Pinčesobchod
Slovak Open: Nečekaný úspěch Markéty Ševčíkové!
Kategorie: Zahraničí / 22 Května 2016

Česká juniorka Markéta ŠEVČÍKOVÁ se v Senci probojovala až do finále, kde podlehla nejvýše nasazené Portoričance Adrianě DIAZ. Společně se Stanislavou SLEZÁKOVOU získala navíc bronz ve čtyřhře. 

Markéta ŠEVČÍKOVÁ v Senci zářila. Hráčka Hodonína získala celkem tři cenné kovy. Nejprve stříbro v soutěži družstev, poté bronz po boku Stanislavy SLEZÁKOVÉ ve čtyřhře a nakonec i nejcennější stříbrnou medaili ze dvouhry. Ve finále podlehla Portoričance Adrianě DIAZ. ,,Diaz byla jasná jednička celého turnaje a umí hrát do obrany. Hlavně to umí držet na stole a nedělá jednoduché chyby. Takže byla prostě lepší." Patnáctiletá Portoričanka je nebývalým talentem. Mimo jiné se kvalifikovala na OH do Ria de Janeira.

Markéta si medaili vybojovala po česko-slovenském souboji s Karolínou FURKOVOU. Česká obranářka byla jednoznačně lepší a z formy nevypadla ani v semifinále, kde stejně jednoznačně přehrála Thajku Jinnipu SAWETTABUT. Ševčíková si se svou asijskou soupeřkou dokázala poradit už na Czech open v Hodoníně, což ji jen dodalo sebedůvěru. Thajku ovšem ve družstvech přehrála i Nikita PETROVOVÁ. Nicméně ze druhého vzájemného utkání na turnaji v hlavní soutěži odešla Petrovová poražena. 

Markéta ŠEVČÍKOVÁ, Stanislava SLEZÁKOVÁ i Nikita PETROVOVÁ by se společně s dalšími českými reprezentanty měly zúčastnit i nadcházejícího Polish Open v Cetniewu. Potom už je bude čekat MEJ v chorvatském Záhřebu. ,,Na MEJ nemám žádné určité cíle. Chci hrát jak nejlíp budu moci a uhrát co nejlepší výsledek," uzavírá finalistka Slovak Junior Open.

Osmifinále:

ŠEVČÍKOVÁ Markéta - KORDA Kitti (HUN) 4:0

PETROVOVÁ Nikita - SAWETTABUT Jinnipa (THA) 1:4

SLEZÁKOVÁ Stanislava - JAISWAL Varuni (IND) 1:4

Čtvrtfinále: ŠEVČÍKOVÁ Markéta - FURKOVÁ Karolína (SVK) 4:0 

Semifinále: ŠEVČÍKOVÁ Markéta - SAWETTABUT Jinnipa (THA) 4:0

Finále: ŠEVČÍKOVÁ Markéta - DIAZ Adriana (PUR) 0:4

Podrobnosti zde

 Komentáře: 0

Zanechat komentář