Pinčesobchod
Jak si stojí Češi v nejvyšších zahraničních soutěžích?
Kategorie: Zahraničí / 10 Prosince 2016

Česká špička v zahraničí! Podívejte se na souhrnný přehled o tom, jak si čeští hráči vedou v německé Bundeslize, v polské Superlize, ve francouzské pro B, a nebo ve slovenské Extralize.

Hanka MATELOVÁ má v 1.Bundeslize pozitivní bilanci, Tamara Tomanová ve druhé také

Jak se zdá, tak nejvyšší ženská německá soutěž má jasné favoritky. Vedle ttc berlin eastside včele s Petrissou SOLJA je to i SV DJK Kolbermoor se Sabinou WINTER na jedničce. Ovšem ani TTG Bingen/Münster-Sarmsheim Hanky MATELOVÉ si nevede vůbec špatně a je hned v závěsu za zmíněnými týmy. Matelová se přitom může pochlubit pozitivní bilancí (8/5) na vrchním kříži.Také Tamara TOMANOVÁ ve 2. Bundeslize na vrchním kříži má aktivní bilanci (10/6). Její tým Kieler TTK Grün-Weiss je už na tom o něco hůře, ale zatím se udržuje mimo sestupové příčky (pozn. z 2. Bundesligy žen padají hned tři týmy). Na obě české hráčky přitom v nejvyšších německých soutěžích čeká do konce roku ještě jedno soutěžní utkání.

Odkazy:

Hana Matelová (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim) v 1. Bundeslize

Tamara Tomanová (Kieler TTK Grün-Weiss) ve 2. Bundeslize

Tomáš POLANSKÝ ve 2. Bundeslize prohrál pouze jednou, Petr David slavil nečekaný postup do finále Německého poháru

Druhá Bundesliga mužů bývá tradičně ,,osázena“ předními českými hráči. Nejlépe si momentálně počíná loňský mistr Bad Königshofen, v jehož řadách působí i Marek KLÁSEK. Letos si ale zatím moc nezahrál. To Richard VÝBORNÝ na spodku odehrál zápasů podstatně více s celkovým skóre 6/4. Nejbližším pronásledovatelem vedoucího celku je už Saarbrücken, za který na spodním kříži úspěšně boduje Tomáš POLANSKÝ (10/1). Vítěz letošního TOP10 nejlepších evropských juniorů a účastník MSj v Kapském Městě si už úspěšně zahrál i na vrchním kříži. Jedinou porážku v soutěži mu tak zatím uštědřil Alfredas UDRA. V klidném středu tabulky se drží Fortuna Passau (František KRČIL na spodním kříži s bilancí 4/9) a TV 1879 Hilpoltstein (Petr DAVID na vrchním kříži s bilancí 9/4).

V Passau letos už nehraje Tomáš SADÍLEK, který přešel do slovenské Extraligy. František KRČIL ale v týmu pokračuje nadále. ,,V lize je teď spousta výborných mladých kluků, a to nejen na vrchním kříži, ale i na spodním. Takže bodovat je hodně těžké. Mým tajným cílem na začátku sezóny bylo hrát padesát procent, ale opravdu nevím, jak moc bych musel trénovat, aby se mi to povedlo. Po odchodu Tomáše jsme na pozici jedničky koupili Maďara Tamase Lakatose, ale musím říci, že zatím úplně nesplnil očekávání. Navíc já také nehraju nejlíp, a proto jsme v tabulce níž než bychom asi chtěli,“ říká Krčil a dodává: ,,Ambice na postup nejsou, ale rádi končíme na předních příčkách.“

Opomenout bychom neměli ani Davidův Hilpoltstein, který letos zazářil v Německém poháru. Úspěšný druholigový celek přehrál v osmifinále Dortmund 3:2 na zápasy, kde Petr DAVID zabojoval a vyhrál oba své pětisetové duely a výrazně tak přispěl k postupu do čtvrtfinálového utkání proti prvoligovým Brémám. Ani tady se Hilpoltstein nezastavil a zvítězil dokonce 3:1! Každý z trojice hráčů Davidova týmu se na překvapivém vítězství podílel jedním bodem.

Petr DAVID v posledním zápase porazil Constantina CIOTI 3:2 na sety, Podívejte se na atmosféru při posledním míčku:

,,Velké finále se bude konat 15. ledna v Ulmu. Zahrají si ho čtyři týmy: Düsseldorf, Mühlhausen, Saarbrücken a my. Mělo by tam být asi 3500 lidí, takže se těšíme. Od nás pojede asi 300 fanoušků,“ láká Petr DAVID.

Odkazy:

2. Bundesliga mužů

3. Bundesliga mužů: Bohumil VOŽICKÝ exceluje na vrchním kříži, Josef BRAUN na spodním

Braunův Neckarsulm (momentálně 4.) si v tabulce 3. Bundesligy-jih stojí o něco lépe než Vožického Mühlhausen (7.). Josef BRAUN se přitom může pochlubit působivou bilancí 12/2 na spodním kříži. Bohumil VOŽICKÝ, který si mimo jiné za ,,áčko“ letos zahrál i dva zápasy v 1. Bundeslize, má bilanci 9/3 na vrchním kříži.

