Pinčesobchod
Představujeme vám dvanáct extraligových mužstev!
Kategorie: Česko / 06 Srpna 2016

Dvanáct týmů se v nadcházející sezóně představí v dalším ročníku nejvyšší mužské soutěže u nás. Hned několik předních českých hráčů se do české extraligy vrátilo ze zahraničí, a tak nový ročník slibuje velmi vysokou úroveň. První zápasy startují už v pátek 26. srpna a budou pokračovat po celý poslední srpnový víkend. 

K největším favoritům soutěže by se měly řadit nově vzniklé týmy z opačných koutů republiky – TTC Ostrava 2016 a SK TTC Františkovy Lázně. Na přední příčky bude tradičně útočit i SF SKK El Niňo Praha. Stejného názoru je i valná většina dotázaných hráčů či šéfů extraligových klubů. Mezi favorizovanými celky byli ale zmínění i hráči Liberce nebo Sokola Hradce Králové 2. Co se týče opačného konce tabulky, tak i zde se velká část dotázaných shodla na tom, že nejvíce ohrožen sestupem bude TJ Sokol Pražské Předměstí HK 2 a další nováčci. Zejména potom Elizza Praha nebo KT Praha. Mezi adepty na sestup se objevil i DTJ Hradec Králové, Baník Havířov, Kotlářka Praha, TJ Ostrava KST nebo Liberec. Nyní trochu blíže k jednotlivým týmům:

Ostravský celek je de facto pokračovatelem Havlíčkova Brodu – extraligového mistra z posledních tří let, jehož hlavní postavou bude i na Severní Moravě Petr KORBEL. V kádru ale došlo k několika jiným obměnám. Japonce Masataku Morizona nahradil sedmadvacetiletý reprezentant čínské Tai-peie a aktuálně 75. hráč světového rankingu Chiang Hung-Chieh. V elitní světové stovce je i druhá posila týmu – levoruký Srb Aleksandar KARAKAŠEVIČ. Oba borci se také právě účastní Olympijských her v Riu de Janeiru. Naopak tým opustil Pavel Širuček, který odchází hrát do polské Superligy. Tomáš TREGLER ale zůstává. ,,V zahraničí jsem zatím nikdy nehrál. Určitě bych chtěl, ale zatím mi taková vhodná nabídka nepřišla,“ objasňuje Tregler a předznamenává ambice nového ostravského celku: ,,I letos máme jen ty nejvyšší ambice, takže určitě vyhrát základní část a potom i celé play-off. Myslím, že o titul bychom pak mohli hrát s Františkovými Lázněmi.“ TTC Ostrava 2016 se bude chtít dobře předvést i v Lize Mistrů. Los jim přisoudil FC Saarbrücken TT, K.S. DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki a francouzský GV HENNEBONT TT. Do Ostravy by tak mohli zavítat takoví hráči jako Tiago Apolonia, Bojan Tokic, Liam Pitchford nebo Gao Ning. ,,S losem jsme celkem spokojeni. Nepřáli jsme si hlavně žádné Rusy, což se nám splnilo. V Lize Mistrů samozřejmě není žádný slabý soupeř, takže každá výhra bude velmi cenná," konstatuje třetí hráč soupisky. 

Foto: Romana Ema Pavlovská

Zleva: Tomáš Tregler, Lukáš Pavlovský, Aleksandar Karakaševič, trenér Tomáš Demek, Petr Korbel, Chiang Hung-Chieh

