Pinčesobchod
Páteční termíny a návrat čtyřher, to slibuje nový extraligový ročník
Kategorie: Česko / 13 Srpna 2017
Zobrazení: 1437
Komentáře: 0

Nový extraligový ročník se hned v několika aspektech bude lišit od toho minulého. V první řadě bude letos v Extralize startovat pouze deset týmů, nikoliv dvanáct. Hracím dnem byl stanoven pátek, tudíž se většina zápasů odehraje před víkendem a žádný z nich neskončí nerozhodně, jelikož za stavu 3:3 hráči nastoupí ke čtyřhře, která o vítězi rozhodne.

1. TTC Ostrava 2016

Stálá sestava: TREGLER Tomáš, KARAKAŠEVIČ Aleksandar, KORBEL Petr, DEMEK Tomáš

Příchody: BAJGER Ondřej (z El Niňo Praha), GIONIS Panagiotis

Odchody: Chiang Chieh Hung, PAVLOVSKÝ Lukáš

Řek Gionis Panagiotis nahradí v sestavě ostravského TTC Chiang Chieh Hunga. Ten v uplynulé sezóně nepůsobil příliš přesvědčivě. To Gionis Panagiotis, který je v současné době na 22. příčce světového rankingu, by měl být téměř ,,neporazitelný". Druhou posilou mistrovského celku je potom třiadvacetiletý Ondřej Bajger, který po roce opustil pražské El Niňo. 

 

2. SF SKK El Niňo Praha

Stálá sestava: KLEPRLÍK Jakub, REITŠPIES David, PLACHÝ Josef

Příchody: GAVLAS Antonín (z TTC Františkovy Lázně) , VALENTA Jan (na hostování z TSM Kladno)

Odchody: BAJGER Ondřej (do TTC Ostrava 2016), BARDOŇ Michal

Antonín Gavlas má za sebou velmi povedenou sezónu. Stal se Mistrem ČR ve dvouhře mužů a společně s Františkovými Lázněmi dokráčel až do finále mužské Extraligy. Bohužel Františkovy Lázně se na poslední chvíli z nadcházejícího extraligového ročníku odhlásily a z původně plánovaných jedenácti týmů si nakonec nejvyšší českou soutěž zahraje jen deset týmů. Antonín Gavlas přitom bude hájit barvy pražského El Niňa. Na svou příležitost bude čekat juniorský reprezentant Jan Valenta, který do El Niňa přichází na hostování z Kladna. Valenta už si atmosféru extraligových zápasů vyzkoušel loni, kdy nastoupil k několika zápasům za Liberec. 

 

3. DTJ Hradec Králové

Stálá sestava: OLEJNÍK Martin, KOBLÍŽEK Martin, PALKOVSKÝ David, FOFF Lukáš, ŠLAPÁK Miloš, BITTNER Michal

Martin Olejník je skalní oporou královéhradeckého DTJ. Loni se východočeský celek probojoval až do semifinále play-off. Do nové sezóny tým vstupuje beze změn. V základní sestavě tak nadále bude figurovat i Martin Koblížek a David Palkovský - dvojice, která na letošním MČR mužů a žen ve Frýdlantě nad Ostravicí, vybojovala mistrovský titul ve čtyřhře. Možná tak právě DTJ ocení fakt, že za nerozhodného stavu 3:3 o konečném výsledku rozhodne čtyřhra.

 

4. TJ Ostrava KST A

Stálá sestava: BINDAČ Miroslav, MARTINKO Jiří, KLOS Patrik, LIŠKA Libor, MARTINKO Tomáš, ONDERKA František, PLACHTA Jakub, KARCZMARCZYK Michal, KARÁSEK Karel

Příchody: SADÍLEK Tomáš (ze zahraničí)

Odchody: ŠIMONČÍK Josef (do zahraničí)

Tomáš Sadílek hrál dlouhou dobu 2. německou Bundesligu. Minulý rok hrál slovenskou Extraligu, kde jeho celek skončil ve finále. A aby toho nebylo málo, tak je i dvojnásobným Mistrem ČR v modrém ping-pongu z posledních dvou let. Letos v sestavě ostravského TJ nahradí Josefa Šimončíka, který získal zahraniční angažmá. 

