Pinčesobchod
MČR v Ping Pongu: Sadílek obhájil titul českého šampióna
Kategorie: Ostatní / 04 Červenca 2020
Zobrazení: 3188
Komentáře: 1
Tagy:
Ping Pong

Začátkem července se po vleklé ,,koronavirové" přestávce konalo v Ostravě již potřetí MČR v Ping Pongu! Největším favoritem a nasazenou jedničkou byl Tomáš SADÍLEK, který své turnajové nasazení potvrdil, i když letos se trápil více než v posledních ročnících, což přisoudil horší fyzické připravenosti.

,,Největší problém jsem měl ve čtvrtfinále proti Petrovi Malému. Chyběl mi timing, nemohl jsem trefit balónek a byl jsem hodně pasivní. V tomto rozpoložení je jednoduché s Petrem prohrát. V průběhu celého turnaje to byl určitě pro mě nejtěžší zápas." Přesto nakonec Sadílek soupeře udolal 2:1 na sety a po výhře nad Janem DZIDOU postoupil už s jistotou nominace na MS do finále, ve kterém jej vyzval další opavský reprezentant Adam VITÁSEK. 

Finále nabídlo skvělou a vyrovnanou podívanou. Vitásek byl vždy v mírném vedení a lépe se mu podařilo rozehrát i pátou rozhodující sadu, ve které již vedl 12:9, ale nakonec také on zkušenému domácímu hráči podlehl, a sice 2:3, i když Vitásek vedl 2:1 na sety. ,,Čtvrtý set jsem sice nevyhrál, ale vím, že jsem si po něm říkal, že mám psychickou výhodu (trápím favorita ve finále, útočím mu na titul, mám ještě jeden double, on už žádný, mám ještě timeout, on už si jej vybral) To mi dávalo naději. Došlo to až to chvíle, kdy jsem vedl 12:9 v pátém setu a vzal si svůj double, který mě měl dostat do vedení 14:9. Bohužel jsem ho neproměnil. Stále jsem ale vedl 12:10. Šlo vidět, že je Sáďa nervózní, ale má tolik zkušeností, že to jeho výkon nemohlo ovlivnit. Zápas skončil skoro nejtěsněji jak mohl 13:15 v pátém. Za sebe jsem s tímto zápasem maximálně spokojen," nechal se po utkání slyšet nový český vicemistr. Tomáš SADÍLEK průběh finále okomentoval následovně: ,,Finále jsem si sám hodně zkomplikoval. Jsem přesvědčen, že kdyby byl Adam odvážnější a více útočil, tak by vyhrál. Dělal mi problém především jeho jistý bekhend," poznamenal Sadílek. Stejné potíže provázely i Karla KARÁSKA v semifinálovém klání proti stejnému soupeři, v jehož rámci oba borci hráli o druhou letenku na MS do Londýna.

Vitásek se do Londýna nominoval před dvěma lety, ale Karásek stále na tuto příležitost čeká a bude čekat nadále. ,,Měl jsem výborný los, dostal jsem se do semifinále a chyběl mi poslední zápas. Ve třetím rozhodujícím setu jsem proti Adamovi vedl 8:5 a měl jsem si prostě vzít double, ale odložil jsem to a vzal jsem si ho až za stavu 9:8," litoval zpětně Karásek, který však může být s předvedenou hrou maximálně spokojený, i když nakonec obsadil nepopulární čtvrté místo.

Z dalších překvapivých momentů zmiňme postup Jakuba PLACHTY do čtvrtfinále přes Jana KANĚRU z Liberce. Ještě více pak všechny překvapil Jan GOMOLA, který do čtvrtfinále postoupil přes druhého nasazeného Josefa MEDKA. Z kvalifikantů do závěrečných bojů promluvili František CHALOUPKA, Ondřej PAŘIL nebo Lukáš SLAVÍK.

 

 Komentáře: 1

Roman Kratochví napsal:
11 Červenca 2020
IP: 37.188.142.*
Tomáši gratuluji k vítězství. Je na Tobě stále vidět kus poctivé práce v tréninku s panem Bajgerem, který Tě připravoval před několika léty na Londýn. Zdraví Roman.

Zanechat komentář