Pinčesobchod
Poznali jste Jiřího Bajgera?
Kategorie: Ostatní / 29 Prosince 2017
Zobrazení: 954
Komentáře: 0

Ostravského trenéra Jiřího BAJGERA zná většina z nás z mládežnických turnajů, na kterých se pravidelně pohybuje a rozdává cenné rady. Bajger byl ale i členem širšího kádru mládežnické reprezentace a zahrál si dokonce i proti řecké legendě Kalinikosovi Kreangovi. 

Šenovský odchovanec se stolnímu tenisu věnuje již od svých šesti let. Vypracoval se do širšího kádru mládežnické reprezentace, přičemž v té době získal skalpy takových hráčů jakými byl Josef Plachý, Marek Klásek, Martin Olejník nebo Marek Čihák. Společně s Kláskem také získal stříbro na MČR mladšího žactva ve čtyřhře. 

Foto: Antonín Bělonožník

Nejvýše hrál  pětačtyřicetiletý Bajger 1. ligu za Ostravu, poté pobýval nějaký čas v Německu. Přibližně od roku 1997 působí jako trenér v ostravském TJ, kde v současné době hraje 3. ligu. Jiří Bajger má bezpochyby tu nejlepší trenérskou školu, neboť jeho otcem je neméně známý Zbyněk Bajger. Jeho rukama tak prošla řada hráčů, ze kterých někteří nakoukli do reprezentace či v ní právě jsou. 

Syn Ondřej Bajger vybojoval řadu úspěchů na mezinárodním poli a momentálně se také řadí k předním hráčům extraligové úspěšnosti.  

Foto: František ZálewskýKomentáře: 0

Zanechat komentář