Pinčesobchod
Česká jména figurují v německé Bundeslize i v Regionallize
Kategorie: Zahraničí / 11 Listopadu 2017
Zobrazení: 2839
Komentáře: 0

Lubomír JANČAŘÍK se úspěšně adaptoval v německé Bundeslize po svém odchodu z Francie. Prostředí nejvyšší německé soutěže si už letos vyzkoušel také Tomáš POLANSKÝ. Neméně úspěšní jsou také další čeští hráči v Německu. Neporažený je doposud Josef BRAUN, František KRČIL či Martin PYTLÍK. Téměř stoprocentní je Kateřina ČECHOVÁ, která je nejmladší Češkou v Německu. 

1. Bundesliga mužů

Po svém odchodu z Francie se v Německu úspěšně uvedl Lubomír JANČAŘÍK. Český reprezentant si zatím v nejvyšší německé soutěži vede velmi dobře, stejně jako jeho tým Post SV Műhlhausen, který je na průběžné druhé příčce, hned za lídry z Dűsseldorfu. Jančařík si zatím připsal cenná vítězství nad Japoncem Muramatsu, nad Constantinem Ciotim, Jonathanem Grothem či Florentem Lambietem. Doposud prohrál jen dvakrát a má tudíž pozitivní bilanci.

Odkaz na soutěž zde

1. Bundesliga žen

Česká reprezentantka Hana MATELOVÁ má sice vůči Jančaříkovi vyrovnanou bilanci, ale její tým TTG Bingen/Münster-Sarmsheim vévodí průběžnému sedmičlennému pořadí. Zatím se však hráčky Bingenu neutkaly s největšími berlínskými favoritkami a sama Matelová má odehráno jen velmi málo zápasů, ostatně stejně jako Jančařík.

Odkaz na soutěž zde

2. Bundesliga mužů

V 1. Bundeslize se letos už uvedl také Tomáš POLANSKÝ a hned dokonce vítězně. Bodoval nad svým tradičním slovinským rivalem Darkem Jorgičem. Prioritně ale nastupuje ve 2. Bundeslize, kde stejně jako v loňské sezóně podává na vrchním kříži výborné výkony. 1. FC Saarbrűcken-TT II by tak mohl pomýšlet na prvenství v celé soutěži. Jedním z konkurentů Saarbrűckenu je aktuálně čtvrtý Hilpoltstein s Petrem DAVIDEM na vrchním kříži. Nicméně Davidovi letos nevyšel vstup do sezóny. Řadu zápasů prohrál v pěti setech, a tak má momentálně negativní bilanci.

Odkaz na soutěž zde

Tomáš Polanský a Darko Jorgič. 

3. Bundesliga mužů

Ještě donedávna se velká část českých hráčů koncentrovala ve 2. Bundeslize. Nyní je českým ohniskem 3.Bundesliga-jih, kde soutěži navíc přímo vévodí tým s českým hráčem v sestavě. NSU Neckarsulm totiž doposud nepoznal porážku, stejně jako Josef BRAUN na spodním kříži. Braun je tak jedním ze dvou hráčů, který zatím v soutěži neprohrál. Špatně se nevede ani Františkovi PLAČKOVI z Jeny, který pravidelně boduje na vrchním kříži. Aktivní bilanci má také Richard VÝBORNÝ z Wohlbachu. Hůře už je na tom Bohumil VOŽICKÝ z ,,béčka“ Műhlahusenu s pasivní bilancí 3/6. Týmově ho zatím nijak nepodpořil ani Slovák Jakub Figel, který zatím čeká na svou první výhru.

Odkaz na soutěž zde

Josef Braun ještě se svým svěřencem Tomášem Polanským.

3. Bundesliga žen

NSU Neckarsulm nedominuje jen mužské 3. Bundeslize, ale také té ženské. Lenka HARABASZOVÁ, která se zde uchýlila z mistrovského Hodonína prohrála zatím třikrát. Vyrovnanou bilanci má ve stejné soutěži Hana VALENTOVÁ v dresu Chemnitzu. Ve 3. Bundeslize se příležitostně na spodním kříži představí také Martina ŠTIKOVÁ, která souběžně nastupuje i v Regionallize na vrchním kříži. V obou soutěžích má aktivní bilanci. Téměř stoprocentní bilanci si však udržuje Kateřina ČECHOVÁ, která však na rozdíl od svých starších kolegyň hraje na severu Německa v dresu Hannoveru. I její tým může pomýšlet na celkové vítězství v soutěži, ale bude to mít hodně těžké, neboť ve vzájemném souboji se Staffelem prohrál Hannover poměrem 2:6.

