Pinčesobchod
Desetiletí českého pinku na MEJ
Kategorie: Zahraničí / 18 Června 2016

Mladí čeští reprezentanti již zahájili přípravu na nadcházející evropský šampionát v chorvatském Záhřebu. Loni se české reprezentaci nepodařilo získat ani jednu medaili. Domácí ostravský šampionát před třemi lety byl zase mimořádně vydařený.

MEJ 2006 Bosna a Hercegovina, Sarajevo - 0 medailí

Junioři - 17. místo (Tregler Tomáš, Plaček František, Obešlo Michal, Schwarzer Antonín, Crha Jakub)

Juniorky - 17. místo (Rohlíková Michaela, Ondříšková Kristýna, Matelova Hana, Žmolíková Lucie, Ságlová Miroslava)

Kadeti - 13. místo (Obešlo Marek, Obešlo František, Širuček Pavel)

Kadetky - 14. místo (Kučerová Aneta, Malíková Veronika, Blašková Dagmar)

Nejlepší výsledek: Kadetka Aneta KUČEROVÁ postoupila do čtvrtfinále dvouhry i čtyřhry

Opatření ČAST vyplývající z neúspěchu na MEJ 2006

MEJ 2007 Slovensko, Bratislava - 2 medaile

Junioři - 2. místo (Tregler Tomáš, Obešlo Michal, Crha Jakub, Schwarzer Antonín, Plaček František)

Juniorky - 11. místo (Kučerová Aneta, Matelová Hana, Ondříšková Kristýna, Malíková Veronika)

Kadeti - 8. místo (Širuček Pavel, Jandora Lukáš, Bajger Ondřej, Štrof Vojtěch - nahrazen Michalem Benešem)

Kadetky - 16. místo (Gallerachová Nikola, Blašková Dagmar, Adámková Karin)

Nejlepší výsledek: Kadetka Karin ADÁMKOVÁ získala bronzovou medaili ve čtyřhře po boku Moldavanky Sofie POLCANOVÉ

Ohlédnutí za MEJ 2007

Juniorský mančaft získal stříbrné medaile pod vedením trenéra Pavla ŠPAČKA.

Karin ADÁMKOVÁ s Moldavankou Sofií POLCANOVOU (dnes už reprezentantkou Rakouska).

MEJ 2008 Itálie, Terni - 1 medaile

Junioři - 8. místo (Tregler Tomáš, Širuček Pavel, Štepka Miroslav, Obešlo František)

Juniorky - 12. místo (Matelová Hana, Kučerová Aneta, Ondříšková Kristýna, Mikulcová Kristýna)

Kadeti -  12. místo (Bajger Ondřej, Jandora Lukáš, Holáň Jan, Smýkal Tomáš)

Kadetky -  10. místo (Adámková Karin, Blašková Dagmar, Meidlová Iva, Rozínková Daniela)

Nejlepší výsledek: Tomáš TREGLER a Pavel ŠIRUČEK získali bronzové medaile ve čtyřhře juniorů

Tomáš TREGLER a Pavel ŠIRUČEK letos společně získali zlato v deblu na MČR v Jablonci nad Nisou. O osm let dříve byli v italském Terni jedinými českými medailisty.

MEJ 2009 ČR, Praha - 3 medaile

Junioři - 5. místo (Širuček Pavel, Obešlo Marek, Obešlo František, Jandora Lukáš, Smýkal Tomáš)

Juniorky - 10. místo (Kučerová Aneta, Gallerachová Nikola, Malíková Veronika, Blašková Dagmar)

Kadeti - 4. místo (Bajger Ondřej, Beneš Michal, Seibert Jakub, Reitšpies David)

Kadetky - 9. místo (Adámková Karin, Tomanová Tamara, Šlehobrová Simona, Tomanovská Kateřina)

Nejlepší výsledky: Karin ADÁMKOVÁ a Michal BENEŠ získali bronzové medaile ve smíšené čtyřhře kadetů, Ondřej BAJGER s Moldavankou Sofií POLCANOVOU získali také bronzové medaile ve smíšené čtyřhře, Simona ŠLEHOBROVÁ skončila ve čtvrtfinále dvouhry kadetek, Pavel ŠIRUČEK skončil ve čtvrtfinále dvouhry juniorů

Jak jsem viděl MEJ v Praze 2009

Domácí šampionát v Praze patřil k těm vydařenějším. Českým reprezentantům se dařilo zejména v kadetských soutěžích. I z hlediska organizace se šampionát vydařil a pražská O2 Aréna vytvořila pro nejlepší mladé stolní tenisty z celé Evropy prvotřídní podmínky.

MEJ 2010 Turecko, Istanbul - 2 medaile

Junioři - 6. místo (Širuček Pavel, Bajger Ondřej, Beneš Michal, Mazura Jan)

Juniorky - 9. místo (Blašková Dagmar, Mikulcová Kristýna, Adámková Karin, Šlehobrová Simona)

Kadeti - 17. místo (Reitšpies David, Seibert Jakub, Málek Tomáš)

Kadetky - 16. místo (Tomanovská Kateřina, Štefcová Kristýna, Hošková Denisa)

Nejlepší výsledek: Pavel ŠIRUČEK získal stříbrnou medaili ve dvouhře juniorů a další stříbrnou medaili se Slovenkou Barborou BALÁŽOVOU ve smíšené čtyřhře juniorů

V tureckém Istanbulu se vše točilo kolem Pavla ŠIRUČKA. Český reprezentant vybojoval dvě stříbra.

