Pinčesobchod
Kdo to je Mattias Falck?
Kategorie: Ostatní / 30 Dubna 2019
Zobrazení: 4405
Komentáře: 0

Švéd Mattias FALCK na světovém šampionátu v Budapešti doslova šokoval pingpongový svět svým postupem do finále mužského singlu. 

Už Falckův postup do čtvrtfinále byl více než obdivuhodný, když přehrál šestého hráče světového žebříčku Korejce LEE Sangsu. Falck zvítězil v pěti setech a v boji o medaili se proti němu postavil nejlepší francouzský hráč Simon GAUZY, který o kolo dříve senzačně vyřadil XU Xina. Falck v utkání ukázal sebevědomou hru a zvítězil opět v pěti setech. V semifinále švédský hráč změřil síly s vycházející korejskou hvězdou AN Jaehyunem, se kterým se přetahoval celý zápas. V sedmé sadě byl ale lepším hráčem, a tak se směle mohl ve finále postavit MA Longovi. Čínskému favoritovi dokázal ve finále světového šampionátu vzít jeden set, ale nakonec odcházel z utkání jako poražený finalista, ale současně jako Vicemistr světa.

 

Kdo to vlastně Mattias Falck je?

Ač se to zdá v tuto chvíli nepochopitelné, tak o Falckovi toho ví veřejnost podstatně méně než o hlavních hvězdách současného německého stolního tenisu. Sedmadvacetiletý hráč zůstával dlouho v pozadí, ale obzvlášť letos je o něm hodně slyšet.

 

Kmenový hráč švédské firmy Yasaka se narodil jako Mattias KARLSSON a je členem týmu prakticky od doby, kdy začal stolní tenis hrát, tedy přibližně od svých sedmi let. V roce 2018 navíc podepsal se společností Yasaka novou smlouvu platnou pro další čtyři roky.

 

Jeho mateřským klubem je Lyckeby BTK, situovaný v Karlskorně na jihu Švédska. Stolnímu tenisu se věnoval společně se studiem v tréninkovém centru v Köpingu. V letech 2007-2009 získal tři zlaté medaile na třech po sobě jdoucích švédských juniorských šampionátech, což se výrazně podepsalo i na jeho mezinárodním vzestupu, když vyhrál tři turnaje juniorského světového okruhu v Maďarsku, Venezuele a ve Francii. Průběžně hrál v nejvyšších ligových soutěžích doma ve Švédsku, ale také ve Francii. V nadcházející sezóně 2019/2020 bude hrát za bundesligový celek Werder Brémy.

 

Falck je vyznavačem útočného pojetí hry plně se spoléhá na značku Yasaka. Hraje se dřevem Ma Lin Soft Carbon, přičemž na forhendové straně užívá sendvič Rakza PO, na bekhendové straně používá potah Rakza X. Na rozdíl od jiných elitních hráčů navíc nemá potahy vyrobeny přesně ,,na míru”, nýbrž bere potahy stejně jako běžní zákazníci ,,skladem”, avšak s přesně vymezenou gramáží potahů. 

 


V průběhu loňského léta se švédský mladík oženil s partnerkou Julií FALCK a převzal její příjmení, kterým se tak odlišil od vrstevníka a reprezentačního kolegy Kristiana KARLSSONA, kterého veřejnost často mylně pokládá za jeho bratra.Komentáře: 0

Zanechat komentář