Františkovy Lázně jsou v extralize nováčkem, ale oprávněně velmi obávaným. V sestavě má toto západočeské lázeňské městečko spoustu vynikajících českých hráčů, a sice Tomáše PAVELKU, Františka PLAČKA či Antonína GAVLASE. ,,Ambicí klubu v jeho první extraligové sezóně bude jistě postup do play-off. Za velký úspěch pak bude považován zisk některého z cenných kovů,“ říká Petr GAVLAS. Řady týmu posílil i třiatřicetiletý Ital Romualdo MANNA. ,,Romualdo k nám přišel z italského klubu CUS Torino, kde působil více jak dvanáct let a získal s ním během té doby dva mistrovské tituly. Ten první, v roce 2013 po boku našeho dalšího hráče, Antonína Gavlase. Romi je jako člověk veselý, vždy optimisticky naladěný, nápomocný a obětavý za každé situace. Jako sportovec je profesionál, týmový bojovník, který uznává pouze ducha fair-play. Na jeho jižanský původ je překvapivě klidný. Velmi dobře zapadá do nově složeného týmu po všech stránkách, navíc umí velmi dobře připravovat typické italské pokrmy,“ popisuje úsměvně spoluhráče starší z bratrů Gavlasových a pokračuje líčením důvodů, které vedly k založení klubu: ,,Vedla nás k tomu celá řada podnětů. Po sportovní stránce se jednalo o chuť a vůli hráčů společně s managementem klubu, zde opět po několika letech nabídnout široké veřejnosti stolní tenis na té nejvyšší úrovni. Dalším neméně rozhodujícím podnětem byl vzrůstající zájem místní stolně-tenisové mládeže a jejího nejbližšího okolí o vrcholový sport, resp. o nahlédnutí do přípravy vrcholových stolních tenistů. A v neposlední řadě k nám bylo nakloněno štěstí, v podobě získání několika silných partnerů a sponzorů nového klubu. Nicméně od první myšlenky a ,,snové vize" startovat v mateřském prostředí opět v Extralize mužů uběhlo téměř 5 let. Nebylo jednoduché obnovit v ryzích amatérských podmínkách s hrstkou nadšenců zašlý lesk a slávu chebského stolního tenisu. Klub TTC Františkovy Lázně a jeho tým složený výhradně z profesionálních sportovců a trenérů plynule navazuje na dosavadní sportovní snažení a úspěchy mužského týmu KST Cheb. Není jistě tajností, že oba kluby jsou úzce personálně spjaty a je téměř nemyslitelné, že jeden bez druhého by mohl v blízké budoucnosti fungovat. KST Cheb bude nadále působit v 1. lize mužů. Jeho hlavním úkolem bude příprava mladých stolních tenistů na vrcholový stolní tenis.“


Zleva: Anton Gavlas, Antonín Gavlas, František Plaček, Romualdo Manna, Tomáš Pavelka, Karel Malý

SF SKK El Niňo Praha prodělalo oproti loňské sezóně velké změny v sestavě. S týmem se rozloučil Bai He i Kristián Kobes. Jejich pozice tak zaujal Ondřej BAJGER, který přešel z konkurenčního DTJ, Michal BARDOŇ a Jakub KLEPRLÍK, který se pro změnu vrátil z Francie. ,,Ve Francii jsem strávil celkem pět sezón, byla to skvělá zkušenost, jak ze sportovního, tak i z lidského hlediska. K návratu mě vedlo rozhodnutí omezit cestování a usadit se v rodné vlasti,“ uvádí Kleprlík. Pražské El Niňo coby finalista letošního extraligového ročníku si tak v sestavě udrželo pro příští sezónu jen Davida REITŠPIESE.

Foto: Zdroj

Zleva: David Reitšpies, Ondřej Bajger, trenér Josef Plachý ml., Jakub Kleprlík, Michal Bardoň

Velké změny zaznamenal i DTJ Hradec Králové. Bez slovenských reprezentantů Ľubomíra Pišteje a Petera Šeredy se musely přehodnotit i ambice. ,,Především se budeme chtít vyhnout play-out. Jedničkou týmu bude zkušený bývalý reprezentant ČR Martin OLEJNÍK, který by měl taky celý tým táhnout,“ zdůrazňuje Lukáš FOFF a doplňuje sestavu ještě o dvě jména – Martina KOBLÍŽKA a Davida PALKOVSKÉHO. Jak se zdá, tak v Hradci Králové vzniká skutečná extraligová líheň, neboť v nejvyšší mužské soutěži je Hradec Králové zastoupen celkem třikrát a jednou i v ženské extralize. ,,Nooo, musím říct, že rivalita mezi týmy jako takovými je, ale v posledních letech, a to zejména mezi mladými hráči, se začalo více spolupracovat. Urodilo se navíc poměrně velké množství přestupů ze Sokola HK do DTJ. Určitě jsou však tyto vzájemné zápasy pikantní a chodí na ně velké množství diváků,“ uzavírá Foff.


