Pinčesobchod
Kontrolní turnaj mladšícho žactva: Ondřej Květon a Klára Witoszová
Kategorie: Česko / 24 Dubna 2016

V Hradci Králové se v sobotu 23.4. konal kontrolní turnaj mladšího žactva, který byl generálkou na nadcházející MČR v Praze. Vítězi se stali Ondřej KVĚTON a Klára WITOSZOVÁ. V Hradci Králové ale chyběli největší favorité - Šimon BĚLÍK a Linda ZÁDĚROVÁ.

Ondřej KVĚTON, který ve startovním poli patřil k těm nejmladším, zvítězil bez ztráty jediného zápasu. Podobně sebejistě si počínal i stříbrný Matěj STACH a bronzový Jan DUFEK. V přímém souboji dvou nejvyýše postavených hráčů byl ale šťastnější Květon, který Stacha přehrál v koncovce pátého setu nejtěsnějším možným rozdílem. Vzápětí hráče pražské Kotlářky čekal další pětisetový souboj o druhé místo. Jan Dufek se ujal vedení 2:0 na sety, ale nakonec soupeři podlehl.

Ve dvouhře mladších žaček se z vítězství radovala havířovská Klára WITOSZOVÁ, a to i přes drobné zaváhání s Annou KLEMPEREROVOU, která nakonec skončila až šestá. Witoszová ale zvládla na výbornou klíčový zápas proti Helence SOMMEROVÉ, kde odvrátila vedení soupeřky 2:0 na sety. Bronz získala kozlovická Jana VAŠENDOVÁ.

Pořadí na 1.-6. místě ve dvouhře mladších žáků:

1. KVĚTON Ondřej (TJ Jiskra Domažlice)

2. STACH Matěj (SK DDM Kotlářka Praha)

3. DUFEK Jan (KST Zlín)

4. MORÁVEK Radim (TJ Jiskra Strážnice)

5. ŠTALZER Adam (SK Frýdlant nad Ostravicí)

6. SEDLÁČEK Michael (SK Frýdlant nad Ostravicí)

Pořadí na 1.-6. místě ve dvouhře mladších žákyň:

1. WITOSZOVÁ Klára (SKST Baník Havířov)

2. SOMMEROVÁ Helenka (SK DDM Kotlářka Praha)

3. VAŠENDOVÁ Jana (TJ Sokol Kozlovice)

4. HNOJSKÁ Andrea (TJ Klatovy)

5. ŽIŽKOVSKÁ Rebeka (TJ Sokol Plzeň V.)

6. KLEMPEREROVÁ Anna (TJ Sokol PP Hradec Králové 2)Komentáře: 1

Zdeněk Chovančí napsal:
24 Dubna 2016
IP: 93.185.11.*
Gratulace všem ŠIK TT, které uspěly na KT MŽY. Znám píli Klárky i Jany kde je nutno popřát i jejím střediskům a osobním trenérům. Vydržet, neusnou na dílčích vavřínech. V tomto věku mohou velkým úsilím vyrůst nové konkurentky.

Zanechat komentář