Pinčesobchod
Mima Ito je sběratelkou světových rekordů!
Kategorie: Zahraničí / 04 Září 2017
Zobrazení: 2441
Komentáře: 0

Letos v říjnu oslaví Japonka Mima ITO své sedmnácté Narozeniny. A ačkoliv ještě ani nedosáhla plnoletosti, tak toho stihla více než dost. Vítězka letošního Czech Open v Olomouci se 7. září už počtvrté objeví v Guinessově knize rekordů. 

Mima Ito bude nově do knihy zapsána jako nejmladší držitelka olympijské medaile získané v soutěži družstev. Povedlo se jí to právě před rokem v brazilském Riu de Janeiru společně s týmovými spoluhráčkami Ai FUKUHAROU a Kasumi ISHIKAWOU. Ito tehdy měla pouhých 15 let a 300 dní. 

V knize světových rekordů se ovšem mladá Japonka objevila už společně se svou deblovou spoluhráčkou Miu HIRANO, se kterou v roce 2014 ovládla soutěž čtyřher na prestižním German Open. Součet jejich věku činil 27 let a 145 dní, což je bezesporu činí nejmladším deblovým párem, který vyhrál turnaj World Tour Series. O rok později se pak Ito stala nejmladší singlovou vítězkou turnaje seriálu World Tour. A opět se tak stalo v Německu. To bylo rodačce z japonské Iwaty 14 let a 152 dní.

Posledním rekordem, který Japonka drží, je počet zahraných kontrů v jedné minutě. Ito jich dokázala zahrát rovných 180, čímž překonala rekord své starší kolegyně Ai FUKUHARY.  

Zdroj: ITTFKomentáře: 0

Zanechat komentář