Pinčesobchod
Bad Königshofen se vyhoupl do čela 2. Bundesligy
Kategorie: Zahraničí / 03 Března 2016

S Bad Königshofenem to v průběhu sezóny nevypadalo dobře, ale nyní tým Richarda VÝBORNÉHO a Marka KLÁSKA vévodí tabulce 2. mužské Bundesligy. Daří se i českým hráčům v Regionalligách. Ansbach Tomáše PAVELKY i Flensburg Martiny ŠTIKOVÉ má blízko k postupu do 3.Bundesligy.

Dva kola před koncem soutěže se v nejvyšší německé soutěži drží Post SV Mühlhausen na osmém místě. Na sestupových pozicích je tak ASV Grünwettersbach a TTC Hagen. V posledním zápase Mühlhausen Hagenu nic nedaroval a zvítězil 3:0 na zápasy. Bohumil VOŽICKÝ v utkání bodoval proti Švédovi Antonovi Källbergovi. Včele 1. německé Bundesligy je nyní FC Saarbrücken ve složení: Apolonia Tiago, Tokic Bojan a Mattenet Adrien.

První Bundesliga žen má na programu ještě několik zápasů. Aktuálně je TTG Bingen/Münster-Sarmsheim na čtvrté příčce, ale má o zápas více než soupeři za ním. S vedoucím týmem tabulky – Berlínem Eastside TTG Bingen/Münster-Sarmsheim prohrál poměrem 3:6. Hanka MATELOVÁ i Dana ČECHOVÁ se ale zaskvěly výbornými výsledky. Matelová přehrála Petrissu Solju a Čechová si poradila s Japonkou Kato Miyu. Obě Češky pak ještě vydatně trápily i další hráčky Berlína. Matelová svedla vyrovnaný boj se Shan Xiaonou, zatímco Čechová s Maďarkou Gerginou Pota.

Marek KLÁSEK je platným členem Bad Königshofenu, který aktuálně vévodí 2. Bundeslize.

Nejvíce pozornosti asi poutá 2. mužská Bundesliga. Soutěž vyvrcholí posledními zápasy v polovině dubna. Aktuálně je ve vedoucí pozici TSV Bad Königshofen následovaný Fortunou Passau. Oba týmy ale mají o zápas více než úhlavní pronásledovatelé. V posledním zápase 2. Bundesligy získal Bad Königshofen důležité vítězství nad Hilpoltsteinem. Dařilo se zejména Richardovi VÝBORNÉMU na spodním kříži. Bodově ho podpořil také Marek KLÁSEK a oba dotáhli do vítězného konce obě čtyřhry. Davidův Hilpoltstein se tak momentálně pohybuje ve středu tabulky. Naopak TuS Fürstenfeldbruck Michala Obešla je ohrožen sestupem.

Situace ve 3. Bundeslize-Sever se zdá být jasná. FC Köln si udržuje bezpečné vedení před Pláčkovým SV Brackwede. V nedávném vzájemném zápase Brackwede podlehl prvnímu celku tabulky 3:6. NSU Neckarsulm ve 3. Bundeslize-Jih je nyní na šestém místě. Na pozici jedničky týmu nyní táhne družtvo Josef BRAUN, který tak zastupuje zraněného Rolanda Krmaschka.

Zleva: Němka Meike Muller, Číňanka Zhan Ying Ni, Holanďanka Suzanne Dieker, Tamara Tomanová a Lucie Křížová

I v ženské 3. Bundeslize-Sever je o postupu víceméně rozhodnuto. Největším adeptem je Kieler TTK před druhým TTC Roedinghausenem. Ten mohl ještě situaci zvrátit, ale po remíze s třetím týmem tabulky, kdy nestačily ani dva body Tomanové, má severoněmecký Kieler postup ve svých rukou. Jižní část 3. ženské Bundesligy bude mít ještě zajímavý závěr a o postupujícím se asi definitivně rozhodně v polovině března. To nemění nic na tom, že NSU Neckarsulm se drží v horní polovině tabulky. Martina KORBELOVÁ ve druhé části sezóny odehrála jen pár zápasů. To Hana VALENTOVÁ za Rapid Chemnitz (aktuálně šestý) odehrála ve druhé ,,půlce“ zápasů o něco více, ovšem se střídavými úspěchy.

