Pinčesobchod
Miroslav Cecava a Libuše Horáková zářili na Mistrovství Evropy veteránů!
Kategorie: Zahraničí / 01 Červenca 2017

Ve švédském Helsingborgu vyvrcholil evropský šampionát veteránů. Nejcennější medaili pro české barvy vybojoval Miroslav CECAVA, který zvítězil v kategorii MS50. Výborně si vedla i Libuše HORÁKOVÁ, která v kategorii WS40 dokráčela až do finále. 

Čeští hráči a hráčky si ze švédského Helsingborgu vezou ještě další čtyři medaile z deblových soutěží. V kategorii MD70 triumfovala dvojice Miloš MATĚJÍČEK a Karel SEKANINA. Josef SEIDL s Němcem Horstem HEDRICHEM obsadili druhé místo v kategorii MD80. Lumír RUZHA, který také spojil síly s německým kolegou Rolfem GROSSEM, triumfoval v kategorii těch nejstarších. Stříbro si v deblu vybojovala také Eliška KREJČOVÁ startující po boku Dánky Birte HAUTH ve věkově nejvyšší kategorii.

Nejcennější kovy ale získal Miroslav CECAVA a Libuše HORÁKOVÁ. Oba je vybojovali v singlových disciplínách. Cecava procházel celou hlavní soutěží bez zaváhání. První set ztratil až ve čtvrtfinále s Němcem Klausem HELLMANNEM, ale vývoj utkání si pohlídal a zaslouženě si vybojoval účast v semifinále. Tam vyzval Rakušana Franze KRAUSE-GÜNTNERA a opět se radoval z vítězství. Ve finále na něj čekala obávaná turnajová jednička DING Yi. Cecava prohrával 1:2 na sety, ale dvěma vyhranými koncovkami zápas otočil ve svůj prospěch.

Libuše HORÁKOVÁ si vedla obdobně. Hlavní soutěží procházela bez výraznějších komplikací. Ve čtvrtfinále ji ale očekávala Ruska Elena CHUNIKHINA. Vyrovnanou bitvu, kdy Horáková odvracela soupeřčino vedení 2:1 na sety, nakonec vyhrála česká hráčka. O postup do finále se tak mohla těšit na turnajovou dvojku Francouzku Sylvii PLAISANT. A opět z toho byla pětisetová bitva se šťastným koncem pro Horákovou. Ve finále už ale nenašla recept na Belgičanku Cécile OZER, která obhájila své turnajové postavení.

Podrobnější výsledky zde.

 Komentáře: 0

Zanechat komentář