Pinčesobchod
Souhlasíte s tím, aby se hrály kontrolní turnaje?
Kategorie: Ostatní / 22 Dubna 2017
Pavel Širuček / foto František Zálewský
Zobrazení: 3294
Komentáře: 10

Začátkem dubna se odehrálo hned několik kontrolních turnajů. V první řadě to byl kontrolní turnaj mužů a žen o nominaci na MS do německého Düsseldorfu, nedlouho poté se odehrály i kontrolní turnaje juniorů a kadetů. Juniorky ani kadetky letos žádný takový turnaj neměly. Jaký je váš postoj k této problematice?

Souhlasíte s tím, aby se hrály kontrolní turnaje?

Podívejte se na výsledkyKomentáře: 10

Zdeněk Chovančí napsal:
22 Dubna 2017
IP: 93.185.11.*
Jednoznačná odpověď je těžká. V dospělých stačí jeden KT za rok. Tito hráči se setkávají často E-lize MČR a jiných zápasech. Kdo se nechce KT zúčastnit si najde omluvu
Mládež se setkává na BTM, MČR, ŽT apod. Samozřejmě, že špička dle ITTF do 100 či pod. má být oprávněně do omluvena.
Nominace na MS, ME apod. by měla být stanovena na základě bodů ITTF.
Ten není ovlivňován znalostmi hráčů na našem písečku, či vnitřními vlivy jako jsou např. hráči stejného oddílu aj.

Rodič napsal:
23 Dubna 2017
IP: 77.93.192.*
KT si musi rozhodnout trenéři, protoze stejně si udelaji nominaci podle sebe, ale s nasazovanim jen dle ITTF vůbec nesouhlasim protože se těchto turnajů může zúčastnit pouze omezená skupina dětí.

Hořejší napsal:
23 Dubna 2017
IP: 185.14.148.*
Ano, můj názor kontrolní turnaje jsou potřeba.
Co se týče mužské kategorie nejdříve je třeba ale o co hrát a vybudovat konkurenční prostředí. Všichni musí dostat stejnou šanci.
Nemáme čtyři hráče a nikoho dalšího, jak je to celou dobu prezentováno. Zvlášť poté, co skončilo tréninkové centrum v Rakousku a do 30.místa ITTF není nikdo, aby měl zvláštní privilegia před ostatními. Po 4 letech měl kontrolní turnaj hráče "komplexně prověřit". To je jak olympiáda.
Jsem pro motivační "komplexní prověřování" 2x za rok + MČR. Repre trenér dospělých ale nemůže být vázán zároveň v klubu. S co nejširším kádrem hráčů musí být stále v kontaktu a pracovat s nimi.
Přidělil bych i větší vážnost turnajům TTstar, vždyť hodně krát se složením hráčů vyrovná kontrolnimu turnaji. Vyhlásil bych pro vítěze z celého roku zajímavý bonus v rámci kontrolních turnajů.

P.S. velice komplikovaný systém pro vložení komentáře, nedalo by se s tím něco dělat?

Tamara napsal:
23 Dubna 2017
IP: 78.102.60.*
Uvědomuji si to, bohužel jsme byli nuceni stáhnout se k tomuto způsobu v důsledku množících se spamových zpráv. Přes internetový prohlížeč Mozilla by ale vkládání mělo probíhat bez problémů. Musí se jen počkat na schválení komentáře, což je pro změnu opatření proti vulgarismům. Každopádně díky za podnět.

Vašek napsal:
23 Dubna 2017
IP: 37.48.43.*
Souhlasím s kontrolními turnaji kde je přímá konfrontace těch nejlepších, ale neměla by se jim přikládat až taková důležitost. Trenéři mají dostatek informací o hráčích během sezóny a pokud je možnost, někteří z nich se během roku jezdí i osobně dívat na jednotlivé sledované hráče, pozorují je na soustředěních i v turnajích. Tyto "kontroláky" nejsou přece jen o konečném výsledku (o nominačních favoritech je přece jasno), ale měly by sloužit právě k tomu, že na jednom místě má trenér srovnání více hráčů o kterých případně váhá.

Ivánek napsal:
24 Dubna 2017
IP: 89.29.13.*
Kontrolní turnaje jsou velmi důležité dle mého názoru a jsou mnohem důležitější než bodovací turnaje u mládeže.

Vašek napsal:
24 Dubna 2017
IP: 195.39.4.*
S tím nemůžu souhlasit, abych a to zvlášť u mládeže, povýšil nějaký jednotlivý výsledek (povedený či nepovedený "kontrolák" nad dlouhodobé výsledky. Pinčes je hodně o psychice a hráči samozřejmě vnímají, že pokud se zúčastňují takového turnaje, měli by trenérům dokázat, že má vybrat právě je. Tato skutečnost může být i svazující a mnohdy dochází na těchto turnajích k překvapivým výsledkům.

Ivánek napsal:
24 Dubna 2017
IP: 89.29.13.*
Ale právě na tom kontroláku se ukáže,kdo ve vypjatých situacích to zvládá a kdo ne.Tak jako na MČR,tam je to ještě víc vidět jak je kdo odolný pod tlakem..Třeba Lapčík v juniorech byl celou sezonu výborný a potom přišel kontrolák a MČR a totálně vybouchl.Myslím si,že to nezvládl v hlavě a o tom to je.Jen silní jedinci vyhrávají ,i přesto,že jsou pod stresem.

Zdeněk Chovančí napsal:
25 Dubna 2017
IP: 93.185.11.*
RODIČ má částečnou pravdu. Jenže KT se zúčastňuje rovněž omezená skupina mládeže. (12) Tolik dětí se prakticky zúčastní turnajů ITTF či mezinárodních. Tam se děti přesvědčují, že přece jen to je silnější kafé než domácí soutěže. A to tam nejsou nejlepší ze světa.
Dlouhodobě sleduji vývoj dle ITTF, vidím stagnaci i růst v časové řadě. Obdobně se řadí +- i na domácím žebříčku

Vašek napsal:
26 Dubna 2017
IP: 37.48.32.*
S tou nominací 12 hráčů jako srovnání s "kontrolákem" je to samozřejmě utopie. Na turnaje ITTF jezdí tak 12 hráčů, ale ze všech kategorií. Mnohdy to bývá součet celé reprezentace tzn.3 kadeti + 3 kadetky a totéž u dorostenců a dorostenek

Zanechat komentář