 

5. SKST Charvát Baník Havířov

Stálá sestava: ČIHÁK Marek, BENEŠ Michal, KARABEC Ivan, MIKOLAŠÍK Michal, GORECKI Jan, SIWIEC Matěj, BAKO Radim, KOUTNÝ Kamil

Odchody: REZETKA Roman (do zahraničí), ROZÍNEK Vojtěch

Slovák Roman Rezetka opouští dres extraligového Havířova a odchází do Německa. Základ družstva tak bude tvořit Marek Čihák, Michal Beneš a Ivan Karabec. Předcházející extraligový ročník byl dlouhou dobu pro Havířov poznamenán táhlým zraněním Michala Beneše. Havířov i tak skončil ve čtvrtfinále play-off a trápil později stříbrné hráče Františkových Lázní.

 

6. SF SK Kotlářka EN Praha

Stálá sestava: KUČERA Stanislav, KAUCKÝ Petr, MÁLEK Tomáš, OBEŠLO Marek

Odchody: NĚMEČEK Jakub (do zahraničí)

Pražská Kotlářka oslabila v důsledku odchodu Jakuba Němečka do zahraničí. Silné jádro týmu ale i nadále bude tvořit obranář Stanislav Kučera a Petr Kaucký, ke kterým se jistě přidá i Marek Obešlo a Tomáš Málek. Oba posledně jmenovaní v loňské sezóně výrazně stáli za vítězstvím mančaftu v 1. lize mužů. 

 

7. SKST DencoHappel Borová-Liberec

Stálá sestava: KOŠŤÁL Radek, SEIBERT Jakub, BLINKA Michal, ŠILHÁN Petr, MEDEK Josef, PAŘÍZEK Roman

Příchody: MAREK David (z Borové)

Odchody: VALENTA Jan (do El Niňo Praha), BORŮVKA Jakub

Díky spojení extraligového Liberce a prvoligové Borové se novou posilou týmu stal David Marek. Na základní sestavě celku Borová-Liberec se pak objeví už známá jména, a sice domácí oblíbenec Radek Košťál a Jakub Seibert, který si loni odbyl v Liberci premiéru.

 

8. TJ Sokol PP Hradec Králové 2 Lunatour.cz

Stálá sestava: CRHA Jakub, LEBEDA Michal ml., PAVLICA Martin, BUBEN Vlastimil, HORT Tomáš, MOKREJŠ Jan, KOUBEK Vojtěch, BRÁT Karel ml., HRUNKA Jakub, HUŠEK Adam, LEBEDA Michal st.

Příchody: KLÁSEK Marek (ze zahraničí)

Odchody: HANÁK Martin

Sokol Hradec Králové měl v loňské sezóně dvojí zastoupení, ale TJ Sokol Pražské Předměstí HK 2 IMEDA z Extraligy sestoupil. Nyní je tak v soutěži osamocený TJ Sokol PP Hradec Králové mnohem silnější, neboť se navíc může spoléhat nejen na Martina Pavlicu, ale zejména na novou oporu týmu, a to bojovného Marka Kláska.

 

9. KT Praha

Stálá sestava: PANSKÝ Jindřich, HAVLÍK Tomáš, ORLOWSKI Milan, JAVŮREK Petr, ŠPAČEK Pavel, SVÁTA Tomáš, DURDIL Ivo, STANĚK Jaroslav

Příchody: PAVELKA Tomáš (z TTC Františkovy Lázně)

KT Praha spoléhá na své legendy, ale do nového ročníku rovněž i posílila. Z Františkových Lázní se do Prahy přesouvá Tomáš Pavelka.

 

10. TTC Elizza Praha EUROMASTER

Stálá sestava: KALUŽNÝ Samuel, HRNČIŘÍK Jan, LABOUTKA Luděk, PRŮŠA David, HLAVÁČEK Tomáše, ŠEDIVÝ Zdeněk

Odchody: TURČEK Peter

Slovák Peter Turček už v pražské Elizze pokračovat nebude. Naopak jeho kolega Samuel Kalužný ano. Stejně jako Luděk Laboutka a Jan Hrnčiřík. V soutěži to ale vůbec nebudou mít lehké. Pražskou Elizzu ovšem může těšit postup do 1. ligy, který si její hráči loni vybojovali.

 

Nový extraligový ročník startuje už v pondělí 14. srpna předehrávkou utkání pražské Kotlářky a El Niňa. Komentáře: 0

Zanechat komentář