Pinčesobchod
Jak to jde Čechům v nejvyšších německých ligových soutěžích?
Kategorie: Zahraničí / 27 Prosince 2018

Lubomír JANČAŘÍK potrápil v 1. Bundeslize Huga CALDERANA, Tomáš POLANSKÝ porazil Simona GAUZYHO. David REITŠPIES a Patrik KLOS se v Německu uvedli na jedničku. 

Nejvyšší německá soutěž se hrála ještě těsně před vánočními svátky, a to v pátek 21. prosince. Do bojů zasáhl i český reprezentant Lubomír JANČAŘÍK, avšak proti vedoucímu Ochsenhausenu Mühlhausen neuspěl. Jančařík ale svedl vyrovnanou bitvu s Brazilcem Hugem CALDERANEM, který nedávno zazářil na Grand Final v korejském Incheonu. I přes mečboly utkání prohrál, a tak jeho největší dosavadní skalpy v soutěži představuje Bastian STEGER nebo Stefan FEGERL. Moc zápasů v důsledku zranění v Bundeslize neodehrál Tomáš POLANSKÝ. I on se ale ještě představil v páteční podvečer proti Düsseldorfu, kde nestačil na Kristiana KARLSSONA. Ovšem dva týdny předtím porazil po parádním výkonu Francouze Simona GAUZYHO.

 

Polanský odehrál i dva zápasy ve 2. Bundeslize, a to se střídavými úspěchy. Nejúspěšnějším Čechem ve 2. Bundeslize je tak David REITŠPIES, který si s pozitivní bilancí na vrchním kříži vede ještě lépe než jednička Hilpoltsteinu Alexander FLEMMING. Josef BRAUN má na spodním kříži ve 2. Bundeslize těžkou pozici, zatím bodoval jen třikrát. Jeho Neckarsulm je tak vážně ohrožen sestupem, stejně jako Neckarsulm ve 2. Bundeslize žen, jehož barvy hájí s lehce negativní bilancí na vrchním kříži Lenka HARABASZOVÁ.

 

Vedle Reitšpiese si v Německu odbyl vydařenou premiéru i Patrik KLOS. Český postjuniorský reprezentant je pro Union Velbert maximální oporou nejen ve 3. Bundeslize, ale také v nižší Oberlize, kde mimo jiné nastupuje po boku Čecha Tomáše JANÁSKA. Ve 3. Bundeslize je na hraně sestupu tým Františka KRČILA hrajícího na vrchním kříži. Ten má sice dobrou bilanci s dvojkami soupeřů, ale s jedničkami se mu v první polovině sezóny moc nevedlo.

 

Nejvíce českých hráčů najdeme ve 3. Bundeslize, v její jížní části. O postup do 2. Bundesligy zde může zabojovat Hohenstein Miroslava HOŘEJŠÍHO a Rolanda KRMASCHKA, nebo také aktuálně třetí celek Salamander Kornwestheim, jehož dres obléká Josef ŠIMONČÍK a David MAREK. Tradičně velmi dobrou bilancí se může pochlubit František PLAČEK, ale velice dobře si zde stojí i Michal BENEŠ.

 

Povedený start předvedla v Německu i Karolína MYNÁŘOVÁ, která do 3. Bundesligy přestoupila z extraligového Sokola Hradce Králové. I přes její dobré výsledky však tým balancuje spíše na hraně sestupových příček. Špatně si nevede ani Kateřina TOMANOVSKÁ, která pro změnu přestoupila z Francie. Ve vzájemném měření sil, ale s Mynářovou prohrála. Hana VALENTOVÁ hrající také na vrchním kříži již na své mladší kolegyně ztrácí. V severní části 3. Bundesligy jsou české barvy zastoupeny Kateřinou ČECHOVOU, která má letos v Hannoveru negativní bilanci na vrchním kříži, nicméně hannoverská jednička, Japonka Shiho ONO, známá také z české Extraligy, je v soutěži bezkonkurenční, díky čemuž může Hannover pomýšlet na přední příčky.

 

 

1. Bundesliga mužů

JANČAŘÍK Lubomír (4. Post SV Mühlhausen) – bilance 3/4

Výsledky zde.

POLANSKÝ Tomáš (5. 1.FC Saarbrücken) – bilance 1/2

Výsledky zde.

 

2. Bundesliga mužů

POLANSKÝ Tomáš (4. 1.FC Saarbrücken) – bilance 1/1 vrchní kříž

Výsledky zde.

REITŠPIES David (6. TV 1879 Hilpoltstein) – bilance 9/7 vrchní kříž

Výsledky zde.

BRAUN Josef (10. NSU Neckarsulm) – bilance 3/8 spodní kříž

Výsledky zde.

 

2. Bundesliga žen

HARABASZOVÁ Lenka (10. NSU Neckarsulm) – bilance 8/10 vrchní kříž

Výsledky zde.

 

3. Bundesiga mužů (sever)

KLOS Patrik (3. SV Union Velbert) – bilance 9/4 spodní kříž

Výsledky zde.

KRČIL František (8. SC Buschhausen) – bilance 5/11 vrchní kříž

Výsledky zde.

 

3. Bundesiga mužů (jih)

HOŘEJŠÍ Miroslav (2. SV SR Hohenstein-E.) - bilance 9/4 vrchní kříž

Výsledky zde.

KRMASCHEK Roland (2. SV SR Hohenstein-E.) - bilance 7/2 spodní kříž

Výsledky zde.

ŠIMONČÍK Josef (3. SV Salamander Kornwestheim) – bilance 6/6 vrchní kříž

Výsledky zde.

MAREK David (3. SV Salamander Kornwestheim) – bilance 9/4 spodní kříž

Výsledky zde.

PLAČEK František (6. SCHOTT Jena) – bilance 13/5 vrchní kříž

Výsledky zde.

VÝBORNÝ Richard (7. TTC Wohlbach) - bilance 9/8 vrchní kříž

Výsledky zde.

BENEŠ Michal (7. TTC Wohlbach) – bilance 10/6 vrchní kříž

Výsledky zde.

 

3. Bundesliga žen (sever)

ČECHOVÁ Kateřina (3. Hannover 96) – bilance 7/10 vrchní kříž

Výsledky zde.

 

3. Bundesliga žen (jih)

TOMANOVSKÁ Kateřina (4. TuS Fürstenfeldbruck) - bilance 13/3 vrchní kříž

Výsledky zde.

VALENTOVÁ Hana (6. BSC Rapid Chemnitz) – bilance 5/13 vrchní kříž

Výsledky zde.

MYNÁŘOVÁ Karolína (7. TTC Bietigheim-Bissingen) - bilance 15/3 vrchní kříž

Výsledky zde.

 

(v závorce vždy uvedeno aktuální pořadí týmu v soutěži)

 Komentáře: 0

Zanechat komentář