Pinčesobchod
Okénko do zahraničí: Ligové soutěže se pomalu rozjíždějí
Kategorie: Zahraničí / 12 Září 2016

Řada předních českých hráčů a hráček zahajuje sezónu v zahraničí. 

V Německu už se postupně rozjíždějí všechny ligové soutěže. Čechy ,,napěchovaná" 2. Bundesliga mužů byla zahájena už začátkem září. Nejlépe se tu start do nové sezóny vydařil Saarbrückenu, v jehož dresu nově nastupuje Tomáš POLANSKÝ. Ten je zatím na spodním kříži neomylný. Bez porážky je zatím i TSV Bad Königshofen, který obhajuje nečekané loňské prvenství. Do hry už ,,na spodku“ zasáhli jak Richard VÝBORNÝ tak Marek KLÁSEK. Hned z kraje sezóny došlo na vzájemný zápas Fortuny Passau a Hilpolsteinu, který skončil spravedlivou remízou. Barvy Passau nyní už hájí pouze František KRČIL na spodním kříži. Jeho kolega – Tomáš Sadílek se stáhl na Slovensko. Hilpolstein stejně jako loni spoléhá na Petra DAVIDA na vrchním kříži.

Výsledky 2. Bundesligy mužů sledujte zde.

Josefa BRAUNA a Bohumila VOŽICKÉHO sledujte ve 3. Bundeslize–jih zde.

Hana MATELOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim) , která jako jediná z českých hráčů a hráček hraje 1.Bundesligu, zatím na první zápas v sezóně čeká. Jejími prvními soupeřkami bude v sobotu v podvečer tým SV Böblingen. Naopak Tamara TOMANOVÁ (Kieler TTK Grün-Weiß) už má úspěšnou premiéru ve 2. Bundeslize za sebou a na vrchním kříži se vypořádala s oběma hráčkami TuS Uentropu, který loni celou soutěž přesvědčivě vyhrál. 

Výsledky 1. Bundesligy žen sledujte zde.

Výsledky 2. Bundesligy žen sledujte zde.

Kateřinu ČECHOVOU (Hannover 96) ve 3. Bundeslize-Sever sledujte zde.

Hanu VALENTOVOU (Rapid Chemnitz) a Martinu ŠTIKOVOU (TuS Fürstenfeldbruck) sledujte ve 3. Bundeslize-Jih zde.

LiveTicker k německým ligovým soutěžím zde.

Zahájena byla i polská Superliga. Dmitrij PROKOPCOV při své premiéře v Jaroslawi první zápas prohrál, když nestačil na Bartosze Sucha. O poznání lépe si vedl Pavel ŠIRUČEK (Toruń), který utržil vítězství nad Kamilem Nalepu. Jeho tým tak porazil Zielonu Góru 3:2 na zápasy. O dva body soupeře se postaral na trojce hrající Miroslav HOŘEJŠÍ a Polák Lucjan Blaszczyk, který v pěti setech pokořil právě Širučka. Další čeští hráči – Tomáš KONEČNÝ (Polonia Bytom) a Jiří VRÁBLÍK (Dzialdowo) ještě do soutěže nezasáhli. To se ale v nejbližších dnech změní.

Výsledky polské Superligy najdete zde.

Radka MRKVIČKU (Olesno) v 1.lize sledujte zde.

A na závěr ještě francouzská PRO-B. Lubomír JANČAŘÍK (ST-DENIS US 93 TT 1) už má odehrány dva vítězné zápasy s plným bodovým ziskem. Le Chesnay, kam ke Kateřině TOMANOVSKÉ nově přestoupila i Iveta VACENOVSKÁ, má po prvních dvou zápasech vyrovnanou bilanci. Česká jednička je ale stejně jako Jančařík stoprocentní.

Výsledky francouzské PRO-B mužů jsou k dispozici zde.

Výsledky francouzské PRO-B žen jsou k dispozici zde.Komentáře: 1

Jarek napsal:
13 Září 2016
IP: 109.81.195.*
Pěkně, přehledně a hlavně na jednom místě zmapovány výsledky českých hráčů v zahraničí. Palec nahoru.

Zanechat komentář