Foto: David Pozník (Zdroj)

Lukáš Foff

Po rozpadu ústeckého Slavoje se Tomáš Polanský přesídlil do Německa, zatímco jeho dlouholetý oddílový kolega Jakub SEIBERT se ,,usadil“ v městě pod Ještědem. ,,Liberec mi nabídl dobré podmínky. Budu hrát pořád v severočeském kraji, takže si myslím, že se budu stále cítit jako doma. Co se týče odchodu do Německa, tak jsem tuto myšlenku nijak neodsuzoval, ale myslím si, že pro lepší německé týmy nejsem tolik známý, abych si našel něco takového jako v Liberci.“ Úlohu liberecké jedničky bude nadále plnit Radek KOŠŤÁL, sestavu doplňují Josef MEDEK a Jakub BORŮVKA. ,,Je tady i možnost opětovného příchodu Jana VALENTY na hostování,“ prozrazuje liberecká dvojka. SKST DencoHappel Liberec tak bude v nadcházející sezóně výrazně silnější. ,,Myslím, že když se probojujeme do play-off, tak to můžeme považovat za splnění cíle,“ míní Seibert.

Jakub Seibert ještě v dresu ústeckého Slavoje. 

Elizza Praha startovala v loňské sezóně v 1. lize. Tahounem družstva byl Jan HOLÁŇ, který na extraligové soupisce pochopitelně nebude chybět. Dále tým doplní slovenští postjunioři Peter TURČEK a Samuel KALUŽNÝ. Druhý jmenovaný si k české extralize ,,přičichl“ v dresu TJ Ostravy KST už v předminulých ročnících. ,,Zároveň počítáme i s Honzou HRNČIŘÍKEM, který po zranění opět trénuje, a dále také s bývalým juniorským reprezentantem Vietnamu Thang Do Trongem,“ nastiňuje sestavu Pavel ROCHOWANSKI a dodává: ,,Elizza Praha dlouhodobě pracuje s mládeží a věříme, že nejvyšší soutěž na Jižním Městě bude motivací nejen pro mládež, ale přiláká i další návštěvníky do naše nové haly určené výlučně na stolní tenis. V samotné soutěži bychom rádi hráli důstojnou roli, byť si uvědomujeme, že na nejlepší družstva zvučných jmen mít v této sezóně asi nebudeme.“

Zleva: Jan Hrnčiřík, Jan Holáň, Samuel Kalužný, Peter Turček, trenér Bohumil Vožický

KT Praha je v novém ročníku také nováčkem, avšak sestavu dalšího z pražských celků zdobí významná jména českého stolního tenisu, a to současný reprezentační trenér mužů Jindřich PANSKÝ a jeho neméně známý parťák Milan ORLOWSKI. Zbývajícími jmény sestavy jsou Tomáš HAVLÍK a Petr JAVŮREK,,Chceme být přínosem Extraligy, přitáhnout diváky na naše zápasy a hlavním cílem je udržet se,“ říká Jindřich PANSKÝ, který je momentálně s českými stolními tenisty na Olympijských hrách v Riu. ,,Základním podnětem ke startu v extralize bylo nečekaně dobré umístění v 1. Lize, kde jsme hráli finálovou sérii play-off,“ podotýká ještě. 

Foto: Miloslav Fuček

Zleva: prezident klubu Karel Truhlář, Jindřich Panský. Milan Orlowski, Petr Javůrek, Tomáš Havlík

Ve zkratce ještě k dalším týmům:

TJ Ostrava KST (sestava: ŠIMONČÍK Josef, BINDAČ Miroslav, KLOS Patrik, MARTINKO Jiří)

Miroslav BINDAČ: ,,Po posílení týmu o Pepu Šimončíka je jasným cílem postup do play-off. Boj o medaile bude tuhý, ale chtěli bychom se i do něj zapojit. Mnoho týmů výrazně posílilo a medaile budou viset hodně vysoko. Uvidíme, jak se pochlapí naši mladí medailisté z MEJ Klos s Martinkem. Ti by mohli být tím hlavním jazýčkem na misce vah.“


