Pinčesobchod
Mediální komisi ČAST krátce po sobě opustili dvě známé osobnosti. Proč se tak stalo, jaké měli poslání a kdo jsou ti, co zůstali...?
Kategorie: Rozhovory / 16 Září 2016
Ivan Urban
Zobrazení: 5552
Komentáře: 26

Nejprve tak učinil šéf TV štábu a nadšený propagátor stolního tenisu Ivan Urban. Krátce po něm i redaktor a fotograf ČAST František Zálewský, který to spojil i s odchodem z ČAST. Jaké důvody je k odchodu vedly?

Jako první tak učinil Ivan Urban, ptáme se tedy nejprve jeho:

Ivane, proč jste náhle zmizel z mediální komise ČAST?

,,Obecně by se dalo říct, že jsem si chtěl zachovat čisté svědomí," říká nadšený pingpongista a propagátor stolního tenisu.

Můžete být konkrétnější?

Nechci být formální záštitou činností, se kterými bych nikdy nesouhlasil, či různých neprůhledných projektů.

To jste sdělil vedení ČAST jako důvod odchodu?

V podstatě ano, napsal jsem oficiální žádost vedení svazu a vedení komise o ukončení mé činnosti. Následně jsem byl vyzván ke konkretizaci svých důvodů, a to jsem učinil také.

Mohu od Vás očekávat totéž? Tedy konkretizaci Vašich důvodů

Vzhledem k tomu, že zastupujete jedno z nejčtenějších stolnětenisových médiíí v ČR i SR , budu to považovat za svou společenskou povinnost.

Jaké je tedy poslání mediální komise ČAST?

Mediální komise ČAST má činit kroky k propagaci a popularizaci stolního tenisu. Výsledkem všech činností a projektů by měl být rostoucí zájem o stolní tenis ze strany a veřejnosti a zvyšování členské základny.

Komise tak podle Vás nečiní?

Určitě některé projekty, jako například „Všichni za stůl“ považuji za správné . Mají „tah na branku“, dělají to, co mají. Skutečně míří k vnější veřejnosti zúčastněným způsobem. Samozřejmě, že to není úplně levné, ale je to přesně to co stolní tenis potřebuje.

A Váš úkol v této komisi?

Jako řadový člen bych měl přispět svým stanoviskem z pohledu mé odbornosti při schvalování navrhovaného projektu či akce.

A přispíval jste?

Ani ne. Cítili jsem se zbytečný. Nikdo nic nepožadoval, žádáno bylo pouze členství.

Andragog, diplomovaný specialista na utváření postojů a mínění v mediální komisi zbytečný?

Nikdo se mne na nic neptal a s žádným projektem, které postupně vznikaly jsem nebyl nikdy seznámen, natož abych se k němu mohl vyjádřit. Do mediální komise nastoupili takoví trošku mistři světa ve všem možném. Používají velké pojmy jako „mediální dosah /kolik lidí přečetlo článek/, mediální workshop /že máte mít srovnané ohrádky na TV zápase/ a vyvolávají dojem skutečných odborníků na reklamu a propagaci. Například řekli, že grafika na TV přenosech je špatná a stejně jako úvodní klip na zahájení přenosu. Přesto, že v tom měli prakticky nulové zkušenosti, slíbili novou grafiku i klip, když jim řeknu jaké parametry to má mít.

Předpokládám, že jste tak učinil, jak tedy vypadá nová grafika a klip?

Ano učinil a dokonce jsme natočili nové záběry pro klip, bohužel nic z toho neudělali. Přestalo se o tom mluvit.

Znamená to, že komise nic nedělala?

Určitě dělala, ale já se o tom nikdy nic nedozvěděl, ani na komisi, ani z nějakého zápisu, pokud jsem si ho teda sám nevyžádal. Až když se objevil například web ping-pong.tv, nebo nějaká reportáž na webu, tak jsem se to dozvěděl, tedy tak stejně jako vy nebo jakýkoliv jiný čtenář.

Později jsem se také až z webu dozvěděl, že máme šéfovou komise. Nejdříve mi bylo divné to , že nikomu dalšímu z této nově zřízené komise nevadí, že neví co se děje, že se nic neschvaluje, později mi to všechno došlo proč.

