Pinčesobchod
Povídání (nejen) s Tomášem Janáskem o průběhu letošních letních kempů v Hluku a v Bystřici pod Hostýnem
Kategorie: Rozhovory / 12 Září 2018
Zobrazení: 4657
Komentáře: 0

Karel KARÁSEK a Tomáš JANÁSEK mají za sebou další úspěšný cyklus letních tréninkových kempů. V letošním roce jich premiérově vypsali rovných osm, a tak se opět do Hluku a Bystřice pod Hostýnem sjely přes tři stovky účastníků z Česka, Slovenska, Polska i Francie.

 

Spokojeností hýří oba hlavní pořadatelé, dnes již bývalí úspěšní reprezentanti, kteří odehráli několik sezón také v zahraničních klubech, přičemž Tomáš JANÁSEK stále v Německu hraje. Rodák z Bystřice pod Hostýnem letos už vstupuje do své deváté sezóny v německém týmu ASV Velbert, se kterým na začátku ovládl dokonce celou 2. Bundesligu. V současné době ale hraje Oberligu a jeho oddílovým kolegou se nově stal postjuniorský reprezentant Patrik KLOS, který se jako trenér kempů rovněž zúčastňuje.

 

,,Patrik Klos je mezi účastníky velmi oblíbený, stejně jako Vašek Gromnica, Vraťa Oslzla či extraligové hráčky Simča Šlehobrová, Tamča Tomanová nebo Monika Vybíralová. Tradičně velký úspěch sklízí fyzická příprava pod vedením Radka Onderky. Letos jsme nově povolali i reprezentační trenéry mládeže Pepu Brauna a Marka Kláska. Velmi přínosná byla i účast Zbyňka Bajgera,“ naznačuje solidní trenérské obsazení Janásek.

 

 

 

,,S průběhem kempů jsme byli nanejvýš spokojení. Letos jsme nově přidali osmý turnus, a tak si účastníci mohli vybírat z více termínů. Pro nás to bylo sice náročnější, zvlášť když někdy v hale panovala opravdu vysoká teplota, ale zvládli jsme to,“ sděluje dále kadetský Mistr Evropy v deblu z roku 1987 a vzápětí ještě upřesňuje: ,,Bez obětavé péče personálu by to ale samozřejmě nešlo. Takže touto cestou bych jim chtěl poděkovat. Speciální dík poté patří Kájovi Bojkovi, který nám již dlouhodobě vychází maximálně vstříc.“

 

Karel KARÁSEK poté uvádí něco málo ze svých statistik: ,,Věková skladba všech účastníků bývá velmi rozmanitá, od těch nejmenších až po ty nejstarší. Letos byl nejstarším účastníkem pětasedmdesátiletý František Planka, nejmladším účastníkem byl teprve sedmiletý Jakub Gažda.“

 

Mistr ČR ze dvouhry mužů z roku 1991 dále přidává ještě nějaké perličky: ,,Letních kempů se zúčastnilo přesně 314 hráčů a hráček, o které se vedle mě a Tomáše staralo dalších jedenáct trenérů. Bylo spotřebováno 12 krabic míčků, teploměr v hale nejvýše ukazoval 32,3 stupňů Celsia a celkem pětkrát účastníci navštívili vinný sklípek v Hluku.“ :-)

 


 

A jak to viděli účastníci?

 

Romana Glücková (10 let, Moravský Beroun, 17. na turnaji z 20) – nový účastník

Dobře jsem si zatrénovala a zahrála jsem si se spoustou lepších hráčů. Také se mi líbilo, že jsem si mohla zahrát přímo s trenéry. Jejich přístup byl bezvadný. Věřím, že mi to pomůže ke zlepšení na republikových bodovačkách. Nemuseli jsme ani nikam přecházet, v Hluku je všechno na jednom místě. Akorát mi v jídelníčku chyběla některá moje oblíbená jídla. Bylo hodně vepřového masa a často také brambory.