MEJ 2011 Rusko, Kazaň - 2 medaile

Junioři - 11. místo (Bajger Ondřej, Beneš Michal, Seibert Jakub)

Juniorky - 7. místo (Blašková Dagmar, Adámková Karin, Šlehobrová Simona, Tomanová Tamara, Tomanovská Kateřina)

Kadeti -  2. místo (Reitšpies David, Pavlík Tibor, Polanský Tomáš)

Kadetky - 8. místo (Štefcová Kristýna, Mynářová Karolína, Hošková Denisa, Keroušová Kateřina)

Nejlepší výsledek: David REITŠPIES získal zlato ve čtyřhře kadetů po boku Němce QIU Danga, Kristýna ŠTEFCOVÁ skončila ve čtvrtfinále dvouhry kadetek a současně také ve čtyřhře kadetek

Nejvýraznější postavou v ruské Kazani byl David REITŠPIES, který kromě stříbra ve družstvech získal i titul Mistra Evropy ve čtyřhře. Na svém premiérovém MEJ startoval Tomáš POLANSKÝ.

MEJ 2012 Schwechat, Rakousko - 1 medaile

Junioři - 9. místo (Bajger Ondřej, Beneš Michal, Seibert Jakub, Reitšpies David)

Juniorky - 14. místo (Tomanová Tamara, Adámková Karin, Štefcová Kristýna, Mynářová Karolína)

Kadeti - 5. místo (Němeček Jakub, Kučera Stanislav, Polanský Tomáš)

Kadetky - 18. místo (Kapounová Barbora, Kmeťová Veronika, Pěnkavová Dagmar)

Nejlepší výsledek: Ondřej BAJGER a Tamara TOMANOVÁ získali stříbrné medaile ve smíšené čtyřhře juniorů, Jakub SEIBERT skončil ve čtvrtfinále dvouhry juniorů

Ohlédnutí za Schwechatem 2012

Jedinou medaili z MEJ v rakouském Schwechatu získal Ondřej BAJGER a Tamara TOMANOVÁ ve smíšené čtyřhře.

MEJ 2013 ČR, Ostrava - 5 medailí

Junioři - 13. místo (Reitšpies David, Seibert Jakub, Málek Tomáš, Kučera Stanislav, Pavlík Tibor, Liška Libor)

Juniorky - 12. místo (Tomanovská Kateřina, Štefcová Kristýna, Mynářová Karolína, Keroušová Kateřina, Kmeťová Veronika, Kapounová Babora)

Kadeti - 1. místo (Polanský Tomáš, Klos Patrik, Martinko Jiří, Rozínek Vojtěch)

Kadetky - 11. místo (Pyskatá Denisa, Slezáková Stanislava, Tušlová Veronika, Čechová Kateřina)

Nejlepší výsledky: Tomáš POLANSKÝ získal zlatou medaili ve dvouhře kadetů a současně zlato ve čtyřhře kadetů po boku Bělorusa Alexandra CHANINA, dále přidal stříbrnou medaili ve smíšené čtyřhře kadetů po boku Angličanky HO Tin Tin, Jakub SEIBERT a Karolína MYNÁŘOVÁ získali také stříbrné medaile ve smíšené čtyřhře juniorů, David REITŠPIES skončil ve čtvrtfinále dvouhry juniorů

Domácí šampionát v roce 2013 byl za posledních deset let tím nejúspěšnějším.

MEJ 2014, Itálie, Riva del Garda - 1 medaile

Junioři - 9. místo (Reitšpies David, Polanský Tomáš, Málek Tomáš, Kučera Stanislav)

Juniorky - 5. místo (Štefcová Kristýna, Mynářová Karolína, Kapounová Barbora, Kmeťová Veronika)

Kadeti - 10. místo (Martinko Jiří, Buben Vlastimil, Valenta Jan)

Kadetky - 11. místo (Blašková Zdena, Čechová Kateřina, Petrovová Nikita, Slezáková Stanislava)

Nejlepší výsledky: Tomáš POLANSKÝ a David REITŠPIES získali bronzové medaile ve čtyřhře juniorů

Celkové hodnocení MEJ 2014 v Itálii

Tomáš POLANSKÝ a David REITŠPIES jsou v současné době držiteli poslední medaile z MEJ.

MEJ 2015 Slovensko, Bratislava - 0 medailí

Junioři - 8. místo (Polanský Tomáš, Kučera Stanislav, Němeček Jakub, Klos Patrik, Martinko Jiří)

Juniorky - 17. místo (Čechová Kateřina, Petrovová Nikita, Slezáková Stanislava, Ševčíková Markéta)

Kadeti - 22. místo (Valenta Jan, Koldas Tomáš, Siwiec Matěj)

Kadetky - 5. místo (Blašková Zdena, Ilčíková Anežka, Matějovská Anna)

Nejlepší výsledky: Zdena BLAŠKOVÁ skončila ve čtvrtfinále dvouhry kadetek