Pinčesobchod
Poznali jste Davida Marka?
Kategorie: Ostatní / 15 Červenca 2018
Zobrazení: 926
Komentáře: 0

Většina z vás opět správně poznala, kdo se nachází na fotografii. Tentokrát se jednalo o kadetského Mistra Evropy v mixu s Renátou ŠTRBÍKOVOU a bronzového medailistu ze družstev juniorů Davida MARKA.  

 

Marek se od svých třinácti let připravoval ve středisku ve Frýdku-Místku. Posléze strávil dlouhých 11 let ve 2. německé Bundeslize, aby se poté přesunul zpátky do Česka, kde několik let hrál za malou východočeskou obec Borová. ,,Je to malá vesnička, kde se hraje v Sokolovně, a proto se zde vždy sešlo dost diváků. Měli jsme zde přátelské vztahy nejen s diváky, ale i s rodinou Štrofů, kteří v Borové vytvářeli potřebné zázemí. Strávil jsem zde pět krásných let. Každý rok jsme postupovali. Nejprve z kraje, poté z divize, ze 3. ligy do 2. ligy a nakonec z 2. ligy do 1. ligy. Poté se naskytla možnost spojit Borovou s Libercem a vytvořit extraligový mančaft. Ukázalo se, že to může být perfektní kombinace,“ uvádí Marek.

 

 

Sloučený extraligový celek SKST Borová-Liberec v základním složení Radek KOŠŤÁL, Jakub SEIBERT a právě David Marek se v uplynulé sezóně probojoval do play-off a o postup do semifinále potom dlouho a vydatně vzdoroval královéhradeckému Sokolu, byť nakonec padl. ,,Myslím, že jsme letos dosáhli úplného maxima. Já jsem navíc hrál prakticky bez tréninku“ říká třiatřicátý hráč českého žebříčku mužů, který po konci základní části dosáhl na 40% úspěšnost.

 


Foto: František Zálewský

 

,,V Liberci jsem byl také naprosto spokojený, neměl jsem zde sebemenší problém a myslím, že spokojenost byla vzájemná. Také zázemí zde bylo na vysoké úrovni. Jirka Veselka a Martin Protiva se o vše dobře starali a vzájemně jsme si také sedli, proto jsem chtěl také v Liberci zůstat i další sezónu, ale Liberec tentokrát dostal příležitost spojit síly s Kolínem, který bude financovat Egypťana Shoumana. Po vzájemné dohodě jsem se tedy rozhodl uchýlit zpátky do Německa,“ konstatuje levoruký hráč, který v příští sezóně bude nastupovat po boku svého dlouholetého kamaráda Josefa ŠIMONČÍKA ve 3. německé lize za SV Salamander Kornwestheim.

 

 Komentáře: 0

Zanechat komentář