Pinčesobchod
Zprávy z Polska a Francie
Kategorie: Zahraničí / 17 Června 2017

Polské a také francouzské nejvyšší soutěže se tradičně dohrávají až v červnu, což znamená, že svým rozpisem patří mezi nejdelší ligové soutěže. Letos tomu nebylo jinak. Jak se s tím poměřili čeští hráči?

V Polsku se mezi naše dlouhodobě nejúspěšnější hráče řadí Jiří VRÁBLÍK (Dekoraglass Dzialdowo). V letošní sezóně opět potvrdil vynikající formu a s bilancí 24/11 se zařadil mezi nejlepší hráče úspěšnosti. Dzialdowo, které v tabulce skončilo druhé, tak určitě chtělo hrát o titul v play-off, ale bohužel vypadlo v semifinále s pozdějšími vítězi polské extraligy, s celkem Bogoria Grodzisk Mazowiecki. V barvách Bogorie nastupovala velmi zvučná jména, a sice Daniel GÓRAK, Masaki YOSHIDA, CHAN Kazuhiro, GAO Ning a zejména Řek GIONIS Panagiotis, který bude v příští sezóně oblékat dres letošního českého mistra. Vráblík se s Gionisem utkal v semifinále, kde sice kvalitnímu soupeři podlehl, ale během sezóny ho dokázal i jednou porazit. Zvlášť cenný je ovšem pro něj skalp ZENG Yi Wanga, kterého v ligovém kole doslova deklasoval ve dvou setech. (Pozn. nově zavedený systém, kdy se poslední dva zápasy hrají na dva vítězné sety).

Další čeští hráči se svými týmy do play-off nepostoupili. Můžete se ale podívat, jak si vedli po individuální stránce:

Tomáš Konečný (3S Polonia Bytom) – bilance 17/17

Miroslav Hořejší (ZKS PALMIARNIA Zielona Góra) – bilance 15/11

Dmitrij Prokopcov (PKS KOLPING Frac Jaroslaw) – bilance 14/17

Pavel Širuček (KST ENERGA-MANEKIN Toruń) – bilance 10/18

Více zde

 

Ve druhé části článku nahlédněme alespoň částečně i do Francie, kde mají Češi své místo ve druhých nejvyšších soutěžích (tzv. PRO-B). Konkrétně se jedná o Lubomíra JANČAŘÍKA, Ivetu VACENOVSKOU a Kateřinu TOMANOVSKOU.

PRO B – Ženy

Francouzský celek Le Chesnay 78 AS 1, ve kterém letos nastupovaly Iveta VACENOVSKÁ a Kateřina TOMANOVSKÁ, se umístil v konečné tabulce na pátém místě z osmi celků. Zatímco Tomanovská se ve Francii pohybuje už několikátou sezónu, tak pro Vacenovskou se jednalo o první rok poté, co opustila rakouský Linz. Ve druhé francouzské nejvyšší soutěži se ji přitom velmi dařilo. Z osmnácti odehraných zápasů prohrála pouze dva, přičemž si připsala i nemálo cenných skalpů nad asijskými hráčkami. Kateřina Tomanovská odehrála zápasů podstatně méně. Sezónu nezačala vůbec dobře, ale v závěru si svou bilanci vylepšila, a tak další rok končí s bilancí 4/5.

Odkaz zde.

PRO B – Muži

Pro Lubomíra JANČAŘÍKA byla letošní sezóna v ST-Denis US 93 TT 1 poslední. V příští sezóně se totiž přemístí do německé Bundesligy. Rok zakončil s pozitivní bilancí 15/9. Jako tým se ST-Denis umístilo v tabulce na druhé příčce za vítězným Rouen.

Odkaz zde.Komentáře: 1

Jarda napsal:
14 Června 2017
IP: 109.80.46.*
Mě připadá neuvěřitelné, přímo až absurdní, že v soutěži, kde hrají TOP hráči světa, se hrají nejdůležitější zápasy na dva vítězné. Jak s tím všichni mohli souhlasit?

Zanechat komentář