Pinčesobchod
Poznali jste Františka Krčila?
Kategorie: Ostatní / 25 Září 2019
Zobrazení: 509
Komentáře: 0

Na výřezu fotografie ze stupňů vítězů byl zachycen bývalý český reprezentant František KRČIL.

Pětačtyřicetiletý František KRČIL začínal se stolním tenisem ve Vlašimi, kde ve středisku vrcholového sportu pobýval až do svých osmnácti let. Poté narukoval na vojnu a stolní tenis hrál v armádním středisku Dukla Trenčín. Jeho kroky následně směřovaly do Frýdku-Místku, kde prožil dlouhých devět let, aby nakonec po dva roky oblékal dres pražského El Niňa. Vlašimský rodák strávil i řadu let v zahraničí, konkrétně v Německu, kde se s jeho jménem pojí především klub Fortuna Passau, ale tři roky prožil také v Itálii.

 

A právě slunná destinace po roce 2004 nalákala i další české hráče, například Richarda VÝBORNÉHO, který zde působil ještě před Krčilem, ale také Josefa ŠIMONČÍKA, Marka KLÁSKA, a nebo Antonína GAVLASE. Z posledních českých stop na Apeninském poloostrově zmiňme Renátu ŠTRBÍKOVOU, která zde odehrála celou loňskou sezónu.

 

,,Když jsem tehdy přicházel, tak soutěž byla kvalitnější než 2. Bundesliga na vrchním kříži. Hrála tam spousta Číňanů i hodně kvalitních evropských hráčů. Vydrželo to tak sedm až deset let. Italské kluby měly v té době peníze. Teď už je situace zřejmě horší,“ komentuje své italské zkušenosti.

 

Původní fotografie: 1. Marek Klásek, 2. Marek Čihák, 3. František Krčil a Robert Krajčík

 

Postupně si Krčil prošel i všemi stupni reprezentace. Od svých 24 let byl členem seniorského kádru, kde se udržel zhruba čtyři roky. Jak sám říká, tak na jeho hru měly tenkrát negativní dopady změny, které stolní tenis provázely. ,,Nerad bych, aby to vyznělo jako výmluva, ale mé hry se negativně dotklo zvětšení balónku i změny pravidel ohledně servisu. V té době mi to hodně uškodilo, protože hru jsem měl prakticky založenou na dobrém servisu a zvětšení míčku snížilo míru rotace. Následkem toho jsem musel svůj systém hry hodně ,,překopat.“

 

Bývalý český reprezentant nyní hraje za ,,béčko“ německého Hilpolsteinu 4. ligu. Loni hrál ještě 3. Bundesligu, ale zejména ze zdravotních důvodů to pro něj byla komplikovaná sezóna. ,,V soutěži jsme se udrželi, ale hlavně druhou část sezóny jsem bojoval se zraněním zad, a tak jsem dohrával spíše s vypětím všech sil.“

 

 

 

úspěchy: 6. místo na ME ve družstvech, vicemistr ČR v singlu, 7x mistr republiky ve družstvech, dva tituly ve čtyřhře

ženatý, 3 děti

 Komentáře: 0

Zanechat komentář