Odkaz na 3.Bundesligu žen (jih) zde.

Odkaz na 3.Bundesligu žen (sever) zde

Regionalliga mužů

Také na jihu v mužské Regionallize se to hemží českými jmény, a to přímo na předních příčkách. Celek TB/ASV Regenstauf nemá na jihu konkurenci, na čemž mají značný podíl i dva čeští hráči v sestavě. František KRČIL je na vrchním kříži bezchybný, stejně jako Martin PYTLÍK na středu nebo Petr SEIBOT a víceméně také Jakub NĚMEČEK na spodním kříži. Neméně výstavní bilancí se může pochlubit i obranář Roland KRMASCHEK. Právě Krmaschkův SV SR Hohenstein-E. suverénnímu Regenstaufu nejvíce konkuruje. Ohrozit první tým tabulky se může pokusit ještě Schwbhausen, za který na spodním kříži nastupuje Vojta KLIMEK. V německém prostředí se dobře uvedl po svém odchodu z Ostravy také Josef ŠIMONČÍK. Ten je však trochu izolován v Regionallize na jihozápadě Německa, kde ale i jeho tým může uvažovat o případném postupu.

Odkaz na Regionalligu mužů (jih) zde.

Odkaz na Regionalligu mužů (jihozápad) zde

Přehled:

1. Bundesliga mužů - Lubomír Jančařík (Post SV Mühlhausen) – bilance 4/2

1. Bundesliga žen – Hana Matelová (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim) – bilance 3/3 vrch

2. Bundesliga mužů – Tomáš Polanský (1. FC Saarbrűcken-TT II) – bilance 8/2 vrchní kříž

2. Bundesliga mužů – Patr David (TV 1879 Hilpoltstein) – bilance 4/9 vrchní kříž

3. Bundesliga mužů (jih) – Josef Braun (NSU Neckarsulm) – bilance 6/0 spodní kříž

3. Bundesliga mužů (jih) – František Plaček (SV SCHOTT Jena) - bilance 8/4 vrchní kříž

3. Bundesliga mužů (jih) – Richard Výborný (TTC Wohlbach) – bilance 6/4 vrchní kříž

3. Bundesliga mužů (jih) - Bohumi Vožický (Post SV Mühlhausen II) – bilance 3/6 vrch

3. Bundesliga žen (jih) – Lenka Harabaszová (NSU Neckarsulm) – bilance 8/3 vrchní kříž

3. Bundesliga žen (jih) – Hana Valentová (Rapid Chemnitz) – bilance 5/5 vrchní kříž

3. Bundesliga žen (jih) - Martina Štiková (TuS Fürstenfeldbruck) - bilance 4/1 spodní kříž

3. Bundesliga žen (sever) – Kateřina Čechová (Hannover 96) – bilance 11/1 vrchní kříž

Regionalliga mužů (jih) – František Krčil (TB/ASV Regenstauf)- bilance 8/0 vrchní kříž

Regionalliga mužů (jih) – Martin Pytlík (TB/ASV Regenstauf)- bilance 7/0 střed

Regionalliga mužů (jih) – Petr Seibot (TB/ASV Regenstauf)- bilance 6/0 spodní kříž

Regionalliga mužů (jih) – Jakub Němeček (TB/ASV Regenstauf)- bilance 4/1 spodní kříž

Regionalliga mužů (jih) – Roland Krmaschek (SV SR Hohenstein-E.) - bilance 9/1 vrch

Regionalliga mužů (jih) – Vojtěch Klimek (TSV Schwabhausen) – bilance 4/3 spodní kříž

Regionalliga mužů (jihozápad) –Josef Šimončík (SV Salamander Kornwestheim) – bilance 5/1 vrchní kříž

ŽEBŘÍČEK JOOLA-RANGLISTEKomentáře: 0

Zanechat komentář