Pinčesobchod
Do Extraligy žen postupují hráčky Baníku Havířov, tři další týmy postupují do 1.lig
Kategorie: Česko / 20 Května 2017

Na rozdíl od minulých let se letošní ročník 1. ligy rozehrál ve dvou částech. ,,Moravskou skupinu“ vyhrály hráčky Havířova. Tu ,,českou část“ pak ovládl kádr pražského Slavoje. Do Extraligy ale mohl postoupit pouze jeden tým.  

1. liga žen skupina A: TJ Slavoj Praha (ROHLÍKOVÁ Michaela, KABA Radka, DIBLÍKOVÁ Klára, STRÁNSKÁ Anna)

Nejlepší hráčka základní části: ROHLÍKOVÁ Michaela (TJ Slavoj Praha) 90,32%

                                                                                                                            

1. liga žen skupina B: SKST Baník Havířov (PETROVOVÁ Nikita, ŠTĚPÁNOVÁ Gabriela, SIKOROVÁ Kamila, HRABIECOVÁ Klára)

Nejlepší hráčka základní části: PETROVOVÁ Nikita (SKST Baník Havířov) 93,02%

Jak Havířov tak i pražský Slavoj se mohl ve finále spoléhat na velmi silné jedničky. Slavoj měl ve svém kádru Michaelu ROHLÍKOVOU, která v základní části mnohokrát neprohrála. Havířov se zase opíral o výkony juniorské reprezentantky Nikity PETROVOVÉ. První finálový duel se skončil nerozhodně, a tak odvetné utkání slibovalo podobně vyrovnaný zážitek. Havířovské hráčky ale neponechaly nic náhodě a pro postup do Extraligy žen si rozhodně dokráčely jednoznačným vítězstvím 9:1.

,,První utkání jsme hrály v Praze na Slavoji. Byl to velmi náročný zápas. Hned po prvních zápasech jsme prohrávaly 0:3, ale nakonec se nám podařilo uhrát alespoň remízu. Druhé utkání bylo pak o poznání lehčí. Věděly jsme totiž co od soupeřek můžeme čekat, hrály jsme doma a hlavně jsme vyhrály úvodní čtyřhru, což byl základ úspěchu. Překvapila i Kamila Sikorová, která na rozdíl od předcházejícího zápasu všechno vyhrála,“ shrnuje vývoj finále Petrovová, která si letos zahrála i pár zápasů v Extralize žen v dresu Břeclavi, kde startovala na střídavý start. 

,,Co do kvality je rozdíl mezi první ligou a Extraligou velký a rozdělení na dvě skupiny tomu moc nepřidává, ale věřím, že pro spoustu týmů je to výrazné ulehčení, protože oba zápasy se odehrají v jeden den a nemusí se tak daleko dojíždět. Podstatný rozdíl vůči Extralize je i v tom, že první liga se dohrává do posledního zápasu a začíná se deblem,“ pozastavuje se nad podstatnými rozdíly českých nejvyšších soutěží havířovská hráčka a přemýšlí i o nadcházející sezóně: ,,Rozhodně se budeme chtít v soutěži udržet. Navíc budeme mít i mnohem lepší pozici než tento rok a dá se říci, že můžeme jen překvapit. Posílí nás i jedna hráčka,“ prozrazuje Petrovová. 

Více k finále zde

2. liga žen skupina A: TJ Sokol Praha 5 – Stodůlky (DVOŘÁKOVÁ Lenka, KLEMPÍŘOVÁ Jiřina, POSPÍŠILOVÁ Carmen, DUSILOVÁ Jana, SVOBODOVÁ Nikola)

Nejlepší hráčka základní části: HNOJSKÁ Andrea (Klub stolního tenisu Klatovy) 91,49%

Více zde

Nyní přejděme ke druholigovým soutěžím, které se odehrávají ve třech skupinách. První skupinu vyhrály pražské Stodůlky i přes fakt, že druhé Klatovy ovládly základní část a ve svém kádru měly i nejlepší hráčku úspěšnosti – kadetku Andreu HNOJSKOU.

,,V základní části byl náš tým kompletní a dařilo se nám. Bohužel na konci ligy jsem se zranila a nemohla jsem nastoupit do prvního finálového utkání. Navíc holky měly v tomto utkání velkou smůlu a prohrály rozhodující zápasy v koncovkách pátých setů. Myslím si, že Stodůlky neměly co ztratit a proto hrály v klidu. Do druhého utkání jsem nastoupila i já. Uvědomovaly jsme si, že musíme vyhrát a jak už to bývá, když se moc chce, tak to nejde. A navíc Stodůlky hrály opravdu výborně a k tomu ještě v domácím prostředí s podporou svých fanoušků. Je škoda, že o postupu rozhoduje nějaké finále a ne vítězství v dlouhodobé soutěži,“ poukazuje ne jednu z nevýhod play-off systému Hnojská, která v soutěži nastupuje již třetím rokem.

