Pinčesobchod
Nové pravidlo o poskytování rad hráči v zápase!
Kategorie: Ostatní / 11 Září 2016
Zobrazení: 2837
Komentáře: 5
Tagy:
ITTF

Na základě pravidla ITTF o poskytování rad hráči během zápasu byly schváleny změny a to od 1.10.2016!!

Dosavadní pravidlo mluvilo o případech, kdy lze podat hráči radu, a to mezi sadami a během time-outu. Nové pravidlo hovoří o tom, kdy rady poskytnout nelze, a sice během výměny a v době mezi rozehrávkou a začátkem zápasu. Z uvedeného vyplývá nová skutečnost, že rady je možné poskytovat i mezi každou výměnou v každém setu po zahájení zápasu.

Neměl snad trenér dosud dostatek příležitostí ovlivnit průběh zápasu? Při zápasech na tři vítězné sety minimálně tři (dvě přestávky mezi sadami a time-out). Možnost podávat rady po každé výměně přece zvyšuje závislost hráče na trenérovi. Místo souboje hráčů bude častější případ souboj trenérů ..

Umím si představit jak se zatváří každý rozhodčí po přečtení této novinky, a zejména doplňkové informace, že závisí na něm, zda oprávněná osoba při tom ruší ostatní hráče. Pro rozhodčí to má i jedno pozitivum. Emočně překypující trenéři budou vyvíjet mnohem větší verbální tlak na hráče a tím bude zřejmě méně útoků na výkon rozhodčího. No každopádně, při zápasech bude rušno.

Zdroj:pinces.skKomentáře: 5

tonik napsal:
11 Září 2016
IP: 94.199.199.*
Z tohoto bude jeden velký prů*er, a jediný komu to opravdu fakticky neprospěje - jsou samotní hráči (zejm. mladí)

no.1 napsal:
11 Září 2016
IP: 46.174.60.*
Tak všechny ty úpravy od zavedení větších míčků,přes sety do 11 aj., měly zatraktivnit stolní tenis pro diváky a teď to bude jak na tržišti, pořvávání, další prostoje a já nevím co to ještě "pozitivního" přinese...ÚŽASNÉ

Zdeněk Chovančí napsal:
11 Září 2016
IP: 93.185.11.*
Pozitivní v této změně vidím minimálně to, že se zlegalizuje to co se již dávno běžně děje. Verbální a nonverbální pokyny se děly, dějí a budou dít i nadále.
Vidíš snad nyní závadu když trenér (kauč) po dobrém míčku řekne výborně nebo zatleská s úmyslem říct svému hráči "tak to hrej" Nebo zavrtí či se chytne za hlavu či řekne nee a myslí tím "tak to nehrej" apod. Způsobu jak naznačit co a jak jsou stovky !
Přečti si pravidla pořádně a zjistíš, že trenér či hráč si nesprávným užitím rady či pokynu může uškodit i ztrátou bodu Pravomoci rozhodčích se zvýší a bude záležet na jejich citu zda k chybě došlo úmyslně za strany trenéra či hráče. Neviňte naše rozhodčí, pravidlo přichází z ITTF. Nu, uvidíme co přinese praxe ?

Martin napsal:
11 Září 2016
IP: 89.29.13.*
Když se to praktikuje ve fotbale,hazené,basketbalu atd.,tak proč ne v pincu.Stejně se to děje běžně.

rady napsal:
11 Září 2016
IP: 37.188.191.*
Loni jsem hral druhou ligu v budejcich a to co se delo tam...ted to muze tatinek vesele kricet. Jinak zrovna tam dosly prachy a letos padacek zatimco my jsme nahore.

Zanechat komentář