Pinčesobchod
Tomáš Sadílek a Jan Dzida míří do Londýna na světový šampionát
Kategorie: Zahraničí / 20 Ledna 2020
Zobrazení: 629
Komentáře: 0

Od soboty 25. ledna do neděle 26. ledna bude v Londýně probíhat další ročník světového šampionátu v Ping Pongu. Českou republiku reprezentuje ostravský Tomáš SADÍLEK a opavský Jan DZIDA, kteří do dějiště mistrovství odlétají ve čtvrtek. 

Tomáš SADÍLEK je nalosován ve skupině ,,D" a v prvním kole se mu postaví domácí Angličan Matt WARE. ,,Viděl jsem ho, je to výborný hráč, oboustranně nebezpečný a hlavně rychlý. Na úvod těžký soupeř," prohlásil Sadílek, který by se v případě úspěchu v prvním utkání utkal v následujícím kole s vítězem zápasu Chen Jie (Čína) a Joel Mikael (Švédsko). Pokud by se Sadílkovi podařilo zvítězit také ve druhém zápase, tak by si zajistil přímý postup do hlavní soutěže mezi 32 nejlepších a mohl by se tak pokusit opětovně ,,poprat" o umístění v elitní osmičce, jak se mu podařilo v roce 2018. 

Kvalifikace se totiž hraje systémem tzv. dvojí eliminace, což nemusí znamenat stopku hned v 1. kole. Postoupit lze totiž navzdory úvodní porážce, ale cesta je to samozřejmě složitější. Každopádně platí, že pro postup mezi elitu je třeba vyhrát dva zápasy v kvalifikaci, ale hráč si může dovolit maximálně jednu porážku ze tří utkání, které odehraje.

Jan DZIDA se ve skupině ,,G" utká s vítězem z roku 2017, a sice s Číňanem Yan Weihaem, což je jeden z hlavních favoritů celého turnaje, ale hráč opavského Slezanu si jede světový šampionát hlavně užít a třeba se mu podaří překvapit. 

Jako první do turnaje zasáhne právě Dzida. Utkání Sadílka s domácím Angličanem bude na programu ve druhé ,,rundě". Čas ještě upřesníme. Přenos ze šampionátu bude vysílat televize Sky Sports, ale fanoušci mohou některé zápasy sledovat také na Facebooku zde. Podrobnosti o našich hráčích budeme přinášet na oficiálním českém Facebooku Modrého Ping Pongu zde

 

 

DOUBLE ELIMINATION

1. kolo:

SADÍLEK Tomáš - WARE Matt (ENG)

DZIDA Jan - WEIHAO Yan (CHN)Komentáře: 0

Zanechat komentář