,,Díky 2. lize si mohu zahrát více kvalitních zápasů proti ženám, což mi určitě pomohlo i na republikových bodovacích turnajích. Ženský stolní tenis je totiž jiný než mužský. Podle mě je méně technický, ale daleko rychlejší. V mém klubu navíc netrénuje moc žen, a proto si myslím, že 2. liga byla pro mě určitě přínosem,“ hodnotí soutěž Hnojská, ale nevzdává se myšlenek na první ligu.

,,Teď ještě přesně nevím, co bude dál. Musíme si nejprve se spoluhráčkami říct, jak to vidí také ony. Ale určitě bych si první ligu ráda zahrála. Byl by to zase posun o kousek výš. Bohužel ji v našem kraji v současné době žádný tým nehraje a pokud by měl někdo zájem, musela bych daleko dojíždět. Bylo by to určitě složitější,“ uzavírá.

2. liga žen skupina B: SKST Děčín (NOVÁKOVÁ Eva, SVATOŇOVÁ Tereza, SCHNEIDEROVÁ Jana, KACÁLKOVÁ Kristýna, HOJKOVÁ Tereza)

Nejlepší hráčka základní části: HUDEČKOVÁ Hana (TTC Brandýs nad Labem) 100%

Více zde

I ve skupině ,,B“ došlo k obdobnému vývoji jako ve skupině ,,A“. Sever Ústí nad Labem zvítězil v základní části, ale z postupu do vyšší ligy se nakonec radovaly děčínské hráčky. Finále stručně hodnotí členka děčínského základu - Jana SCHNEIDEROVÁ.

,,Myslím si, že jsme jako tým více chtěly vyhrát. Jsme totiž skvělá parta, kterou nedrží spolu jen pinec, ale pravdou je, že jsme měly velkou podporu i od fanoušků, a to jak na venkovním zápase, tak u nás doma. Ale i Ústí přijelo se svými fanoušky. Nakonec bych řekla, že rozhodly nervy. Soupeřky byly pod větším tlakem. Teď si to v 1. lize pokusíme užít, a pokud možno se pokusíme nespadnout.“ 

Z postupu se tedy radovaly děčínské hráčky, ale nejlepší hráčkou soutěže byla Hana HUDEČKOVÁ z Brandýsa nad Labem. Hudečková prošla soutěží bez jediného zaváhání, což je vždy výjimečné. 

2. liga žen skupina C: SKST Mart Hodonín D (NOVOTNÁ Jana, ŠEVČÍKOVÁ Klára, ŠÍBLOVÁ Sára, ŠPRTOVÁ Karolína, BLECHOVÁ Barbora)

Nejlepší hráčka základní části: NOVOTNÁ Jana (SKST Mart Hodonín D) 94,12%

Více zde

Skupina ,,C“ měla od začátku jasného favorita. A stejně jako Hodonín slavil zisk mistrovského titulu v Extralize žen, tak s nemenší radostí se jistě radoval i druholigový mančaft z postupu do 1. ligy.

,,Shodly jsme se na tom, že cílem v této sezóně pro nás bylo soutěž vyhrát, což se nám podařilo. Nebylo to ale zase tolik jednoduché, protože jsme hlavně v druhé polovině sezóny musely kvůli mým studijním povinnostem a Karolíniným reprezentačním povinnostem (pozn. Karolína ŠPRTOVÁ se vedle stolního tenisu věnuje závodně i hokejbalu) často hrát v pozměněné sestavě. Naštěstí jsme se ale mohly spolehnout na výpomoc od hráček hodonínského prvoligového družstva. Konkrétně za nás nastoupila Barča Blechová a Klárka Ševčíková, kterým za to patří velký dík. Tato „výpomoc“ se nám hodila především v play-off,“ konstatuje Jana NOVOTNÁ, vítězka ligové úspěšnosti a podobně jako Nikita Petrovová hodnotí i úroveň soutěže po provedení rozdělení 1. ligy na dvě části. 

,,Úroveň soutěže byla v důsledku rozdělení 1. ligy na dvě skupiny rozhodně nižší než v minulých letech, takže rozdíly mezi jednotlivými družstvy byly docela velké. Soutěž hrálo hodně mladých holek, které sbíraly zkušenosti. Na druhou stranu zde ale byly také hráčky, které v minulosti nastupovaly už i ve vyšších soutěžích nebo 2. ligu hrají již několik let. Mezi naše největší soupeře patřil Děhylov, Frýdlant nad Ostravicí a překvapivě také družstvo Vsetína, které to nakonec dotáhlo až do finále, kde nám bylo důstojným soupeřem,“ dodává Novotná a přidává, že i hodonínské ,,déčko“ bude mít zájem se v 1. lize udržet.Komentáře: 0

Zanechat komentář