Pokračujte

Aby jakékoliv rozhodnutí jakékoliv komise bylo moudré, nestranné a užitečné, pro organizaci které slouží, musí být zaručena nezávislost pohledu jednotlivých členů.

A nebyla?

3 lidé ze 4-členné komise jsou z jedné firmy CHDP Company , a aby toho nebylo málo, dodatečně dosazená šéfová této komise je „shodou okolností“ šéfkou této firmy. Ti lidé se zjevně domlouvali někde jinde na tom co jejich firma navrhne, schválí a vykoná. O nějaké nezávislosti zde nemohla být řeč. Šéfová této komise má členy této komise jako své podřízené ve firmě. Takže ať navrhne cokoliv , zřejmě je to schváleno, protože každý z její firmy chce práci. A aby to všechno nedělala jedna firma, figuruje zde i druhá,  SPR media . Hádejte s jakým personálním složením – ta samá partička lidí se stejnou šéfovou. Takže ve svazu, nechci říct, že vyvádí peníze jedna firma, ale minimálně tam velmi svobodně operuje. Chci říct bez skutečného dozoru nezávisle složené komise.

To už nevypadá moc hezky, budete pokračovat?

Když jsem se jednou písemně ozval, že bych byl rád aspoň informován o tom, co se vlastně schvaluje a uvádí v život, stejně jako to, že máme v komisi nějakou vedoucí, zavolala paní vedoucí osobně. Rovnou mne seřvala, že jsem z ní udělal úplnou krávu, že nevím, že je má vedoucí . To bylo de facto mé seznámení s paní Kučerovou. Hned na další jednání mediální komise mne nepozvala. Ptal jsem se proč. Odpověděla, že na mne zapomněla. Umíte si představit paní redaktorko, že jako šéfka 4 členné sportovní výpravy hráček na jednu zapomenete a ona zůstane doma?

Moc ne, od této doby už vše klapalo?

Klapalo, ale čím dál méně. Zdůrazňovala mi stále, že mi a mému týmu žádnou práci nebere. Nechápal jsem smysl toho sdělení, až posléze jsem zjistil, že tedy působí v určité videoprodukci, jež může považovat za konkurenci mé firmě a tak asi proto to říká. Následně dostávám email od Místopředsedy asociace Nikolase Endala, který mi sděluje, že svaz se rozhodl předat videopropagaci loňského ITTF tour v Olomouci týmu paní Kučerové aby vyzkoušel její navrženou koncepci. Do té doby jsme byly domluveni, že tuto videopropagaci bude dělat moje studio.

Vadilo Vám to?

Ani ne práce jsme měli dost, jen jsme už udělali nějakou přípravu. Vadilo mi spíš, že jsem se o žádné koncepci opět nedozvěděl. V tomto duchu jsem se zeptal Nikolase Endala, zda tato koncepce propagace je aspoň pro členy MK někde k vidění. Zaslal mi text, který s koncepcí sice neměl nic společného, protože popisoval spíše kolik potřebuje paní Kučerová židlí pro své lidi a že udělají videa ze zastávky, přesto někoho přesvědčil. Místo nejlepších výměn turnaje vznikly naprosto nesledované amatérsky udělaná videa, typu , co má Prokopcov v tašce atd. Nikoho však nepobouřily, protože 2 týdny od zveřejnění na Youtube měla myslím 44 diváků. Věřím, že při návštěvnosti pinces.cz jejich sledovanost teprve nyní výrazně vzroste.

Foto: František Zálewský

A co projekt jeden za všechny a všichni za stůl?

Myslím, si že to je správný projekt , který má z pohledu propagace „tah na branku“ že je jedním z těch, které ping-pong opravdu potřebuje. Nicméně ten myslím vznikl už před založením této komise.

Projekty, které jsou generovány současnou mediální komisí byly pro mne zcela utajené, i co by pro tehdejšího člena mediální komise.

