Pinčesobchod
Mistrem ČR v Modrém Ping Pongu je Tomáš Sadílek, do Londýna se kvalifikoval také Jan Dzida
Kategorie: Ostatní / 22 Prosince 2019

Novým Mistrem ČR v Modrém Ping Pongu se stal po roční přestávce ostravský Tomáš SADÍLEK. Ten ve finále porazil opavského Jana DZIDU, který si však finálovou účastí rovněž zajistil nominaci na MS do Londýna. Bronz bral tentokrát obhájce prvenství Josef MEDEK z Liberce.

Přes šedesát hráčů a hráček se o poslední adventní neděli sjelo do Ostravy, kde bojovali o dvě letenky na MS do Londýna a titul Mistra ČR v Modrém Ping Pongu (nyní už spíše v šedém). Nové barevné provedení oficiálních hracích raket nebylo jedinou novinkou. Turnaj se poprvé hrál třífázově, kdy se v první fázi odehrála kvalifikace a poté následovala dvoufázová hlavní soutěž, ve které už se představila šestnáctka nejvýše nasazených hráčů dle oficiálního žebříčku pro Modrý Ping Pong. 

Největším favoritem turnaje byl bezesporu Tomáš SADÍLEK. Čtvrtfinalista z MS 2018 ale před začátkem šampionátu tipoval na vítěze obhájce trofeje Josefa MEDKA z Liberce, ten ale nakonec podlehl v přímé souboji o jedno z postupových míst na MS Janovi DZIDOVI. Hráč opavského Slezanu tak Medkovi oplatil loňskou hořkou porážku a po několikaletém úsilí, kdy se často umisťoval mezi elitní čtyřkou konečně do Londýna postoupil. ,,Jsem za to strašně rád, beru to jako odvetu za loňský rok, kdy jsem s Pepou prohrál a do Londýna jel právě on," uvedl po skončení šampionátu Dzida, který si ale v klíčovém utkání dne opravdu musel sáhnout na dno svých sil, když s Medkem prohrával už poměrem 3:9 v rozhodující sadě. ,,Stále jsem si ale věřil, vzal jsem si double a zápas se začal otáčet. Svůj systém hry jsem ale nijak neměnil, nezačal jsem útočit, jen Pepa začal kazit lehké balónky a znervózněl," popisuje druholigový hráč Slezanu.

Ve finále poté Dzida nečekaně vzdoroval také Sadílkovi. ,,Myslel jsem si, že si se mnou Sáďa rychle poradí, ale do obrany se mu nehrálo moc dobře," uvedl Dzida a Sadílek následně celý průběh více rozvedl: ,,Já jsem očekával, že mě Honza potrápí, dokonce jsem očekával, že mě i porazí. Rozhodující byl druhý set. Vzal jsem si za vyrovnaného průběhu double a dovedl set k vítěznému konci."

Nyní už se oba hráči pomalu mohou začít opět připravovat, tentokrát na lednové MS do Londýna. Sadílek i Dzida pokládají za velký úspěch případný postup ze skupiny. ,,Bude opravdu velký úspěch, když se někomu z nás podaří postoupit do hlavní soutěže. Číňané hrají stále lépe a lépe. Navíc já osobně nemám čas tolik trénovat. Neustále hrajeme extraligu a na trénink s modrými pálkami není prostor, takže si myslím, že před Londýnem si 3x ťuknu a půjdu na to," avizuje Sadílek, který pojede do Londýna už počtvrté. Jan Dzida letí do Londýna premiérově a pochopitelně se moc těší: ,,Chci si to hlavně užít. Každý vyhraný zápas bude úspěch a postup ze skupiny by byl úplně novým zážitkem. Vezmu taky syna Lukáše a užijeme si to společně."

Třináctiletý Lukáš DZIDA šel ve šlépějích svého otce a mile překvapil, když se z kvalifikace probojoval až do elitní šestnáctky. Totéž se poněkud překvapivě podařilo také Tomášovi KINDLOVI. Nejen Tomáše Sadílka poté překvapily i výkony Jakuba PLACHTY a Jiřího MARTINKA,,Kuba Plachta zahrál výborně, skončil nakonec čtvrtý. Jirka Martinko prohrál s Pepou Medkem ve čtvrtfinále velice těsně. Myslím, že kdyby se Modrému Ping Pongu trochu více věnoval, tak by se mohl také více prosadit," uzavírá svá konstatování nový Mistr ČR.

Výběr překvapivých momentů uzavírá Petr KVAŠNOVSKÝ z Českých Budějovic, který prošel bez potíží kvalifikací, následně skupinovou fází hlavní soutěže a po vítězství nad Jakubem SEIBERTEM se probojoval mezi posledních osm hráčů. 

 

Čtvrtfinále:

SADÍLEK Tomáš (Ostrava KST) - ZÁŠKODNÝ Marek (Kopřivnice) 2:0

PLACHTA Jakub (Ostrava KST) - KVAŠNOVSKÝ Petr (České Budějovice) 2:0

MEDEK Josef (Liberec) - MARTINKO Jiří (Zahraničí) 2:1

KARÁSEK Karel (Ostrava KST) - DZIDA Jan (Slezan Opava) 0:2

Semifinále:

SADÍLEK Tomáš - PLACHTA Jakub 2:0

MEDEK Josef - DZIDA Jan 1:2

Finále: SADÍLEK Tomáš - DZIDA Jan 3:1

o 3. místo: MEDEK Josef - PLACHTA Jakub 2:0

 

Kompletní výsledky, fotogalerii, videa a další související informace hledejte na Facebooku, popř. zde.Komentáře: 0

Zanechat komentář