Pinčesobchod
Werner Schlager v Praze
Kategorie: Zahraničí / 13 Červenca 2009

Mezi nečekané návštěvníky 52. mistrovství Evropy juniorů a kadetů ve stolním tenisu, které od pátku hostí pražská O2 Arena, patřil Werner Schlager.

Šestatřicetiletý rakouský reprezentant, mistr světa ve dvouhře z Paříže 2003, se v české metropoli objevil s celou rodinou. Co ho do Prahy přivedlo?

"Samozřejmě stolní tenis. Takovou významnou akci jsem si nemohl nechat ujít. Je pro mě stále důležitější poznávat hráče, jejich zázemí na velkých mezinárodních akcích a mapovat všechny novinky ze světa stolního tenisu" osvětlil důvod své návštěvy v Praze Werner Schlager, který si důkladně prohlédl prostředí moderní O2 Areny.

Supermoderní sportovní hala Schlagera uchvátila svojí rozlohou. „Vaše pražská O2 arena je skutečně nádherná. Je to překrásný sportovní stánek, ale pro stolní tenis a zejména pro juniorské mistrovství Evropy, se mi tato hala zdá možná až moc obrovská. Chybí mi lepší divácká kulisa, tribuny nejsou, bohužel, moc zaplněné. Je to škoda. Možná by byla vhodnější menší hala, kde by byl lepší kontakt s diváky," uvedl Schlager.

Rakouský mistr světa měl v letošním roce příjemné rodinné starosti. Narodil se mu syn Nick, a tak stolní tenis musel na pár měsíců na druhou kolej. „Stolní tenis musel jít pochopitelně na nějaký čas stranou. Vynechal jsem pár turnajů, včetně mistrovství světa jednotlivců v Japonsku. Prioritou je rodina. Byl jsem přímo u porodu a po narození syna jsem byl nesmírně šťastný. Bylo to něco nádherného. Snažím se teď rodině věnovat více času, ale na stolní tenis pochopitelně zase dojde," přiznal Schlager, který se pozvolna dostává do své obvyklé formy.

Na červnovém turnaji Pro Tour v Japonsku se Schlager ve dvouhře probojoval až do semifinále, což ho viditelně povzbudilo... „Bylo to pro mě příjemné překvapení. V té době jsem ještě tolik netrénoval a zdaleka jsem nesmazal tréninkové manko. Naštěstí nepatřím k hráčům, kteří musí denně dvoufázově trénovat, aby dosáhli nějakých významných úspěchů. Každopádně mě to utvrdilo v tom, že se zase vracím do své obvyklé herní pohody. V září mě čeká mistrovství Evropy ve Stuttgartu, kde bych již chtěl mít optimální formu," pokračoval rodák z Wiener Neustadtu, kterého ke stolnímu tenisu přivedl otec. Ten by také jeho prvním trenérem a vedl Wernera dlouhých šestnáct let. „Otec mi dal opravdu hodně. Jeho trenérské metody byly hodně moderní a především efektivní. Chtěl bych je částečně využít i v novém projektu, který připravuji. Letos v září otevírám Werner Schlager Akademii stolního tenisu, která bude určena talentovaným hráčům a hráčkám. Moje akademie by měla fungovat souběžně s tradičním tréninkovým systémem v oddílech a v klubech. Měla by ho vhodně doplňovat s cílem postupně měnit zastaralé tréninkové procesy, více využívat moderní techniku a především mladým hráčům a hráčkám předat co nejvíce zkušenosti z velkého mezinárodního stolního tenisu," poodhalil na závěr svůj projekt.

František Zálewský EYC 2009 - PrahaKomentáře: 0

Zanechat komentář