Zdá se, že jste měl docela trpělivost asi se to pak zlepšilo

Ani ne, další pozvánka na jednání komise proběhla následujícím způsobem: Telefon a v něm paní Kučerová, ...můžete být zítra v Praze , udělali bychom komisi?“ I zde jsem naznačil, že bych uvítal trošku lepší plánováním protože takovým způsobem bych pozval někoho z Ostravy, kdybych si moc nepřál aby tam dorazil. Má námitka byla vyslyšena a tak jsem už dostával pozvánky v emailech v kopii na všechny a včas. Akorát v době TV přenosů extraligy a nebo nonstop přenosů na MČR v Jablonci.

Samozřejmě, že už se pak neubráníte dojmu, že Vás tam nikdo nechce a že jde o účelově zřízenou partičku lidí jedné zájmové skupiny k fakturaci toho, co fakturovat lze.

Rozumím, viníte z toho vedení asociace?

Já vůbec nevím, koho z toho mám vinit, že to tak funguje. Předsedou asociace je Zbyněk Špaček a toho jsem měl možnost poznat jako naprosto seriózního člověka se srdcem u pingpongového stolu, který dodnes hraje kvalitní ping-pong. Neumím si ho představit jako skrytou záštitu tzv. slovenské cesty svazu. Spíš bych to viděl u někoho, koho jsme s pálkou už léta neviděli a kdo spíš počítá peníze. To je jen spekulace.

Kdy přišlo Vaše rozhodnutí komisi opustit?

Když se mne začali ptát lidi jako člena komise na věci, na které jsem neznal odpověď, protože v komisi jsem se nic nedozvěděl. Když jsem se objevil uprostřed boje o to, aby se vůbec odvysílalo finále Superligy žen z Hodonína.

Když jsem viděl kam až nezájem o odvysílání tak prestižní události zašel, v tu chvíli jsem byl rozhodnutý. Jakmile jsem pochopil,že nedostanu nikdy možnost se k něčemu vyjádřit, protože o to tam prostě moc nejde. Po čase si začnete připadat hloupě a přijde Vám čestnější takovou instituci opustit. Všechny neprůhledné věci totiž končí vždy stejně – nakonec nejsou peníze, třeba na TV přenosy.

Více o Ivanu Urbanovi čtěte zde.

Příště se můžete těšit na rozhovor s Františkem Zálewským.Komentáře: 26

ozák napsal:
27 Srpna 2016
IP: 109.202.91.*
To jsou teda věci... Pane jo.

Ivan napsal:
27 Srpna 2016
IP: 213.226.252.*
Vse je Endalovina pan Spacek je alibista nechce si někoho rozházet a Endal vse řídí a dává si všude své lidi co mu panáčkujou za par drobných a lidi co se ozvou jsou systematicky likvidovani

rebel napsal:
27 Srpna 2016
IP: 109.202.91.*
Taky so to myslím. Český stolní tenis na to ale brzy dojede...

PJ napsal:
27 Srpna 2016
IP: 213.226.252.*
To vidíte na mládeži jediný kdo je schopny hrat na mezinárodní úrovni jsou hrací a hračky které nejsou ve střediscích jenom prádelna peněz endala

... napsal:
27 Srpna 2016
IP: 193.179.220.*
Super článek

Hanz napsal:
27 Srpna 2016
IP: 46.171.130.*
Zajímavý pohled skutečného mediálního odborníka. Jeho ztráta pro propagaci pinku u nás je obrovskou chybou. Asi se vymykal zaběhnutým špinavým praktikám.

Jirka Novák napsal:
28 Srpna 2016
IP: 90.177.85.*
Velice smutný článek, který nám všem musí otevřít oči. Jestliže to takhle funguje na této komisi, tak si asi nemusíme dělat iluze, jak to funguje v ostatních komisích. Zároveň to výstižně ukazuje, o co tady vlastně jde v té naší stolnětenisové firmě. Sportovní výsledky a propagace pince jsou asi na druhé koleji. Fakt smutný, leč dobrý článek. Docela by mne zajímalo vyjádření našeho pana předsedy k tomuto článku.

mvp napsal:
29 Srpna 2016
IP: 89.250.103.*
peklo je pražsko-havířovská "opoziční smlouva"

... napsal:
29 Srpna 2016
IP: 89.177.85.*
salát bobtná ve skříňce a bobtná...

