Pinčesobchod
Co si nenechat ujít v červnu? MS veteránů, indická liga nebo MČR v Modrém Ping Pongu!
Kategorie: Ostatní / 06 Června 2018

V Ostravě se v červnu uskuteční dvě velké akce, které jsou příjemnou pingpongovou alternativou po skončení sezóny. Světový festival miniping-pongu se koná v sobotu 9. června. MČR v Modrém Ping Pongu vypukne v sobotu 30. června. 

6.-10. června, LION Japan Open

Na China Open navazuje další velký asijský podnik světové série. Do Japonska tentokrát vedle dvou slovenských reprezentantů zamíří také Hana MATELOVÁ. Všichni tři pochopitelně musejí hrát kvalifikaci ve dvouhře, ale ve čtyřhře žen a ve čtyřhře mužů si složené páry zahrají přímo hlavní soutěž. Česko-slovenský debl Balážová-Matelová je totiž nasazen přímo do hlavní soutěže stejně jako Lubomír PIŠTEJ a Švéd Anton KALLBERG. V mixu se v kvalifikaci představí Pištej s Balážovou proti thajskému páru PANAGITGUN Yanapong a SAWETTABUT Jinnipa.

V Japonsku samozřejmě neschází početný houf domácích hráčů. Největší favoritkou ženského singlu je právě Japonka Kasumi ISHIKAWA, ale ve výborné formě je také vítězka China Open WANG Manyu. Ve dvouhře mužů bude na další vítězství útočit MA Long, ale cestu za prvenstvím mu bude chtít jistě zkomplikovat Timo BOLL. 

Soupeři českých a slovenských reprezentantů v 1. kole kvalifikace:

MATELOVÁ Hana - RYU Hanna (KOR)

BALÁŽOVÁ Barbora - AN Soyeon (KOR)

PIŠTEJ Lubomír - AN Jaehyun (KOR)

Více zde

 

sobota 9. června, Světový festival miniping-pongu, Ostrava

Druhý ročník neobyčejné sportovní akce, která spojuje profesionální hráče a amatéry za malým stolem. Chcete to vyzkoušet také? Tak si přijďte pinknout v sobotu 9. června do porubské Kooperativa Arena v Ostravě. Celodenní akce bude obohacena také o doprovodný program.

Registrace a bližší podrobnosti zde

sobota 9. června, Nadstavba dorostenecké extraligy o Mistra Slovenska ve družstvech dorostenců a dorostenek

Podrobnosti zde

14. června - 1.července, indická liga CEAT Ultimate Table Tennis

Zajímavá zkušenost čeká na Hanu MATELOVOU. Po skončení Japan Open se přesune do Indie, kde bude hrát prestižní indickou ligu. Matelová se dostala do mezinárodního výběru jednoho ze šesti týmů, konkrétně do týmu Warriors T.T.C. Vedle Matelové je v týmu například Sofia POLCANOVA, Nigerijec Aruna QUADRI či Ind Achanta Sharath Kamal. Warriors odehrají první utkání 16. června v Pune. 

Více zde

pátek 15. června, finále polské Superligy

Finále polské Superligy vypukne v pátek 15. června, kdy proti sobě nastoupí PKS Kolping Frac Jaroslaw a Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Favoritem je Jaroslaw, která vyhrála základní část soutěže. V sestavě nastupuje Číňan HO Yingchao, ZATÓWKA Patryk, PUCAR Tomislav a DRINKHALL Paul. Na druhé straně bude o zisk polského titulu bojovat GÓRAK Daniel, HAN Chuanxi, BANKOSZ Michal a především také český reprezentant Pavel ŠIRUČEK

Více zde

 

16.-17. června MSR nejmladšího žactva, Pezinok

Více zde

 

18.-24. června MS veteránů, Las Vegas

Velkolepá světová akce odstartuje v pondělí 18. června a po celý tento týden budou zápolit veteráni o světové tituly. Do Las Vegas se vypraví i velká skupina českých a slovenských hráčů a hráček. Konkrétně 66 Čechů a 35 Slováků. 

Více zde.

sobota 30. června MČR v Modrém Ping Pongu a kvalifikace na MS do Londýna

Mistrovství ČR v Modrém Ping Pongu a kvalifikace na MS v Londýně se uskuteční v sobotu 30. června 2018 ve sportovním areálu TJ Ostrava. Poprvé v krátké historii Modrého Ping Pongu se přitom do Londýna mohou podívat tři čeští hráči. Tomáš SADÍLEK coby čtvrtfinalista letošního MS si zajistil automatickou účast na dalším světovém šampionátu. Při dostatečném počtu účastník se tak může hrát ještě o dvě další kvalifikační místa.

Přihlášky a podrobnosti zde

 Komentáře: 0

Zanechat komentář