Pinčesobchod
Jaké překvapivé momenty přineslo letošní MČR mužů a žen?
Kategorie: Česko / 07 Března 2017
Simona ŠLEHOBROVÁ
Zobrazení: 2804
Komentáře: 0

Snad žádný domácí mistrovský šampionát se neobejde bez menších i těch větších překvapení. Nejinak tomu bylo i letos ve Frýdlantě nad Ostravicí, kam se o prvním březnovém víkendu sjela plejáda nejlepších českých hráčů a hráček. Je sice pravdou, že chyběly obě české jedničky – Tomáš KONEČNÝ a Iveta VACENOVSKÁ, ale to na kvalitě nijak neubralo.

Zaměřme se proto teď na ty nejpřekvapivější momenty celého mistrovství mužů a žen.

1. Finále: Antonín GAVLAS vs. František PLAČEK

Oba hráči patří k české špičce. Tonda GAVLAS z Františkových Lázní navíc vévodí tabulce extraligové úspěšnosti. František PLAČEK se do finále mužské dvouhry probojoval už v roce 2015, ale přesto asi málokdo tipoval, že o titul se utkají právě tito dva borci?

Mistrem republiky se ale mohl stát pouze jeden. Po čtyřsetovém finále zvedl nad hlavu vítěznou trofej levoruký Antonín GAVLAS. ,,Rozhodně je to pro mě hezké zadostiučinění za to, že jsem od léta na sobě tvrdě makal. Pokud pak dorazí úspěchy, je to vždy motivující do další práce,“ říká čerstvý Mistr ČR.

Foto: František ZÁLEWSKÝ

Gavlas během své cesty za titulem vyřadil Tomáše POLANSKÉHO, Jakuba KLEPRLÍKA či Tomáše TREGLERA. ,,Vždy jsem se soustředil na každého mého dalšího soupeře a snažil jsem se odevzdat v daném zápase maximum nejen svým herním výkonem, ale i po taktické stránce. Když jsem se dostal do semifinále, tak jsem si sám pro sebe říkal, že v semifinále už jsem jednou byl, tak bych tentokrát mohl dojít až do finále :-) Nejvíce jsem se zapotil v zápasech proti oběma Tomášům. V prvním kole jsem si spíše zvykal na halu. V osmifinále proti Polanskému už jsem musel podat hodně dobrý výkon, abych vyhrál. Sice 4:1 na sety, ale těsně. Tregler hraje v poslední době hodně dobře a navíc umí zahrát proti levákům, takže jsem věděl, že mě čeká těžký zápas,“ popisuje svou cestu turnajem Gavlas, k čemuž dodává: ,,Jsem moc šťatsný, že jsem naše mistrovství vyhrál. Rád bych si nyní zahrál i nějaké mezinárodní turnaje. Věřím, že bych tam mohl ještě někoho potrápit.“

Foto: františek ZÁLEWSKÝ

Neméně překvapivé bylo i vystoupení Františka PLAČKA, který během své pouti za stříbrným kovem porazil turnajovou jedničku Dmitrije PROKOPCOVA. Dále potom Josefa ŠIMONČÍKA a Pavla ŠIRUČKA, kterému tak oplatil finálovou porážku z roku 2015.


2. Deblový titul pro Martina KOBLÍŽKA a Davida PALKOVSKÉHO

Zejména ve čtyřhře mužů o zajímavé výsledky nebylo nouze. Zajímavý byl už samotný start dvojice Marek KLÁSEK a Marek ČIHÁK. Pod osvědčeným koučinkem trenéra Zbyňka BAJGERA mohli oba matadoři pomýšlet i na medaili. V cestě jim ale stál nasazený pár číslo jedna – Tomáš POLANSKÝ a David REITŠPIES. V pěti setech nakonec starší a zkušenější zvítězili. Na titul to ale bylo málo.