player napsal:
29 Srpna 2016
IP: 62.182.234.*
Mě skoro napadá, čí prachy se takhle utrácely? Na koho podat trestní oznámení? To je hnus velebnosti.
Vysvětlení pana Špačka teď hned, jinak je bezpáteřní gumák, jako celá naše politika, a všichni, co ho volili, by se měli stydět.

ja napsal:
30 Srpna 2016
IP: 89.177.168.*
Na webu ČAST diskuze není. Moc takových v Evropě není. A tohle z vedení svazu raději nikdo nečte. Takže vše bude i nadále v největším pořádku.

rebel napsal:
30 Srpna 2016
IP: 109.202.81.*
Dost mě překvapilo, že to kolem Ivana Urbana takhle skončilo, když je ze stejného města jako pan Endal...

Inspector Clous napsal:
30 Srpna 2016
IP: 37.48.1.*
Prvne se podivejme na slozeni Mediální komise ČAST:

Předseda - Kučerová Martina
Členové:
Trojáková Zuzana
Židík Miloš
Tošenovský Martin
Odstrčilík Jaroslav (relativne novy, neaktivni clen misto pana Zalewskeho)
Figurky mame jasne.

Tak a nyni se podivejme na firmu SPR, kterou zalozili 18. listopadu 2015 kupodivu clenove Medialni komise:
Jednatel: RNDr. MILOŠ ŽIDÍK
Jednatel: MARTINA KUČEROVÁ,
Jednatel: Ing. ZUZANA TROJÁKOVÁ

vice viz
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-$firma?nazev=SPR+media

Zajimave, opet stejne jmena?
Takze nyni si myslim, ze je jasne, proc pana Urbana nezvali na (firemni) porady, nebot nebyl spolecnikem firmy SPR.

Minimalne by jim videl do karet a mohl narusit plany kam potecou penize.

Pani Kucerova se netaji, ze je sefkou firem:

SPR media - Chief executive officer
CHDP Company - Chief executive officer ? Praha

Vse je napsano
https://www.facebook.com/martina.kucerova.560

A co na to rika Chief Inspector Charles Dreyfus ?

Bude muset pockat, az se predseda poradi s 1. mistopredsedou a ten mu posle noty co muze sdelit verejnosti.

Inspector Clous napsal:
30 Srpna 2016
IP: 37.48.1.*
Napsal jsem komentar a ono to pise:
[Pozor !!! Komentář čeká na moderování]

Proc? Nic spatneho tam neni?

Ivan Urban - ú napsal:
31 Srpna 2016
IP: 88.103.163.*
Všem děkuji za nečekanou podporu, jen jsem odpovídal na otázky mladé talentované redaktorky. Vůbec jsem nevěděl, jak zjistil jeden z pozorných čtenářů, že datum založení firmy je SPR je tak je tak zajímavé. Komise se rozjela, jen krátce před tím.

BA napsal:
31 Srpna 2016
IP: 213.29.100.*
Někdo to docela slušně rozkryl, teď už jen přijít na to - kdo je tady koho co?

Tamara napsal:
31 Srpna 2016
IP: 81.30.242.*
Pro Inspector Clous: Příspěvky nejprve musí projít schvalovacím procesem, což může nějaký čas trvat.

MartyC napsal:
31 Srpna 2016
IP: 217.6.157.*
To je tedy hnus.
Můj názor je ten , že by měli defenestrovat vedení ČAST a dosadit tam lidi kterým o něco půjde , nejen o vlastní portmonky.
Jedna věc jsou lidi co zneužívají a druhá ti , co zavírají oči.
Nešlo by udělat něco jako sametová table tennis revoluce?

Pajagy napsal:
31 Srpna 2016
IP: 91.217.96.*
Co Vy na to,pane Špačku a pane Endale? Byli jste zvoleni našimi zástupci a dosud žádná reakce ??? ?? !!!!! Jste přece za to zodpovědni celé členské základně!!!! Nebo ne ??? ??

