Pinčesobchod
Helenka Sommerová má vzor v Marušce Hrachové i Zdeně Blaškové
Kategorie: Rozhovory / 03 Listopadu 2016
Helena SOMMEROVÁ
Zobrazení: 2273
Komentáře: 0

Jedenáctiletá Helenka SOMMEROVÁ skončila na nedávném Stiga Masters Minimes v Belgii na vynikajícím pátém místě.

Belgické Blegny pořádalo letos už 11. ročník turnaje pro nejlepší hráče v kategorii mladšího žactva. Helenka SOMMEROVÁ se mezi čtrnáct nejlepších hráček Evropy ročníku 2005 a mladší kvalifikovala na základě svých výsledků na letošním Eurominichamps ve Francii.

,,Nejtěžší byl pro mě hned první zápas s Němkou Laurou Kaim. Má podobný herní styl jako já, a to mi moc nevyhovovalo. Zápas tak byl velmi vyrovnaný.“ Rodačka ze Sušic nakonec úvodní dvouhru prohrála v koncovce páté sady, kterou měla dobře rozehranou, ale nenechala se tím rozhodit a celkově si na turnaji dokráčela pro výborné páté místo. Mimo jiné si připsala i jeden zvlášť cenný skalp. ,,Hodně si cením výhry nad Francouzkou Loa Frete, která letos vyhrála Eurominichamps.“ V Belgii se ale radovala jiná Francouzka, a to Charlotte Lutz.

,,Francouzky jsou opravdu velmi dobré. Jsou rychlé a mají dobrý servis. Myslím, že ale mají i mnohem lepší tréninkové podmínky.“

S Vladimirem Samsonovem na Eurominichamps ve Francii.

Hráčku pražské Kotlářky přivedl ke stolnímu tenisu před osmi lety tatínek. S ním také začala v Sušicích trénovat, nyní střídavě trénuje i v Brně na Morendě. Letos poprvé nastupuje i ve 2. lize žen. ,,Ještě v loňském roce jsem hrála kraj s muži. Teď je to úplně něco jiného.“ V kategorii mladších žaček je Helence málokdo schopný konkurovat. Nezřídka kdy si tak ,,vyšlápne“ i na starší hráčky. Začátkem sezóny se jí například povedl vyhrát bodovací turnaj starších žaček v Praze!

Jak se zdá, tak Sommerová by rozhodně mohla být další nadějí českého stolního tenisu a třeba se jí časem povede navázat na Zdenu Blaškovou, která je mimo jiné jejím vzorem. ,,Obdivuju Zdenku Blaškovou. Je velmi dobrá. Mým velkým vzorem je ale Marie Hrachová. Tvrdě na sobě pracovala a postupně dosáhla velkých úspěchů.“ Úspěšná mladší žačka se teď bude podle vlastních slov soustředit na to, aby příští rok ve francouzském Schiltigheimu na neoficiálním ME mladšího žactva uhrála lepší výsledek než letos. (pozn. 17. místo).

 Komentáře: 0

Zanechat komentář