Pinčesobchod
Taipei 2017: První dojmy z univerziády
Kategorie: Zahraničí / 18 Srpna 2017
Zobrazení: 1290
Komentáře: 0

Čeští stolní tenisté po bezmála patnácti hodinách strávených v letadle dorazili ve čtvrtek v podvečer do dějiště 29. Letní světové univerziády, kterou v letošním roce hostí Taipei. Zatímco před dvěma lety v jihokorejském Gwangju reprezentovaly Českou republiku ,,jen“ čtyři hráčky, tak v letošním roce se k nim přidružilo i kvarteto chlapců.

I přesto, že se pořadatelé zhostili svého úkolu s maximálním nasazením, tak zejména dívčí část výpravy se shoduje na tom, že univerziáda v korejském Gwangju měla více pozitiv i vyšší úroveň než velkolepá sportovní akce na ostrově Tchaj-wan. To jsou ale ovšem pouhé prvotní dojmy a teprve samotný průběh nastíní s jakým hodnocením nakonec naši reprezentanti odjedou.

Zatím ale není důvod k žádné větší kritice. Jídlo je na špičkové úrovni. Univerzitní vesnice je opět nově vystavená a její součástí je vedle nezbytných budov například i beauty salon. Dnes větší část výpravy využila i místní fitness centrum, další část se potom proběhla na atletickém ovále. Ve druhé části dne potom všichni absolvovali první trénink, sice zatím jen v tréninkové hale, ale v neděli už by si Češi měli vyzkoušet podmínky v hale hlavní. Večer někteří absolvovali ještě masáže.

Pokud by měl být nějaký problém, tak je to poměrně často nedostupné Wi-Fi. Tato nemilá skutečnost se dotýká především holek, které mají na svém pokoji jen velmi omezené možnosti. Na rozdíl od kluků, kteří mají router přímo na pokoji a pochopitelně ho nechtějí dát z ruky.

V průběhu dnešního dne byla ve vesnici vztyčena i česká vlajka. Oficiální zahájení proběhne zítra, tedy v sobotu 19. srpna od 19 hodin. Soutěže stolního tenisu se rozeběhnou v úterý 22. srpna. Časový posun je +6 hodin.Komentáře: 0

Zanechat komentář