Zleva: Josef Šimončík, Jiří Martinko, trenér Karel Karásek, Miroslav Bindač a dole sedící Patrik Klos

SKST Charvát Baník Havířov (sestava: ČIHÁK Marek, BENEŠ Michal, REZETKA Roman, KARABEC Ivan, ROZÍNEK Vojtěch)

Marek ČIHÁK: ,,Naše ambice pro příští sezónu zůstávají stejné jako loni, a to postup do play-off. Samozřejmě bude nejvíce záležet na zdravotním stavu všech našich hráčů v průběhu základní části extraligy. Musím také dodat, že se extraliga posílila příchodem několika skvělých hráčů, takže to i tak bude těžký úkol.“


Marek Čihák

SF SK Kotlářka EN Praha (sestava: KAUCKÝ Petr, KUČERA Stanislav, NĚMEČEK Jakub, MÁLEK Tomáš)

Stanislav KUČERA: ,,V předchozích dvou letech nám play-off jen těsně uniklo, a tak cílem pro letošní sezónu bude určitě postup mezi osm nejlepších. Sestava se oproti loňskému ročníku nemění.“

Zleva: Tomáš Málek, Jakub Němeček, trenér Tomáš Vrňák, Stanislav Kučera, Petr Kaucký

TJ Sokol Pražské Předměstí HK 2 IMEDA (sestava: PAVLICA Martin, BUBEN Vlastimil, HORT Tomáš)

Pozn. Na základě smluvního ujednání nemohly být serveru Pinčes.cz poskytnuty žádné bližší informace.

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 Lunatour.cz (sestava: CRHA Jakub, HANÁK Martin, LEBEDA Michal)

Pozn. Na základě smluvního ujednání nemohly být serveru Pinčes.cz poskytnuty žádné bližší informace.


Nejdiskutovanější změnou nového extraligového ročníku je navýšení počtu týmů z deseti na dvanáct. Jsou tady ale i další otázky, např. ohledně hracího systému či televizních přenosů.

Tomáš TREGLER (TTC Ostrava 2016): ,,S navýšením týmu jsem nesouhlasil od začátku. Myslím, že deset týmů bylo tak akorát. Hrací systém se mi zamlouvá. Možná bych zavedl už čtyřhru v základní části. Co se týče televizních přenosů, tak bych určitě nechal vysílat jen atraktivní zápasy.“

Petr GAVLAS (SK TTC Františkovy Lázně): ,,Současný hrací systém považuji za velmi dobrý. Pro prezentaci našeho sportu směrem k široké veřejnosti je i navýšení počtu týmů určitě dobrý krok do budoucna. Extraligová soutěž, resp. týmy účastnící se této soutěže, se budou snažit o zajištění co nejvyšší kvality hráčských kádrů, čímž by se mohla zvýšit i její sledovanost a zájem o ní v masmédiích. Takže jsem samozřejmě pro pokračování televizních přenosů. Doufám, že se vedení APK s pomocí i ostatních členů APK podaří zajistit přenosy v nadcházejícím ročníku. Dle mého názoru k navýšení sledovanosti a tudíž i k popularitě Extraligy je nutné zajistit ,,modernější" výsledné zpracování sestřihu z jednotlivých utkání Extraligy, zajistit vhodnější vysílací časy v ČT a velkou roli zde hraje i pro diváka u obrazovek prezentované zázemí jednotlivých domácích týmů.“

Stanislav KUČERA (Kotlářka Praha): ,,Pro mě osobně je navýšení počtu účastníků přínosem. Přibudou čtyři další kvalitní zápasy, což je další možnost ke zlepšení. Celkovou úroveň extraligy to však spíše poškodí, neboť budou ještě více patrné rozdíly mezi spodní a vrchní částí tabulky. Současný hrací systém je podle mě v pořádku. V play-out jsem si vyzkoušel systém do šesti bodů na dvou stolech a bylo to opravdu náročné, neboť mezi zápasy je jen minimální pauza. Pokud v každém utkání odehraji dvě dvouhry, jsem spokojený a je to tak akorát. Dále si myslím, že televize by měla určitě vysílat domácí soutěž. Je však třeba získat vhodný vysílací čas a potřebnou propagaci. Také pro hráče je samotný zápas důležitější a atmosféra utkání je o mnoho lepší."

