Pinčesobchod
První ročník mezinárodního turnaje v Lednici vyhrál Lukáš Vybíral a Rastislav Hulman
Kategorie: Ostatní / 03 Říjena 2019
Zobrazení: 733
Komentáře: 0

V sobotu 7.9.2019 se v tělocvičně ZŠ Lednice konal první ročník mezinárodního turnaje ve stolním tenisu.

Jednou z hlavních myšlenek organizátorů bylo přitáhnout na turnaj co největší hráčskou kvalitu, se kterou mohli zdejší hráči konfrontovat svou výkonnost v rámci kvalitní přípravy na novou sezonu. Konečný součet všech zúčastněných byl 67 hráčů z Česka a Slovenska, výkonnostních úrovní od 2.ligy až po okresní soutěž. Hráči byli rozlosováni do jednotlivých skupin, kde se utkali systémem každý s každým na 3 sety. Na základě počtu uhraných bodů pak byli zařazeni do vyřazovacích pavouků. Celý turnaj byl rozdělený na 2 výkonnostní skupiny – do 1.600 bodů ELO a nad 1.600 bodů ELO (elost.cz). Nad regulérností turnaje dohlížel mezinárodní rozhodčí pan Pavel Halas. Pro vítěze byly připraveny hodnotné ceny, jako například vstupy do místních lázní a dárkové koše a pro celkového vítěze speciální trofej.

Ve skupině do 1600 bodů se přihlásilo celkem 39 hráčů a byli rozděleni do 8 skupin. Do vyřazovacího pavouka postoupili vždy 4 nejlépe umístění hráči ze skupiny. Vítězem této kategorie se stal Rastislav HULMAN z STK Považan Nové Mesto nad Váhom na druhém místě se umístil Luboš OPPENBERGER STK Považan Nové Mesto nad Váhom a třetí skončil Michal ŠENK z SKST Nový Lískovec.

Skupina nad 1600 bodů se zaplnila 28 hráči, kteří se rozdělili do 5 skupin. Do vyřazovacích bojů tentokrát postoupili všichni hráči, kteří byli do pavouka nasazeni podle uhraných bodů ve skupině. Vítězem se stal Lukáš VYBÍRAL hrající 2. českou ligu za Teslu Pardubice, na druhém místě skončil po prohraném bratrském finále Marek VYBÍRAL hájící barvy KST Znojmo a třetí se umístil Mário BARTAL z Proprie Kúty hrající 2. slovenskou ligu.

Za pořadatele bychom chtěli poděkovat obci Lednice za materiální, technickou i finanční podporu, bez které by nebylo možné turnaj úspěšně zrealizovat a hlavně všem zúčastněným za výborný přístup a srdíčko, které dali do svých zápasů. Výše uvedené aspekty spolu s početnou diváckou kulisou vytvořili jedinečnou sportovní energii, která byla podkladem pro kvalitní hru a skvělé zápasy s dramatickou zápletkou.

Premiéra stolního tenisu na ligové úrovni v nádherné obci Lednice nezklamala a možná i částečně poodkryla budoucí ambice zdejšího klubu ST SPIN Lednice ucházet se o místo na stolně tenisové mapě i v ligové konkurenci .

Letošní turnaj i přes drobné organizační chyby nastavil vysokou laťku a z organizačního i kvalitativního hlediska nepochybně přesáhl regionální význam. Už teď se těšíme co přinese příští ročník. Aby bylo co v budoucnu vylepšovat, zahajující ročník hodnotíme známkou 1-.