Foto: Fratišek ZÁLEWSKÝ

Novými Mistry ČR ve čtyřhře mužů se stal totiž královéhradecký pár Martin KOBLÍŽEK a David PALKOVSKÝ. Ti vystavili stopku nejen Kláskovi a Čihákovi, ale také Crhovi s Pavlicou a ve finále dalším překvapivým finalistům Seibertovi s Valentou.

,,Před turnajem jsme si řekli, že bychom chtěli určitě zabojovat o medaili, jelikož jsme minulý rok prohráli 2:3 s pozdějšími finalisty Konečným a Davidem. Věřili jsme tedy, že i tento rok můžeme potrápit spoustu dvojic. Ze začátku jsme se ale rozjížděli pomalu. S Onderkou a s Liškou jsme nepředvedli nejlepší výkon, ale vyhráli jsme 3:1. Poté nás čekala dvojice Crha-Pavlica. Začali jsme dobře a vedli jsme 2:0 na sety, pak jsme ale trochu znervózněli a sami jsme si postup zkomplikovali, když jsme prohráli dvě po sobě jdoucí koncovky. Zápas jsme ale dovedli do vítězného konce. Byl to bezpochyby pro nás nejtěžší zápas z celého MČR,“ popisuje sobotní den David PALKOVSKÝ.

,,Na druhý den nás čekali dva zkušení borci, a to dvojice Čihák-Klásek. Z naší strany se jednal o nejlepší zápas na turnaji. Oba jsme dělali minimum chyb a vyhráli jsme 3:0. Před finálovým zápasem jsme věřili, že jsme zkušenější a také mírnými favority a pokud dodržíme taktiku, tak bychom zlato skutečně mohli získat, což se nakonec stalo. Za to jsme moc rádi. Titul jsme vyhráli jak pro nás tak i pro fanoušky oddílu DTJ Hradec Králové a také pro ty v hale, kteří nás přijeli podpořit,“ uzavírá novopečený mistr ČR v deblu.

3. Spanilá jízda Simony ERTLOVÉ

Stranou nezůstaly ani ženy. Titul Mistryně ČR sice získala Hana MATELOVÁ, která také byla asi největší favoritkou, ale na stupně vítězů se vedle dalších zvučných jmen postavila i dvaadvacetiletá Simona ERTLOVÁ, hráčka extraligového Moravského Krumlova. Obzvlášť letos se Ertlové v extralize daří výborně. Čím to? ,,Myslím, že jsem začala hrát pinec více s chutí a přestala jsem na sebe vytvářet jakýkoli nátlak,“ prozrazuje bronzová medailistka ze dvouhry žen.

Během své cesty za první medailí ve dvouhře žen postupně vyřadila Kristýnu ŠTEFCOVOU (mimo jiné vítězku dvouhry žen do 21 let), zkušenou Lenku HARABSZOVOU a také Anetu KUČEROVOU. ,,Nejnáročnější byl určitě hned první zápas proti Kristýně Štefcové. Byla jsem nervózní, protože jsem se do toho nemohla pořádně dostat a necítila jsem se ve formě. Po velkém obratu za stavu 1:2 a 5:10 jsem se ale dost uklidnila,“ líčí své pocity z prvního zápasu na šampionátu a dodává: ,,Mým cílem bylo rozhodně projít aspoň přes první zápas, abych si potvrdila nasazení. Ten zbytek už byla jen třešnička na dortu.“ A to pořádně sladká :-) Ertlová zle potrápila i Danu ČECHOVOU. Nakonec své oddílové kolegyni podlehla v sedmi setech.

Nyní na Simonu ERTLOVOU a její tým čeká těžké extraligové utkání proti Břeclavi. To se odehraje v pátek 10. března v 18:00 na půdě břeclavského celku. ,,Byla bych ráda, kdybychom s holkami (tj. Dana ČECHOVÁ, Kristýna MIKULCOVÁ, Barbora KAPOUNOVÁ) dohrály dobře rozehranou sezónu co nejlépe. Ve zbytku své kariéry se nechám překvapit.“Komentáře: 0

Zanechat komentář