos hrají 4 Číňani, Japonec, 3 Rusové, Bulhar, Nor, 2 Poláci a 8 Němců, kteří se pohybují na německém žebříčku mezi 12.-30.místem, tak je opravdu čeho.  

Zůstanete v klubu i příští rok?
V klubu jsem podepsal kontrakt na více let, takže mám klid a jistotu, což se možná taky promítá do mé celkové bilance
 
Čím se zabýváte v civilním životě?
V civilním životě jsem redaktorem časopisu Stavební a investorské noviny, který patří mezi největší v oblasti stavebnictví v České republice. Práce mě baví a vzhledem k tomu, že si své schůzky plánuji sám, dá se ji skloubit i s odpovídajícím tréninkem.      
 
Co si myslíte o úrovni našeho stolního tenisu?
Záleží jak v které oblasti. U žen teď dorůstá generace, kterou ještě vychoval Petr Nedoma a jsou to holky, které získaly medaile na MEJ. Nepatří sice mezi absolutní světovou špičku, ale třeba Vacenovská do ní nemá daleko. U mužů je situace horší. Petr Korbel pomalu odchází a náhrada je v nedohlednu. Dříve bylo zvykem, že Petr patřil do absolutní špičky a další 4 hráči byli do 100.místa na světovém žebříčku. Nyní je Petr již kolem 60.místa a těsně pod 100. je jen Dima Prokopcov. To je strašně málo. Máme spoustu hráčů na velice solidní úrovni, ale v mezinárodním měřítku je to bída.
 
Chodíte se někdy podívat na naši extraligu?
Samozřejmě. Když mám čas, rád se zajdu podívat
 
Co říkáte tomu, že reprezentanti ve všech kategoriích si platí veškeré turnaje v zahraničí?
S tím zásadně nesouhlasím. Stále si myslím, že reprezentace by se neměla dát koupit. Mělo by to být to nejvyšší, k čemu všichni hráči a hráčky vzhlížejí a čeho se snaží dosáhnout. V juniorských a žákovských kategoriích tento systém ale jen nahrává tomu, že po mezinárodních akcích jezdí děti bohatých rodičů, kteří na to vůbec nemají a dělají České republice jen ostudu. U dospělých to považuji za úplně zcestné. ČAST by měla být schopna sehnat od sponzorů dostatek financí na to, aby tato výstavní skříň českého stolního tenisu jezdila ven za svazové peníze. Není to totiž jen tak, že si reprezentací dělají hráči své jméno. Oni dělají především jméno a čest České republice. Kdo viděl Sáblíkovou, tak to pochopí. Myslíte si, že by po ní někdo chtěl, aby si výjezdy platila? 
 
Plánujete navštívit jako divák v září ME v Ostravě?
Už teď se na to moc těším. Žiju v Ostravě a tuto příležitost si určitě nenechám ujít. Třeba tam potkám hráče, se kterými jsem ještě v reprezentaci hrál. Nebo už budou třeba fungovat jako trenéři a rád s nimi pokecám. Díky za otázky a českému stolnímu tenisu přeju jen to nejlepší. Je to super sport a měl by se dostat zpět na výsluníKomentáře: 2

Karel napsal:
28 Února 2010
IP: 77.48.59.*
Výborná rubrika podle mě byste mohli dělat rozhovory také s mládeží,protože by to bylo zajímavé jaké mají názory na dnešní stolní tenis apod. např.Ondřej Bajger,David Reišpeties,Jakub Seibert,Libor Liška atd. a mohli bysme položit více otázek

jenda napsal:
01 Března 2010
IP: 85.161.181.*
Ano, výborně. Takováto interview tu scházela. Gratuluji a těším se na další. Já osobně bych klidně požádal o rozhovor také naše milé členy VV ČAST a položil pár všetečných otázek našim "vyvoleným".

Zanechat komentář