Jindřich Panský (KT Praha): ,,Rozšíření Extraligy na dvanáct týmů by bylo dobré při vyšší kvalitě hráčských kádrů. Systém podle mého názoru není optimální. Mělo by se hrát více zápasů a zařadil bych také čtyřhru! Televizní přenosy pak určitě ano, ale měly by být pečlivě vybírány podle atraktivnosti a zajímavosti pro diváky!!! Záznamy tři až čtyři dny po odehrání nemají při internetu patřičnou sledovanost!!!“

Lukáš Foff (DTJ Hradec Králové): ,,Myslím si, že je dobré, že odehrajeme více zápasů, protože zejména pro mladé hráče je složité jet přes půl republiky a odehrát jen jeden zápas s výrazně lepším soupeřem. Znám to z vlastní zkušenosti. Osobně bych volil systém, jakým se hrálo play-out, tedy kdy se hrálo na dvou stolech a do šesti vítězných bodů.“

Jakub Seibert (SKST Liberec): ,,Pro mě je to dobré z toho hlediska, že si díky navýšení počtu týmů zahraju více zápasů, ale špatně z hlediska kvality extraligy jako takové. Hrací systém bych spíše ocenil obdobný systém jako funguje v ženské extralize, a to do šesti bodů na dvou stolech. Tento system bohužel ale není možný.“

Jakub Kleprlík (El Niňo Praha):  ,,Osobně s rozšířením extraligy nesouhlasím, soutěž by se, dle mého názoru, měla vydat cestou větší profesionality a kvality, aby byla mohla konkurovat ostatním sportům."

Marek ČIHÁK (SKST Baník Havířov): ,,Původně jsem si myslel,že navýšení týmů Extraligy na dvanáct je špatný krok. Překvapilo mě však, kolik kvalitních hráčů se vrátilo i to, jak některé slabší kluby posílily. Takže sezona bude zajímavá a kvalita soutěže nikterak neutrpí.Televizní utkání určitě pomáhají k popularizaci našeho sportu. Bylo by však třeba opravdu vybírat pro televizní přenosy takové zápasy, které zaručí určitou výkonnostní kvalitu a proto bych vybíral zápasy týmů z vrchní popř. střední části tabulky."

Pavel Rochowanski (Elizza Praha): ,,Myslím, že rozšíření soutěže na 12 týmů umožní mladším hráčům konfrontaci zejména s naší stolnětenisovou špičkou. Argument o snížení celkové kvality soutěže úplně nebereme – přeci jen se v následující sezoně objeví v české extralize řada staronových a velmi kvalitních hráčů hrajících právě za nová družstva v soutěži."

Miroslav BINDAČ (TJ Ostrava KST): ,,Rozšíření počtu účastníků je především pozitivním signálem toho, že je o Extraligu zájem a kluby ji chtějí hrát. Novým klubům dává účast v nejvyšší soutěži šanci sehnat další sponzory a průběžně týmy posilovat. Zvýšení počtu účastníků znamená také zvýšení počtu zápasů, což je dalším pozitivem. S tím také souvisí otázka na systém soutěže. Mně osobně se moc nelíbí. Mladí hráči sehrají za rok kolem 35 zápasů v nejvyšší soutěži, což je strašně málo pro jejich výkonnostní růst. Tento systém je vhodný pro mezinárodní soutěže, ale domácí ligu bych si představoval jinak. V ČR byl vymyšlen skvělý systém 4 proti 4 každý s každým včetně 2 deblů. Bohužel se tímto systémem hrají všechny naše soutěže kromě Extraligy. Výsledkem je, že supertrénovaní extraligoví hráči odehrají za sezónu 35 zápasů a netrénovaní amatéři, od 1. ligy až po okresní přebory, odehrají za rok kolem 95 zápasů. Je to naprosto nelogické. A to, že hráči celý rok nehrají žádného debla je taky hodně špatné. Pak po nich nelze chtít v reprezentaci, aby hráli někde o medaile. Bez praxe to nejde a debl se hraje úplně jinak než singl. Vůle pro změnu systému ale v APK zatím není, takže nezbývá než se přizpůsobit. Současné televizní přenosy pak považuji za zbytečnost. Ukaž mi někoho, kdo se bude dívat v sobotu dopoledne na zápas Realu Madrid s Barcelonou, který se hrál před jedním nebo dvěma týdny?!?! A to je úplně jiná liga! Kdo má zájem, sleduje je live na internetu. Že by je někdo vyhledával v podivně sestříhané podobě a se zpožděním na TV, tomu moc nevěřím. TV přenosy Extraligy by měly význam jen tehdy, pokud by byly vysílány živě. Třeba ne z každého kola, ale i to by bylo mnohem lepší než současný stav.“

