Pinčesobchod
Extraliga žen zahájena!
Kategorie: Česko / 31 Srpna 2017

O prvním zářijovém víkendu se prvními zápasy započal nový ročník ženské Extraligy. Titul bude obhajovat opět Hodonín. Na záda mu ale bude dýchat Břeclav posílená o Danu ČECHOVOU a také Řeznovice, které posílily o dvě zajímavá zahraniční jména. Naopak po delší době Extraligu opouští Lenka HARABASZOVÁ, která odchází do Německa. 

 1. SKST Mart Hodonín - Stavoimpex

Stálá sestava: ŠTRBÍKOVÁ Renáta, PĚNKAVOVÁ Kateřina, PARTYKA Natalia, ŠEVČÍKOVÁ Markéta

Příchody: GUO Lin

Odchody: HARABASZOVÁ Lenka (do zahraničí)

Lenka Harabaszová sice opouští Hodonín a ,,přesouvá" se do sousedního Německa, ale po mateřské dovolené se do kádru mistrovského celku vrací Kateřina Pěnkavová. Hodonín tak bude opět nastupovat ve velmi silné sestavě, kterou vedle Renáty Štrbíkové doplňují další zvučná zahraniční jména.

 

2. MK Řeznovice TT Armex Moravský Krumlov

Stálá sestava: MIKULCOVÁ Kristýna, KAPOUNOVÁ Barbora

Příchody: YOSHIDA Mitsuki, CHERNYAVSKA Ekaterina

Odchody: ŠLEHOBROVÁ Simona (do zahraničí), ČECHOVÁ Dana (do Břeclavi)

Řeznovice v loňské sezóně postoupily přes Břeclav až do finále. I letos budou pomýšlet na přední příčky, a to i přes fakt, že tým opouští Dana Čechová, která právě odchází do konkurenční Břeclavi. Do maďarské nejvyšší soutěže odchází také třiadvacetiletá Simona Šlehobrová, která má za sebou zvlášť vydařenou sezónu. Řeznovický mančaft ale získal dvě nové zahraniční posily. V první řadě je to Japonka Yoshida Mitsuki, která trénuje a bydlí v Německu. Druhou posilou je pak Ruska Ekaterina Chernyavska. 

 

3. MSK Gumotex Břeclav

Stálá sestava: ÉLLÖ Vivien, KUČEROVÁ Aneta, ADÁMKOVÁ Karin

Příchody: ČECHOVÁ Dana (z Řeznovic)

Odchody: TUŠLOVÁ Veronika (do zahraničí)

Dana Čechová začíná v české extralize druhou sezónu po svém návratu z Německa. Zatímco tu první odehrála v dresu Řeznovic, tak tu druhou stráví v Břeclavi po boku Karin Adámkové, Anety Kučerové a břeclavské stálice Vivien Éllö. Břeclav tak výrazně posílila a souboj o titul by tak mohl být hodně zajímavý.

 

4. CDU SPORT ST - Ostrava

Stálá sestava: BARTOŠOVÁ Hana, SÁGLOVÁ Miroslava, HRACHOVÁ Marie, SOMROVÁ Gabriela, RUSNÁKOVÁ Markéta

Příchody: TOMANOVÁ Tamara (ze zahraničí)

Také poslední semifinalista loňské sezóny - CDU SPORT - ST Ostrava posílil. Z Německa se po pěti letech vrací do české extraligy Tamara Tomanová, která tak doplní zkušenou Hanku Bartošovou a Mirku Ságlovou. Hanka Bartošová se přitom v pátek vdává, a tak do nového extraligového ročníku bude nastupovat pod příjmením Kubátová. Uvidíme, za se jí pod novým jménem bude dařit stejně tolik jako v předcházející sezóně, kdy patřila k nejlepším hráčkám ligové úspěšnosti. 

 

5. SK Dobré

Stálá sestava: BLAŠKOVÁ Zdena, BLAŠKOVÁ Dagmar, ROZÍNKOVÁ Daniela, NĚMEČKOVÁ Monika

Odchody: ŠTEFCOVÁ Kristýna (do Havířova)

SK Dobré od nové sezóny již nepočítá s Kristýnou Štefcovou. Ta ale zahájila novou sezónu více než dobře. Na Memoriálu Milana Hrachového ve Frýdlantě nad Ostravicí zvítězila nejen ve dvouhře juniorek do 21 let, ale překvapivě také ve dvouhře žen. Nyní se pokusí navázat na obdobné výsledky i v dresu Havířova. SK Dobré se tak bude muset spoléhat především na sestry Blaškovy a Danielu Rozínkovou.

 

6. TJ Sokol Kyjov

Stálá sestava: BRATEYKO Solomiya, KMEŤOVÁ Veronika, ILČÍKOVÁ Anežka, ŠEVČÍKOVÁ Klára

Hodonínské ,,béčko" přechází pod hlavičku Kyjova. Jinak ale vše zůstává beze změn. Jeho hlavní oporou je stále Ukrajinka Solomiya Brateyko.

 

7. SVS Hradec Králové 

Stálá sestava: STACHOVÁ Olesja, MYNÁŘOVÁ Karolína, JIRÁSKOVÁ Tereza, SAZIMOVÁ Terezie, KLEMPEREROVÁ Anna, BÁRTOVÁ Tereza

Olesja Stachová vystupuje v Hradci Králové nejen jako hráčka, ale také jako trenérka. 

 

8. KST Hluk

Stálá sestava: SLEZÁKOVÁ Stanislava, VYBÍRALOVÁ Monika, MALÍKOVÁ Klára

Odchody: NIKITCHANKA Alina (do zahraničí)

Běloruská obranářka Alina Nikitchanka dala přednost Německu a opouští tak Hluk, kde odehrála posledních několik sezón. Hluku tak její body budou určitě chybět.

 

9. TJ Sokol Nusle Praha

Stálá sestava: RADNICOVÁ Lenka, VONDRÁKOVÁ Markéta, VESELÁ Jaroslava, TENGLOVÁ Vendula


Sokol Nusle se v extralize dokázal udržet a ze soutěže tak spadla Vlašim. Tým má velkou oporu především v Lence Radnicové. 

 

 

10. SKST Baník Havířov

Stálá sestava: PETROVOVÁ Nikita, ŠTĚPÁNOVÁ Gabriela, SIKOROVÁ Kamila, WITOSZOVÁ Klára

Příchody: ŠTEFCOVÁ Kristýna (z SK Dobré), GRIGELOVÁ Natália

Havířov je v soutěži relativním nováčkem. Postup si vybojoval po vyrovnaném vítězství nad pražským Slavojem. A do nového ročníku vstupuje hned se dvěma novými hráčkami, a sice s Kristýnou Štefcovou a se Slovenkou Natálií Grigelovou. Společně s Nikitou Petrovovou, která se dává dohromady po zranění nohy, a s Gabrielou Štěpánovou jistě budou chtít minimálně překvapit.Komentáře: 0

Zanechat komentář