 

 

Vojtěch Černý (11 let, Horní Lhota, 23. na turnaji z 32) – pravidelný účastník

Moc mě to v Bystřici pod Hostýnem bavilo. Tréninky jsem si užíval. Pokaždé jsme navíc hráli s někým jiným, a to bylo moc fajn.

 


 

Veronika Drobová (14 let, Bratislava, 7.na turnaji ze 40) – pravidelný účastník

V Hluku už jsem byla minulý rok, poznala jsem tu nové přátele, a tak jsem se s nimi znovu dohodla a vybrala jsem si letos další turnus, na který jeli i oni. A opět jsem nelitovala! Zahrála jsem si s lepšími hráči a také trenéři se nám dostatečně věnovali. Mám totiž zkušenost, že ne na všech jiných kempech, které jsem kdy absolvovala, to tak bylo. Celkově je to velmi dobře zorganizované, nepanuje tu chaos a vím, jak si mám čas rozvrhnout.

 


 

Nicole Mašková (15 let, Měchov, 13. na turnaji z 32) – pravidelný účastník

Naposledy jsem byla loni v Hluku, a tak jsem letos chtěla nějakou změnu, a proto jsem zkusila Bystřici pod Hostýnem. Jela se mnou i kamarádka, a tak všechno proběhlo v pohodě. Možná oproti Hluku byl v Bystřici p/Host. menší výběr jídla na snídani a celkově menší porce, ale jinak bez problémů. Samozřejmě nejpřínosnější pro mě byly tréninky a různé herní kombinace.

 


 

Tomáš Šupala (16 let, Zeleneč, 12.na turnaji z 20) – nový účastník

Cítím, že jsem se dost zlepšil. Velmi přínosné pro mě byly trojfázové tréninky, protože na to nejsem zvyklý. Také jsem se seznámil s různými herními kombinacemi. Škoda jen, že nás nebylo tolik, abychom si ještě zahráli fotbal jako takové zpestření.

 


 

Lucia Gašparíková (17 let, Trnava, 13.na turnaji ze 40) – stálý účastník

Pravidelně jezdíme do Hluku s klubem, konkrétně až dvanáct lidí. Vždy si dobře a kvalitně zatrénujeme, tento rok se mi ale zdálo, že jsme hráli méně zápasů. Pokud by to bylo možné, tak bych možná ocenila, kdyby se hráči rozdělili do dvou výkonnostních skupin a více tak hráli mezi sebou ti lepší. Velice kladně ovšem hodnotím trenéry.

 


 

Martin Půr (18 let, Křelov, 6. na turnaji z 32) – stálý účastník

Na kempy jezdím už od dětství a poslední dobou si uvědomuji, že mi to dává stále více a více. Z toho důvodu jsem se také rozhodl jet letos rovnou na dva kempy, a to jednou do Hluku a podruhé do Bystřice pod Hostýnem. Velkým pozitivem obecně je kvalita a kreativita trenérů. I když zde jezdím pravidelně, tak mě vždy překvapí něčím novým. Letos bylo pro mě novinkou zařazení tréninkové jednotky s komentářem, takže jsem si udělal přibližnou představu o tom, jak trénují profesionálové. Dále se mi líbí, že každý trénink má svůj řád, je zahájen rozcvičkou, následuje rozehrávka, různé herní kombinace, popř. ještě tréninkové sety a končí se závěrečným strečinkem.

 


 

Jonáš Plášek (18 let, Slavičín, 19. na turnaji z 32) – nový účastník

Jel jsem do Bystřice pod Hostýnem na doporučení svého bráchy a strýce, kteří si to pochvalovali. A stejně jako oni jsem byl i já spokojený. Trénovali jsme v tempu, což bylo skvělé. Klidně bych si to tak ještě alespoň o dva dny prodloužil, protože se mi ten týden zdál moc krátký. :-)

 


 

Alžběta Brenesselová (19 let, Ostrov při Piešťanoch, 12. v turnaji z 41) – stálý účastník

Jezdíme pravidelně, letos jsme se dohodli se známými a vybrali jsme si čtvrtý turnus. V Hluku je tradičně velmi dobré prostředí i zázemí, všechno pohromadě. Tréninky vždy velmi dobré a také kvalitní trenéři. Letos jsem také měla velmi příjemnou spolubydlící na pokoji :-) Nemám tedy k ničemu výhrady, snad jen jídlo by mohlo být trochu ,,lehčí“, více těstovin i zeleniny.

