Pinčesobchod
Eva Jurková si příští sezónu zahraje polskou Extraligu
Kategorie: Slovensko / 05 Červenca 2018
Zobrazení: 2290
Komentáře: 0

Evě JURKOVÉ se v Polsku líbí. Slovenka pocházející z obce Miňovce úspěšně reprezentuje, a to také mezi neslyšícími. V příští sezóně si po třech letech opět zahraje polskou nejvyšší soutěž.

KSTS MOSiR KARPATY Krosno bylo po tři roky klubem slovenské reprezentantky Evy JURKOVÉ a třiadvacetileté hráčce se zde výjimečně dařilo. Letos zažila přímo výstavní sezónu a stala se nejúspěšnější hráčkou 1. polské ligy (jižní část). ,,V tejto sezóne sa mi velmi darilo a mala som neskutočnú bilanciu 36 výhier, bez prehry. Na tomto výsledku má zásluhu taky môj otec a môj tréner Andrej Dzelinsky,“ říká vděčně Jurková.

 

 

A právě výborné výsledky mladé Slovenky během celé sezóny stály za historickým postupem Krosna do Extraligy. ,,Mali sme za cieľ postúpiť do exktraklase. Je to historický postup. Krosno ešte extraklase nehralo. Ale z môjho pohľadu sa situácia zmenila,“ naznačuje změnu, která se poté udála. ,,Dostala som ponuku hrať extraklase za ATS Bialystok, krotú som prijala. Je to nová výzva. A rozhodlo tiež to, že trénovať budem môcť aj v Bialystoku, aj v Košiciach. V Krosne som dochádzala iba na zápasy a trénovala som iba v Košiciach.“

 

 

 

Jurková tak pomohla Krosnu k postupu do nejvyšší polské soutěže, ale paradoxem celé situace je fakt, že v dresu Bialystoku bude nastupovat právě proti Krosnu. Pro Slovenku, která je zároveň světovou trojkou mezi neslyšícími stolními tenistkami, nebude start v polské Extralize premiérový, jelikož ještě před svým dosavadním angažmá hrála rok za extraligový Nadarzyn. Tehdy zakončila sezónu s bilancí 6/13. Jurková tak jistě bude chtít tuto bilanci překonat stejně jako se bude chtít úspěšně prezentovat na mezinárodní scéně. ,,V minulej sezóne som absolvovala len Pro Tour v Polsku. Hlavným mojim cielom bolo uspieť a pripravit sa na Deaflympiádu v tureckom Samsunu. V nasledujucej sezóne verím, že po kvalitnej príprave v Bialystoku absolvujem vačšie množstvo turnajov Pro Tour. Vela Pre Tourov sa nám totiž prelínala s prvou polskou ligou, ale v extraklase to bude ine. Na Czech Open v Olomouci už som prihlásená,“ hlásí medailistka z Deaflympiády, kterou v roce 2019 čeká Mistrovství Evropy neslyšících v Bulharsku. 

 

 

V 1. polské lize ani v Extralize letos žádná Slovenka nehrála. Z českých hráček se v nejvyšší polské soutěži naposledy představila Renáta ŠTRBÍKOVÁ, Lenka HARABASZOVÁ nebo Hana KUBÁTOVÁ (a to ještě jako Bartošová). 

Více zde.Komentáře: 0

Zanechat komentář