Pinčesobchod
PING PONG, ne stolní tenis! MČR v Modrém Ping Pongu je na dosah!
Kategorie: Ostatní / 16 Června 2018

MČR v Modrém Ping Pongu se nezadržitelně blíží. Uzávěrka přihlášek je už 21. června.

V roce 2014 se konalo historicky první české mistrovství v modrém ping pongu. Z vítězství se tehdy radoval Jan GOMOLA, který ve finále drnovické kvalifikace zdolal extraligového Antonína GAVLASE. Gomola, který hrál s modrými pálkami poprvé právě na tomto turnaji, se tak stal prvním českým šampiónem, díky čemuž se kvalifikoval na MS do Londýna. Tím se otevírá nedlouhá historie této odnože klasického stolního tenisu u nás. Titul ale rodák z Jablunkova neobhájil. Hned v příštím roce jsme se totiž stali svědky drtivého nástupu libereckých hráčů, mezi kterými vynikal Petr ŠILHÁN. Ve finále přehrál Jana KANĚRU. Ten ale nemusel smutnit. Do Londýna totiž jeli oba úspěšní finalisté. Šilhán se poté v dobrém světle prezentoval také na MS, kde postoupil do hlavní soutěže, a to mezi 32 nejlepších hráčů světa. Gomola ani Kaněra tak úspěšní nebyli. 

Ani Šilhánovi se ale nepodařilo titul v dalším roce obhájit a do Londýna tak v roce 2016 cestovali zcela jiní dva hráči. Mistrem republiky se stal nynější extraligový hráč TJ Ostravy KST - Tomáš SADÍLEK. Ve finále si poradil s velkým překvapením turnaje, a sice s libereckým mladíkem Michalem BLINKOU.  Oba hráči poté vycestovali na MS, leč Šilhánův postup mezi 32 nejlepších napodobit nedokázali.

Sadílek se ale nevzdal. V následujícím roce obhájil domácí mistrovský titul, aby se opakovaně pokusil podmanit si Londýn. A skoro se mu to povedlo! Tentokrát ovšem do Londýna cestoval podobně jako v roce 2014 pouze jeden český hráč. Sadílek si na druhý pokus vedl velmi dobře. Byl podstatně klidnější než při své premiéře a postoupil do hlavní soutěže. A nejen tam! Po vynikajících výkonech a nutno říci, že také s notnou dávkou štěstí se český reprezentant probojoval do čtvrtfinále MS a hrál dokonce o medaili. Podívejte se na jeho senzační postup do čtvrtfinále!

Doposud se jedná o nejlepší český výsledek! A my se teď ptáme.....

Jméno v pořadí pátého mistra republiky se dozvíme 30. června 2018, kdy se v areálu TJ Ostrava bude o novém šampiónovi rozhodovat. Jisté je, že to nebude Tomáš Sadílek. Ostravský hráč se díky svým výsledkům na MS kvalifikoval na příští světový šampionát automaticky, což znamená, že do Londýna budou moci jet při dostatečném množství účastníků českého mistrovství dva další hráči. Celkem tedy TŘI! A to už stojí za zvážení. Aktuálně je přihlášeno asi 35 hráčů. V seznamu ale stále schází celá řada stálých účastníků, aby se však hrálo o dvě kvalifikační místa na MS, tak je nutná účast alespoň 64 hráčů a hráček.

Využijte také možnosti tréninku s modrými raketami. V hale stolního tenisu TJ Ostrava KST je možné trénovat každou červnovou středu od 18:00! Modré pálky jsou na místě k dispozici. Po vlastní potřebu si ovšem pálky můžete zakoupit zde

Kdo se stane novým Mistrem ČR v Modrém Ping Pongu?

 • Jan Gomola
  15%
 • Petr Šilhán
  20%
 • Jan Kaněra
  4%
 • Michal Blinka
  13%
 • Jan Dzida
  4%
 • Karel Karásek
  12%
 • Josef Medek
  5%
 • Petr Malý
  9%
 • někdo jiný
  18%


Počet hlasů
209

 Přečtěte si také podrobné rozhovory s Janem Gomolou, Petrem Šilhánem či s Antonínem Srnou zde.

Vynechat byste rozhodně neměli ani rozhovor s Tomášem Sadílkem zde.

PROPOZICE zde                       PRAVIDLA zde

Nezapomeňte sledovat také FACEBOOKKomentáře: 0

Zanechat komentář