 


 

Petr Bartoň (26 let, Havířov, 25. v turnaji z 47) – stálý účastník

Poslední roky jsem vždy absolvoval dva letní turnusy, a tak tomu bylo i letos, dokonce jsem zvažoval i tři. Nakonec jsem si tedy vybral čtvrtý a pátý turnus, které se od sebe vzájemně lišily. Ten první týden mi přišel vyváženější a více mi vyhovovalo i trenérské obsazení, jelikož s námi trenéři více individuálně pracovali. Vždy velmi oceňuji, že ale hraji s lepšími hráči. Tomáš Janásek se všem maximálně věnuje a Karel Karásek mě zase baví :-) Klidně bych se ale nebál zařadit ještě více ping-pongu. Večerní fáze bývají také přínosné a je skvělé, když máme i možnost volby. Teorii o servisu a příjmu už jsem slyšel, a tak jsem ocenil, že jsme si mohli sami individuálně zatrénovat na vedlejších stolech. Fyzička je vždy supr včetně závěrečného protahování a také čtyřhry jsou fajn. Je to rychlé a člověk si zahraje během hodiny hned proti několika dvojicím.

 


 

Tibor Bujňák (27 let, Poprad, 19. na turnaji z 40) – stálý účastník

Letos jsem přijel speciálně kvůli jedné paní trenérce, o které jsem už hodně slyšel. :-) A bylo to tu fantastické. Hlavě se mi líbí, že trénujeme, protože přes sezónu hrajeme jen zápasové sety. Pokud tedy trénujeme, tak spíše individuálně, ale tady se trénuje systematicky. Trenéři jsou velmi ochotní, každý poradí a řekne něco ze svého pohledu.

 


 

 

Tomáš Adam (30 let, Dobšice, 30. na turnaji ze 40) – pravidelný účastník

V Hluku jsem byl už loni a zdejší prostředí se mi moc líbilo. Ze Znojma to máme s bráchou blíže než do Bystřice pod Hostýnem. Loni jsme absolvovali dřívější turnus, letos jsme se rozhodli jet na pozdější a příště asi pojedeme až v srpnu, protože je to blíže začátku sezóny. Zvažujeme i dva turnusy. Člověk se tu naučí novým věcem, získá herní jistotu, pozná nové přátele a fajn lidi, s řadou z nich jsem stále v kontaktu. Negativa nejsou žádná. Myslím, že je to dobře propracované. Osobně by mi asi nevadil ještě jeden trénink zaměřený na nácvik podání a příjmu. Vím, že pro někoho už to tolik zajímavé není, ale z pohledu pana Zbyňka Bajgera to bylo velmi poutavé. Sám říkal že o tom dokáže hovořit až tři hodiny na seminářích. Jídlo bylo chutné, ale s dětmi už je to složitější. Pokud by to šlo, tak bych možná uvažoval o tom, že bych jim stravu trošku obměnil. Ale je to složité! Každopádně před tréninkem je vždy lepší něco lehčího.

 


 

Radoslav Zradula (34 let, Nové Mesto nad Váhom, 15. na turnaji z 20) – nový účastník

Na kemp do Hluku jsem jel poprvé s kamarádem, který sám iniciativně hledal nějaké možnosti, jak bychom se mohli zlepšit. A udělali jsme dobře, že jsme jeli právě sem. Tréninky byly na vysoké úrovni a rovněž tak trenéři. Snad jsem jen myslel, že tu bude více trenérů, ale to bylo asi dáno tím, že právě na tento turnus přijel menší počet účastníků. Myslím, že nám to ale celkově dost dalo.

