Pinčesobchod
Čtvrtstoletí stolního tenisu v Inpeku
Kategorie: Ostatní / 05 Února 2017

Základem úspěchu je skvělá parta a láska ke sportu. 

 

Stolní tenis se dá hrát v každém věku, o tom žádná. Důkazem toho jsou i stolní tenisté krásnobřezenského Inpeka. Pokud pomineme “přerod“ Slavoje Severotuk v TTC Ústí nad Labem je Inpeko Krásné Březno vlastně nejmladším oddílem stolního tenisu na Ústecku. Jeho historie se začala psát v roce 1992, když ještě pár let předtím hrála parta nadšenců kolem Miroslava Kubína a Pavla Müllera ping-pong pod hlavičkou ústeckého Pivovaru.

Všechno to začalo v roce 1985 v ústeckém Pivovaru. Byli jsme partou kamarádů, které zkrátka bavil sport. A jelikož pekaři a pivovarníci vždycky patřili k sobě, začali jsme společně hrát ústeckou okresní soutěž. Po sedmi letech jsme ale o prostory na stolní tenis v Pivovaru přišli, a tak se celý oddíl přesunul do Inpeka,“ vzpomíná na začátky Miroslav Kubín, který společně s Pavlem Müllerem patří k zakládajícím členům oddílu stolního tenisu v Inpeku Krásné Březno.

Miroslav Kubín a Pavel Müller, zakladatelé oddílu stolního tenisu Inpeka Krásné Březno.

Pod křídla krásnobřezenského Inpeka se postupně uchýlila řada zkušených ústeckých stolních tenistů. Složení týmu se tak dost měnilo. Přišli např. pozdější předseda oddílu Vladimír Zach, Jaroslav Šich, Jiří Novák, Petr Brázda, Vladimír Benýšek, Jaroslav a Stanislav Plutnarové, Lubomír Pucherna. Inpeko se záhy probojovalo do nejvyšší okresní soutěže, kde rok od roku hrálo důstojnější roli. “Družstvo bylo čím dál silnější, jeho základ zpočátku tvořili hráči bývalé Lokomotivy Ústí nad Labem. V Inpeku jsme našli výborné zázemí, včetně útulné herny, jež tady vznikla. A co bych ještě podtrhl, dala se dohromady skvělá parta, která se postupně měnila ze začátečníků na velice kvalitní tým. Všichni jsme si lidsky sedli, máme v klubu přátelské prostředí, které nás neustále stmeluje,“ říká vedoucí družstva Stanislav Plutnar.

Skupinka stolních tenistů Inpeka při tradičním Vánočním turnaji Inpeka.

Jak šla výkonnost stolních tenistů Inpeka neustále nahoru, rozšiřovala se i členská základna. “Před letošní sezónou jsme už měli tolik členů, že jsme mohli postavit do soutěží i další dva týmy. Kromě toho se jeden z našich nejlepších hráčů, stříbrný medailista z Paralympijských her v roce 2000 Luboš Mašek, začal věnovat mládeži a vede v našem oddílu družstvo žáků,“ pokračuje Miroslav Kubín, prezident oddílu stolního tenisu Inpeko a opravdový fanda a mecenáš sportu.

A mužstvo Inpeka, které bojuje o prvenství v krajském přeboru II. třídy.

Posílené Inpeko patřilo v posledních sezónách mezi nejlepší týmy OP I. třídy. Až přišel zlomový ročník 2015/2016, kdy „pekaři“ nejvyšší okresní soutěž ovládli a poprvé v historii oddílu postoupili do krajského přeboru II. třídy. „Myslím si, že to byl přirozený vývoj, žádná náhoda. Máme nesmírně zkušený tým. Vloni v létě nás navíc posílil bývalý ligový hráč Lubor Schneider, a tak jsme z účasti v krajské soutěži neměli obavy,“ líčí Stanislav Plutnar. „Pro většinu z nás to byla velká výzva, po mnoha letech si opět zahrát krajskou soutěž. Nemáme žádné vysoké ambice, ale mile nás překvapilo, že s o mnoho let mladšími soupeři dokážeme držet krok. A co víc, usadili jsme se mezi nejlepšími celky této soutěže. Aktuálně se držíme na druhém místě tabulky, jen o skóre za první Roudnicí B. Věřím, že je v našich silách pozici mezi nejlepšími třemi celky udržet. Byl by to pěkný dárek k malému jubileu našeho oddílu. Letos to je pětadvacet let, co se stolní tenis pod hlavičkou Inpeka hraje,“ dodává Stanislav Plutnar.   

 

Autor: František ZÁLEWSKÝ

 Komentáře: 1

dědek napsal:
06 Února 2017
IP: 109.202.82.*
Pekaři jedou!!!

Zanechat komentář