Program prvních extaligových kol:

26.8. 2016 18:00 TTC Ostrava 2016 – TJ Ostrava KST

26.8. 2016 18:00 SF SKK El Niňo Praha - TJ Sokol Pražské Předměstí HK 2 IMEDA

26.8. 2016 18:00 SF SK Kotlářka EN Praha - TJ Sokol PP Hradec Králové 2 Lunatour.cz

27.8. 2016 14:00 SF SKK El Niňo Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 Lunatour.cz

27.8. 2016 14:00 SF SK Kotlářka EN Praha – TJ Sokol Pražské Předměstí HK 2 IMEDA

27.8. 2016 15:00 KT Praha – Elizza Praha

27.8. 2016 16:00 TTC Ostrava 2016 – SKST Charvát Baník Havířov

27.8. 2016 16:00 DTJ Hradec Králové – TJ Ostrava KST

27.8. 2016 17:00 SK TTC Františkovy Lázně – SKST DencoHappel Liberec

28.8. 2016 10:00 DTJ Hradec Králové – SKST Charvát Baník Havířov

28.8. 2016 10:00 KT Praha - SKST DencoHappel Liberec

28.8. 2016 15:00 SK TTC Františkovy Lázně – Elizza Praha

Děkujeme všem, kteří se zapojili a všem týmům přejeme úspěšnou sezónu. 

Váš PinČes.czKomentáře: 17

Honza napsal:
06 Srpna 2016
IP: 46.171.130.*
Ve věci TV přenosů z Extraligy naprostý souhlas s názorem p.Bindače.

Martin napsal:
06 Srpna 2016
IP: 89.29.13.*
Sokol Hradec nemůže dávat rozhovory?Co to je za blbost...

... napsal:
07 Srpna 2016
IP: 193.179.220.*
Pro Martin: Asi za ně bude hrát MA Long a nechtějí, aby se to moc rozkřiklo.

hráč napsal:
07 Srpna 2016
IP: 46.135.176.*
pro ... : Skoro jsi to trefil, bude hrát za ně "ML na druhou", akorát ne Ma Long, ale Michal Lebeda mladší .

ozák napsal:
07 Srpna 2016
IP: 109.202.81.*
Pěkná práce Tamaro. Velice kvalitní a potřebný materiál...

Míla Fuček napsal:
07 Srpna 2016
IP: 93.99.138.*
Pro úplnost také kompletní fotka celého týmu KT Praha i s jejich prezidentem - najdete ji na http://www.ealbum.cz/foto/foto22767.jpg

Tamara napsal:
07 Srpna 2016
IP: 78.45.192.*
Děkuji oběma. Fotografie vyměněna

czaka napsal:
08 Srpna 2016
IP: 46.135.5.*
Souhlas s Mirkem Bindačem, ale co tedy brání APK si systém změnit? - argument atraktivity pro TV? Pravda je, že sponzoři jsou rádi vidět, tzn, že i záznam je lepší než-li nic, tím spíše by nebyl problém změnit systém a záznam pak sestříhat. Přímých přenosů z Extrl. se totiž stejně jen tak nedočkáme. A naopak - když v 1.lize přijde Karel Komenda, resp. Eizza Praha s rozumným návrhem na změnu systému 3na3, tak ho "delegáti" (asi nějákej Ivánek s Milánkem) potopí. Výsledek je přesně co píše Mirek Bindač - supetrénovaní extrl. hráči hrají 1-2utkání v mistráku, bez debla a zbytek poloprofíků, či hobíků, jezdí z jednoho konce republiky na druhý hrát 5ti hodinové maratony a druhý den hupky do práce. Doporučoval bych delegátům jeden víkend s 1000km za volantem, 10ti singlama, 2ma deblama a v pondělí funguj !!