Zajímavá je rovněž Regionalliga-Jih. Zde celkem suverénně kráčí za vítězstvím TSV Ansbach, v jehož dresu nastupuje na spodním kříži Tomáš PAVELKA. Ansbach zatím ani jednou neprohrál a pouze jednou remizoval. Pavelka zatím v soutěži prohrál pouze dvakrát. Regenstauf Martina PYTLÍKA hájí střed tabulky, ale má zápasy k dobru. Ovšem v jednom ze svých posledních zápasů Regenstauf nečekaně prohrál s posledním Wernigerode. David Merta, Jiří Javůrek a Martin Bouška tak oslavili vůbec první vítězství v soutěži. Těsně nad sestupovými příčkami se pohybuje i Schlotheim Luďka LABOUTKY hrajícího na pozici týmové jedničky.

Martina ŠTIKOVÁ je v dresu Flensburgu spokojená. Její tým ležící nedaleko dánských hranic je momentálně horkým adeptem na postup do 3. německé Bundesligy.

Napínavou dohru bude mít i Regionalliga-Západ. Momentálně se v nejlepší situaci nachází TSB Flensburg s Martinou ŠTIKOVOU na spodním kříži. Jedním z hlavním konkurentů v boji o postup jim je Hannover 96, kde pro změnu na vrchním kříži pravidelně boduje Kateřina ČECHOVÁ. Oba týmy si to rozdají v polovině dubna, kdy by se mělo rozhodovat o konečném postupujícím. Pořadím může ještě zamíchat čtvrtý VfL Oker, který se opírá o výborné výsledky Ivany PELCMANOVÉ na jedničce. Vyrovnanou bilanci si v dresu Okeru udržuje i Petra ZÝKOVÁ na spodním kříži.

 

Aktuální bilance českých hráčů:

 

Bohumil VOŽICKÝ (Post SV Mühlhausen) 6:7 (spodní kříž 1. Bundesliga)

Hana MATELOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarm.) 10:11 (vrchní kříž 1.Bundes)

Dana ČECHOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarm.) 13:5 (spodní kříž 1.Bundes)

 

Richard VÝBORNÝ (Bad Königshofen) 18:7 (spodní i vrchní kříž 2. Bundes)

Marek KLÁSEK (TSV Bad Königshofen) 14:6 (spodní kříž 2. Bundesliga)

Tomáš SADÍLEK (TTC Fortuna Passau)13:12 (spodní kříž 2. Bundesliga)

František KRČIL (TTC Fortuna Passau)11:9 (spodní kříž 2. Bundesliga)

Petr DAVID (TV 1879 Hilpoltstein) 18:7 (spodní i vrchní kříž 2. Bundesliga)

Michal OBEŠLO (TuS Fürstenfeldbruck) 17:10 (vrchní kříž 2. Bundesliga)

 

František PLÁČEK (SV Brackwede) 19:9 (vrchní kříž 3. Bundes-Sever)

Roland KRMASCHEK (Neckarsulm) 12:8 (vrchní kříž 3. Bundes-Jih)

Josef BRAUN (Neckarsulm) 12:13 (vrchní kříž 3. Bundes-Jih)

Tamara TOMANOVÁ (Rödinghausen) 13:1 (vrchní kříž 3. Bundes-Sev)

Martina KORBELOVÁ (Neckarsulm) 11:3 (vrchní kříž 3. Bundes-Jih)

Hana VALENTOVÁ (Chemnitz) 13:11 (vrchní kříž 3. Bundes-Jih)Komentáře: 0

Zanechat komentář