Jirka Novák napsal:
31 Srpna 2016
IP: 84.19.87.*
Myslím, že vedení ČAST je v tuto chvíli v situaci, kdy by pomocí své mediální komise mělo svolat tiskovou konferenci a začít vysvětlovat svá rozhodnutí svým voličům. Asi to není náhoda, že v jeden moment toho mají plné zuby Franta i pan Urban. S Frantou jsem toho dost objezdil a vím, co do toho dal a potom mu nějaký arogantní človíček z vedení svazu povýšeně řekne, že to stejně nikdo nečte, tak proč tam jezdí. Asi proto...Ty troubo.

Vladimír Slobod napsal:
16 Září 2016
IP: 46.13.13.*
Souhlas s Jirkou Novákem. Taky bych k mediální komisi a její historii mohl něco říci, ale už je to pro mě pasé, co v roce 2012 pan předseda uspořádal šaškárnu, jakési výběrové řízení na šéfa mediální komise, kdy předem bylo určeno (jak jsem později zjistil), že vyhraje stolním tenisem nepolíbená Veronika Macková. Její jedinou kvalifikací bylo, že byla známá pana Špačka a jeho rodiny. Poté, co se rychle prokázalo, jak je neschopná, musel začít zachraňovat web Franta Zálewský. Teď mu pánové z VV za to náramně "poděkovali". Nebudu ani popisovat podraz, když se svaz zavázal, že ode mě s velkou slevou odkoupí 300 ks knihy "evadesátka stolního tenisu...", která vyšla loni. Nakonec odebrala ČAST 75 ks a k dalšímu se neměla, ani nic pánové z VV nevysvětlili a na dopisy nereagovali. Původně jsem věc chtěl dát k soudu, pak jsem si řekl, že nemá cenu se špinit s někým, kdo nedrží slovo a podvádí... Měl bych jen menší výzvu k pí Kučerové: Přestaňte tunelovat pingpong a najděte si jiný objekt. Nebo se vůbec vykašlete na to, co neustále zaobalujete různými obměnami slova "mediální" a vypadněte ze sportu zvaného stolní tenis. Nerozumíte mu stejně jako vaši vykutálení spolupracovníci. Čemu rozumíte, jak dokazujete ve spolupráci s VV ČAST, je vysávat peníze ze svazu.

ozák napsal:
16 Září 2016
IP: 37.188.140.*
Určitě zajímawvý pohled člověka, který stolnímu tenisu věnoval hodně...

Jirka Novák napsal:
16 Září 2016
IP: 89.103.155.*
Vláďo,myslím si, že Tvá výzva nebude asi vyslyšena, neboť tito řádně dosazení rodinný příslušníci a kamarádíčci dělají jen to, co jim je povoleno a tolerováno těmi, kteří si je stvořili a kam bys měl svou výzvu směřovat. To s tou knihou je taky super. Ber to tak, že za cenu ušlého zisku jsi si zaplatil informací. Informace jsou dnes drahé. Ty ale díky tomu dnes víš, co je to zač a s kým máš tu čest.

Majka Horvátová napsal:
18 Září 2016
IP: 95.173.83.*
Všichni ti neúspěšní novináři nakonec parazitují na sportovních svazech, my tu poznáme kdo je dobrý hráč, ale jak poznáme kvalitního novináře od tuneláře??? O té Kučerové jsem už slyšela své

Pavol Freit. napsal:
18 Září 2016
IP: 78.108.157.*
Ona ta dáma je nechvalně známá i u nás v atletice, jeden kluk hraje ping a druhý běhá, tak jsem trošku v obraze. Ona si na nějaké Tretře v Ostravě nechala udělat fotku s Boltem a s ní všude ohlupuje, dělá ze sebe piár experta, užitek z toho nikdy žádný nebyl, jen finanční pletky s vedením svazu,zbavte se jí dokud máte peníze

Raďa napsal:
20 Září 2016
IP: 81.91.216.*
Je smutné, když se znechutí nadšenci a odborníci v jednom kvůli nenažraným semetrikám, které nevidí nic než prachy. S panem Urbanem jsem se setkal sice jen 2x , ale bylo jasné, že to je člověk , který pincu chyběl, takových lidí je opravdu škoda. Bylo by dobré, kdyby tady občas něco zajímavého napsal, třeba jen o pálce a míčku.

Zanechat komentář