Pinčesobchod
Pozvánka na 50. ročník Vánočního turnaje v Brušperku
Kategorie: Ostatní / 22 Prosince 2018

Blíží se čas vánoční, což sice pro většinu hráčů znamená alespoň pár dní oddychu, ale mimo jiné i vítanou možnost zahrát si nějaký z mnoha vánočních turnajů. Nabídka je tradičně velmi pestrá. Letos jedno z největších lákadel severomoravského regionu připravil TJ Sokol Brušperk.

 

A čím bude právě brušperský vánoční turnaj letos tak výjimečný? Přece tím, že se jedná v pořadí o jubilejní padesátý ročník, což samo o sobě slibuje velmi slavnostní náladu a nepochybně i o to kvalitnější stolní tenis. ,,Brušperský vánoční turnaj probíhá bez přestávky od roku 1968, má tudíž bohatou historii. Letos se navíc uskuteční v prostorách moderní sportovní haly, jejíž součástí je i krásný krytý bazén,“ láká do asi čtyřtisícového města, které v příštím roce oslaví 750 let od svého vzniku, místopředseda pořádajícího klubu Lukáš KRUPNÍK.

 

Turnaj se uskuteční ve čtvrtek 27. prosince a na jeho programu jsou tři soutěže, odstupňované dle výkonnosti, které jsou přitom společné pro muže i ženy, pro mládež i dospělé a navíc zde můžou startovat i zahraniční hráči. ,,Uvažovali jsme o zařazení samostatné soutěže pro ženy, ale bohužel nemáme dostatečnou kapacitu pro více soutěží. V minulých letech jsme pravidelně pořádali i turnaj pro mládež, ale účast byla velmi slabá. Nicméně v budoucnu opět zvažujeme znovuzavedení, protože se nám členská základna mírně rozšířila,“ vysvětluje krátce Krupník.

 

Nejprestižnější soutěží je ovšem kategorie OPEN, ve které si vítěz či vítězka může přijít až na devítitisícovou finanční odměnu. ,,Vzhledem k tomu, že se jedná o jubilejní ročník, se nám podařilo sehnat i velký počet sponzorů. Na všechny tři soutěže tak máme rozpočet odměn na 25 tisíc,“ dodává Krupník, který se dále nechává slyšet, že by byl plně spokojený s počtem 60-90 účastíků. ,,Turnaj se navíc bude hrát poprvé na čtrnácti stolech, a to skupinovým systémem. V minulých ročnících jsme byli nuceni hrát na šesti stolech v naší staré hale a přímo vylučovacím systémem. Jsem rád, že letos máme lepší možnosti, a to zejména i díky ochotě svazu, který nám zapůjčil zdarma stoly a ohrádky a navíc připojil i finanční příspěvek v hodnotě 10 tisíc,“ libuje si místopředseda klubu a láká dále: ,,Již máme i domluvený krátký report z turnaje s regionální televizí Polar a uvažujeme společně o dalším doprovodném programu. Nic nechci zatím slibovat, ale snad se nám podaří zajistit pro všechny účastníky volný vstup na bazén.“

 

Avšak o tom, že je brušperský turnaj i bez doprovodného programu a finančních odměn mezi hráči populární svědčí i účast řady špičkových českých hráčů i reprezentantů. Jedním z nejúspěšnějších účastníků turnaje je bezesporu Miroslav CECAVA, který je hned několikanásobným vítězem. K dalším tradičním účastníkům patří Petr DAVID, Ondřej BAJGER, Martin OLEJNÍK, Tomáš SADÍLEK, Tomáš JANÁSEK nebo například Petr HUSNÍK. V Brušperku se ale ukázal také Miroslav HOŘEJŠÍ nebo Dmitrij PROKOPCOV. ,,A takovou zajímavostí je i účast Australana Simona Gerada, který ve své době trénoval v Havířově. To už je ale několik let zpátky,“ uvádí netradičního účastníka Krupník.

 

Vítězství z posledního ročníku v kategorii OPEN bude obhajovat ostravský odchovanec a extraligový hráč Jiří MARTINKO. V dalších kategoriích zvítězil v loňském roce Patrik MARŠÁLEK a Radek VLK.

Více o turnaji zde.

 

Okénko do historie klubu

Oddíl stolního tenisu TJ Sokol Brušperk vznikl roku 1933. Od té doby se ve čtyřtisícovém Brušperku hrála převážně krajská soutěž. Mezi lety 1960-2014 vedli oddíl dva předsedové, a sice Vladimír KRUPNÍK a Josef RYCHLÍK. Oba pro bezproblémový chod klubu odvedli znamenitou práci a během jejich vedení byl klub výsledkově nejúspěšnější. Jedním z těch nejvýraznějších úspěchů byl postup do 3. ligy, a to v sezóně 2003/04. Tým ve složení: HOLÁŇ Pavel, VELEBIL Lukáš, BYSTŘIČAN Josef a MARŠÁLEK Petr odstartoval brušperskou ligovou éru. O tři roky později se jim dokonce zdařil historický klubový postup do 2. ligy. Aktuálně však hraje klub nejvýše Divizi, avšak dle slov místopředsedy usiluje o návrat do 3. ligy. V současné době je předsedou Václav GROMNICA, místopředsedou klubu je právě Lukáš KRUPNÍK a významně se na činnosti klubu podílí také Jaroslav NEUWIRTH ml., který dlouhou dobu působil jako šéftrenér mládeže. Nyní v Brušperku trénuje asi 27 dětí, které vede Radek BENEŠ a Jan KRUPNÍK. Tréninkovou přípravu těch nejmenších příležitostně zajišťuje i Martin OLEJNÍK.Komentáře: 0

Zanechat komentář