czaka napsal:
08 Srpna 2016
IP: 46.135.5.*
oprava - samozřejmě 8mi singlama + 2ma deblama

Jirka Novák napsal:
08 Srpna 2016
IP: 90.180.3.*
V první řadě velká pochvala Tamaře, za krásný a přehledný článek. Systém extraligy je pro kluky, kteří ukončili dorosteneckou kategorii, naprosto nevhodný a řekl bych demotivující. Byli zvyklý hrát mnoho zápasů na turnajích doma i venku a najednou konec. 35 zápasů to je katastrofa. Peníze na výjezdy ven nejsou a tak jim ještě naložíme tímto produktem. Ten systém je dobrý třeba v Německu, kde si to odehrají a protože je tam skoro každý reprezentant, tak se rozjedou a ty zápasy odehrají na mez. turnajích. Jo a kde se mají ty 4hry vlastně naučit. Takže naprostý souhlas s Bindym. Ty TV přenosy jsou pro mne naprostý nesmysl, ale pár lidí mi občas řeklo, že na to koukali. Já fakt ne.

ZR napsal:
09 Srpna 2016
IP: 37.188.134.*
Zdravím pokud je to APK (asociace profesionálních klubu) at hrajou pouze profici hral bych to stejne jako všude v Evropě (Francie,Německo atd) do třech vítězných a mladý at hraji první ligu která by se tímto z kvalitníla a at si účast v extralize zaslouží svými vysledky.Pan Bindac argumentuje málo zapasy tak at nehraje a nechá hrat mladé (to bylo furt Pavlik a kde je vykašlal se mu na to) takže za me do tři

Vladimír Zajíče napsal:
09 Srpna 2016
IP: 185.21.220.*
Konference návrh Karla Komendy schválila.Nesouhlas byl ze strany oddílů.

M. napsal:
09 Srpna 2016
IP: 93.91.243.*
Kdyby hráli jen profíci,tak bych chtěl vidět,kolik by se poskládalo družstev.
Současný systém ve 3 hráčích na 1 stole je pro poháry,mezinárodní i domácí. Podle mne by měli být v Extralize v družstvu 4 hráči,2 čtyřhry a pak buď do 6 nebo 8 vítězných bodů. Bindy má pravdu. Jenže všechno se redukuje,kvůli peněz.

Tamara napsal:
09 Srpna 2016
IP: 78.45.194.*
Pro M. - Omlouváme se za opětovné potíže se zobrazením komentáře. Během následujících dní se problém pokusíme vyřešit.

Kolík napsal:
09 Srpna 2016
IP: 89.177.151.*
Klub Elizza Praha by se místo nesmyslných návrhů měl zaměřit především na to, aby během svých ligových zápasů v sezóně nepoškozovoval férovost soutěže tím, že během sezóny nastoupí podle nálady více než 10 hráčů téměř za každý tým, což jednoznačně ovlivňuje celou soutěž a především v závěru sezóny je to někdy až podezřelé...

mvp napsal:
10 Srpna 2016
IP: 89.250.103.*
Tak ono je to ve výkonnostních soutěžích a to je i "případ Elizza" ... přesto že se teď přihlásili do extraligy ... především o náladě, chuti a čase.Je fajn mít hodně lidí na točení, než to rvát celej rok ve čtyrech.

czaka napsal:
10 Srpna 2016
IP: 46.135.70.*
to Vláda Zajíček - ok, to jsem nevěděl

to Kolík - ať se ti to líbí nebo ne, Elizza si tam může na každý soutěži točit tolik hráčů, kolik má na soupisce...to, že jich tam maj hafo, je jen jejich +

Zanechat komentář