Odkazy:

3. Bundesliga mužů - jih

3. Bundesliga žen: Rapid Chemnitz Hanky VALENTOVÉ postupuje soutěží zatím bez porážky

Rapid Chemnitz zatím ve 3. Bundeslize-jih nepoznal porážky a drží první příčku. Tým spoléhá především na výkony jedničky Nicole DELLE, ale i Hanka VALENTOVÁ na dvojce je Chemnitzu nápomocná (bilance 7/9). Podobnou bilanci má ve stejné soutěži i Martina ŠTIKOVÁ (6/8). Dvaadvacetiletá Češka zatím vyhrála všechny své dvouhry na spodním kříži, ale prohrála všechny dvouhry na kříži vrchním. Celkově si její tým TuS Fürstenfeldbruck udržuje odstup od sestupových příček.

V neposlední řadě je třeba zmínit i výkony juniorské reprezentantky Kateřiny ČECHOVÉ, která ve 3. Bundeslize-sever vytáhla Hannover 96 s bilancí 10/4 na vrchním kříži na průběžné čtvrté místo.

Odkazy:

3. Bundesliga žen – jih

Kateřina Čechová (Hannover 96) ve 3. Bundeslize - sever

 

Jiří Vráblík je vedoucím mužem úspěšnosti polské Extraligy, Radek Mrkvička vůdcuje 1. lize

Z pětice českých hráčů, kteří hrají nejvyšší polskou mužskou soutěž, si nejen individuálně, ale i týmově, nejlépe stojí Jiří VRÁBLÍK. Hráč Dzialdowa (aktuálně 4. týmu tabulky) prohrál doposud pouze čtyřikrát. I ve vzájemných soubojích s českými hráči byl ten lepší. Miroslava Hořejšího přehrál 3:1, Pavla Širučka 2:1. Druhýn nejlepším Čechem v soutěži je Tomáš KONEČNÝ (3S Polonia Bytom). Ten prohrál také pouze čtyřikrát, ale zatím odehrál méně zápasů než Vráblík. S českými reprezentanty má ale negativní bilanci. S Pavlem Širučkem prohrál 1:3 a s Dmitrijem Prokopcovem 0:3. Jinak ale mají Pavel ŠIRUČEK i Dmitrij PROKOPCOV negativní bilanci. Prokopcovova Jaroslaw stejně jako Hořejšího Zielona Góra se pohybují na spodku tabulky. Miroslav HOŘEJŠÍ má přitom poměrně vyrovnanou bilanci 4/5 a může se pochlubit skalpem Prokopcova.

Stoprocentní je v polské 1. lize Radek MRKVIČKA. Ze šestnácti zápasů nepoznal doposud porážku. Olesno je tak na průběžném pátém místě.

 

  • Vráblík Jiří (KS DEKORGLASS Dzialdowo) 9/4
  • Konečný Tomáš (3S Polonia Bytom) 7/4
  • Hořejší Miroslav (ZKS Palmiarnia Zielona Gora) 4/5
  • Širuček Pavel (KST ENERGA MANEKIN Toruń) 3/7
  • Prokopcov Dmitrij (PKS KOLPING FRAC Jaroslaw) 2/6

 

Odkazy:

Superliga mužů

Radek Mrkvička (UKS VILLA VERDE Olesno) v 1. lize mužů – jižní část

 

Jančaříkovo Saint Denis vévodí francouzské PRO B

Ve francouzské PRO A už nejsou zastoupení žádní čeští reprezentanti, ve francouzské PRO B ale stále hraje Lubomír JANČAŘÍK. Účastník letošních OH v Riu si zatím připsal tři porážky z deseti odehraných utkání a ST Denis US 93 TT 1 vede tabulku. V ženské PRO B se Česky taky neztratily. Le Chesnay 78 AS 1 drží čtvrtou příčku. V týmu boduje zejména Iveta VACENOVSKÁ, která zde přestoupila z rakouského Linze. Doposud prohrála pouze dvakrát (s Alex Galic a s He Li) a devětkrát vyhrála. Kateřina TOMANOVSKÁ zatím příliš zápasů neodehrála a z pěti dvouher vyhrála jednu.

Odkazy:

Lubomír Jančařík (ST Denis US 93 TT 1) ve francouzské PRO B

Iveta Vacenovská a Kateřina Tomanovská (Le Chesnay 78 AS 1) ve francouzské PRO B

 

Jak hraje Tomáš Sadílek ve slovenské Extralize?

Sadílkovi se daří v novém působišti velice dobře. Hontianske Trsťany/Dudince se pohybují na předních příčkách a samotný Sadílek za první půlku prohrál pouze dvakrát. S bilancí 13/2 je pátým mužem úspěšnosti. Nicméně s úhlavním konkurentem, s týmem SK Vydrany Sadílek i jeho tým prohrál. Český hráč nenašel recept na hru Samuela NOVOTY ani Oleksandra DIDUKHA.

Odkazy:

Tomáš Sadílek ve slovenské nejvyšší mužské soutěži

 

Chcete-li se dozvědět více o výsledcím Michala OBEŠLA ve Švédsku, tak navštivte jeho oficiální stránky na Facebooku, kde o svých výsledcích pravidelně informuje – zde.Komentáře: 3

fanda napsal:
10 Prosince 2016
IP: 78.102.186.*
širu začina proti jedničce když by hral na trojce tak to bude o něčem jinem.

Fanda napsal:
11 Prosince 2016
IP: 90.179.91.*
Moc pěkný článek, jinak líbil by se mi nějaký článek či rozhovor s vybranými stolními tenisty ohledně toho, co dělají stolní tenisté kromě pince, jestli se tím uživí, nebo musí mít nějaké další zaměstnání, jestli studují, atd..

Tamara napsal:
11 Prosince 2016
IP: 195.226.179.*
Děkuji. Rozhodně jsem o něčem podobném už uvažovala.

Zanechat komentář