 


 

Marián Gomola (40 let, Rohožník, 7.na turnaji z 20) – pravidelný účastník

Členové našeho klubu jezdí na kempy už několik let. Já s rodinou jsem tu byl poprvé loni a všichni jsme odjížděli natolik spokojení, že jsme přijeli letos znovu. Hala výborná, vybavenost v pořádku, všechno je tady v Hluku po ruce. Dobrý přístup trenérů. Zkrátka odjíždím zase nadšený a smutný z toho, že to končí. Jídlo bylo po celý týden hodě masité, klidě mohlo být jednou i něco lehčího. Nezlobil bych se kdyby byly příště pravé slovenské halušky :-)

 


 

Jiří Kořínek (45 let, Křelov, 14. na turnaji z 20) – nový účastník

Celkově jsem byl velmi spokojený. Jelikož jsem ale teprve začátečník, tak bych možná uvítal více teoretické a schématické části. Hodně mi proto dala teorie ohledně servisu a příjmu či tréninková jednotka s komentářem. Dovedl bych si představit ještě více takových částí. Stejně tak by se mi možná více zamlouvalo rozdělení hráčů do výkonnostních skupin.

 


 

Z vybraného vzorku asi třiceti účastníků dále vyplynulo následující:

Přes rok v průměru trénují

1. 2-3x týdně

2. 4-5x týdně

3. 1x týdně a ještě méně


Jejich nejoblíbenější večerní fáze v rámci kempu:

1. Fyzička

2. Ukázka tréninkové jednotky a obecná teoretická část

3. Turnaj čtyřher

4. Povídání o servisu a přijmu, nácvik podání a příjmu

5. Fotbal

5. Zápasové sety s trenéry a volný trénink


Co jim nejvíce chutnalo?

1. kuřecí maso v sýrové omáčce, těstoviny

2. smažený sýr s bramborem

3. vepřový guláš s knedlíkem

4. boloňské špagety

5. snídaně

Další oblíbená jídla: karbanátky, hovězí maso s rýží, sekaná s bramborem, játra s rýží, kuskus, kung-pao, zapékané těstoviny s uzeným masem


Pořadí nejkrizovějších dnů aneb kdy byli na pokraji svých sil:

1. středa

2. čtvrtek

3. pondělí

4. úterý

5. pátek


Jejich nejoblíbenější volnočasové aktivity:

1. karetní a deskové hry

2. oddych

3. procházka po okolí


Jak ještě trávili volné chvíle?

sledováním sportovních přenosů v televizi, návštěvou cukrárny, koupaliště, na bowlingu, večerním posezením u piva (kofoly), návštěvou ,,noční“ pekárny v Bystřici pod Hostýnem, degustací vína ve vinném sklípku v Hluku, hraním počítačových her, na dětském hřišti, pochutnávali si na pizze, grilovaných kolenech a nebo si šli ještě zahrát ping-pong

 


 

,,Jsme velmi rádi, že účastníci odjíždějí v drtivé většině případů spokojení a celá řada z nich se k nám stále vrací. Vždycky nás potěší, když vidíme po roce (příp. po půl roce) staré známé. U těch nejmladších je vždy znát výkonnostní posun za poslední rok a těm starším stále nechybí radost ze hry,“ hodnotí Janásek, který už se nemůže dočkat zimního povánočního soustředění v Hluku. V mezidobí se bude věnovat trenérské práci s mládeži v Novém Jičíně, v salesiánském středisku mládeže v Ostravě a klubovým závazkům. To jeho o málo starší kolega se bude opět naplno věnovat svým povinnostem v klubu TJ Ostrava KST.

 

Informace o zimním soustředění 2018 hledejte zde

 

 

 
Soustředění stolního tenisu Hluk/Bystřice pod Hostýnem
Facebook skupina · 524 členů
Přidat se ke skupině
Jen silní jedinci přežívají....
 


Komentáře: 0

Zanechat komentář