Pinčesobchod
Marek Klásek versus Jan-Ove Waldner v Hlučíně!
Kategorie: Rozhovory / 18 Června 2009
Zobrazení: 2454
Komentáře: 0

Český reprezentant ve stolním tenise Marek Klásek se připravuje na zápas se Švédem Janem-Ove Waldnerem, který je označován za nejlepšího stolního tenistu všech dob.

S Waldnerem jse dosud sehrál šest zápasů. Vaše vzájemné skóre je vyrovnané 3:3. Jak na společné zápasy vzpomínáte?
Klásek: Měl jsem velké štěstí, že jsem s ním mohl hrát. Přece jen se o něm hovoří jako o nejlepším tenistovi všech dob. Vždy to byl velký zážitek.

Přesto jste ale dokázal třikrát zvítězit.
Klásek: Vždy do byly celkem pěkné zápasy. Dá se říct, že mi sedí jeho styl hry. Navíc svou roli sehrálo o to, že se mi dařilo přijímat jeho podání a dostat se tak do otevřené hry. Hodně hráčů podání nezvládalo.

I s Perssonem jste se už u zeleného stolu potkal?
Klásek: Hrál jsem s ním dvakrát. Jednou na mistrovství Evropy a jednou ligový zápas v Německu. Pokaždé jsem ale těsně prohrál.

S Waldnerem můžete v Hlučíně získat čtvrté vítězství a Perssona konečně porazit. Může se to projevit na vašem přístupu k zápasu?
Klásek: Nevím, jak se k tomu postavit. Je to přece jenom jejich exhibice a já byl pozván, abych si zahrál. V každém případě ale budu chtít divákům ukázat to nejlepší, co umím. Budu se snažit vyhrát a pobavit lidi v publiku.

Může sehrát roli i to, že v publiku bude hodně vašich příbuzných a známých? Do Hlučína jste se přiženil a předtím jste dlouho žil nedaleko Ostravy.
Klásek: Kdyby mi někdo před deseti lety řekl, že budu hrát proti Waldnerovi a Perssonovi a navíc doma v Hlučíně, tak mu řeknu, že se zbláznil. Sehrát zápas s nejlepším stolním tenistou všech dob v místě, kam můžu pozvat tátu, který se mnou dříve hodně cestoval, bude velký zážitek. Něco takového pro mě bylo před lety nepředstavitelné.

Exhibice se uskuteční v hlučínské sportovní hale. Vstupenky si zájemci mohou už dnes koupit v hale a v hlučínském informačním centru. Dospělí zaplatí 160 korun, děti o čtyřicet méně.Komentáře: 0

Zanechat komentář