Pinčesobchod
El Niňo do čela první ligy
Kategorie: Česko / 07 Února 2016

V Praze na Kotlářce se v sobotu odehrálo „derby“ mezi domácím El Niňem a celkem KT Praha. Souboj dvou prvních celků „prvoligové“ tabulky sliboval skvělou podívanou. V hale se také shromáždil slušný počet diváků, kteří byli svědky téměř čtyřhodinové bitvy. Domácí nastoupili v sestavě: Marek OBEŠLO, František OBEŠLO, Antonín SCHWARZER a Peter TURČEK. Hostující KT přijelo v osvědčené sestavě: Jindřich PANSKÝ, Milan ORLOWSKI, Petr JAVŮREK a Tomáš HAVLÍK.

F. OBEŠLO, SCHWARZER – PANSKÝ, ORLOWSKI 3:2 (-4,6,16,-9,11)

Domácí se legendárního páru nezalekli a vypracovali si vedení 2:1 a 6:3. Panský a Orlowski ovšem srovnali a v pátém setu odskočili na 10:8. Další čtyři body však uhráli Obešlo se Schwarzerem a získali důležitý bod pro El Niňo.

 

M. OBEŠLO, TURČEK – JAVŮREK, HAVLÍK 3:0 (6,3,9)

Druhou čtyřhru ovládli také hráči El Niňa, kteří hladce porazili dvojici Javůrek, Havlík.

 

SCHWARZER – PANSKÝ 3:1 (-6,14,8,7)

Panský promarnil dva setboly na 2:0 a Schwarzer se rozehrál ke skvělému výkonu. Tvrdou a přesnou hrou ve zbytku zápasu dominoval a zvítězil 3:1

 

F. OBEŠLO – ORLOWSKI 2:3 (-11,8,-9,8,-3)

Krásný zápas sehráli tito dva hráči. Orlowski vedl 2:1 a vypadalo to, že ve čtvrtém setu zápas ukončí. Obešlovi se ovšem s pomocí trpělivé obrany a dělových útočných výpadů povedlo srovnat. V pátém setu byl lepší zkušený Orlowski, jenž si chytře připravil výhodnou pozici a poté přesně zakončil. Diváci byli z výkonu obou bojovníků nadšeni.

 

TURČEK – HAVLÍK 1:3 (10,-9,-6,9)

Mladý Slovák v barvách El Niňa odskočil na 1:0 a 9:6, jenže Havlík v koncovce set nakonec získal pro sebe. V dalším průběhu byl už lepší host a i přes Turčekův bojovný výkon se z vítězství radoval Havlík.

 

M. OBEŠLO – JAVŮREK 3:0 (3,10,9)

Obešlo byl jistější v koncovkách a zvítězil 3:0, přestože ve třetím setu prohrával 4:9.

 

F. OBEŠLO – PANSKÝ 2:3 (-6,-5,13,10,-5)

Vypadalo to, že si Panský připíše hladké vítězství, ale Obešlo již dnes podruhé ukázal bojovného ducha a dotáhl zápas do páté sady. Česká legenda si ale vítězství nenechala uniknout a po koncentrovaném výkonu zvítězila 3:2.

 

TURČEK – ORLOWSKI 2:3 (-10,6,-8,9,-6)

Další smolný zápas sehrál houževnatý Turček. Další legendě, Orlowskému, vzdoroval pět setů, ale nakonec v krásném a vypjatém střetnutí podlehl 2:3.

 

M. OBEŠLO – HAVLÍK 3:0 (5,5,1)

Skvěle hrající Obešlo nedal svému soupeři šanci, ve třetím setu vedl dokonce 10:0.

 

SCHWARZER – JAVŮREK 3:2 (7,-7,-7,5,10)

Další vyrovnaný zápas tentokráte se šťastným koncem pro domácího hráče. Javůrek, který se prezentoval rychlou a obdivuhodně přesnou hrou, získal vedení 10:8 v pátém dějství. Poté však zaúřadoval Schwarzer a nakonec vybojoval vítězství.

 

TURČEK – PANSKÝ 1:3 (6,-7,-8,-1)

Panský sice prohrál první set, ale ve zbytku zápasu byl jasně lepší a tentokráte „kanár“ hrozil na straně domácích.

 

M. OBEŠLO – ORLOWSKI 3:0 (17,6,3)

Ve střetnutí dvou dosud neporažených hráčů se ukázal být rozhodující první set. Po jeho získání pokračoval Obešlo ve vítězném tažení a porazil Orlowského 3:0.

 

SCHWARZER – HAVLÍK 2:3 (9,-5,3,-8,-9)

V souboji dvou tvrdě hrajících hráčů měl až do stavu 2:1 a 8:5 navrch Schwarzer. Poté si ale vybral slabší chvilku a Havlík utkání otočil ve svůj prospěch.

 

F. OBEŠLO – JAVŮREK 3:2 (-4,-4,9,8,4)

Do dalšího souboje vstoupil lépe Javůrek, jenž hladce získal první dva sety. Obešlo se ovšem nevzdal a předvedl obdivuhodný obrat. Ze začátku utkání byl trochu zbrklý a Javůrek všechny jeho výpady vrátil. Poté Obešlo začal více využívat obranu a svého soupeře udolal.

 

M. OBEŠLO – PANSKÝ 3:0 (3,8,8)

Nezastavitelný Obešlo ani ve čtvrtém zápase neztratil set. Panský nenašel recept na jeho koncentrovanou a jistou hru blízko u stolu.

 

SCHWARZER – ORLOWSKI 3:1 (10,-9,7,10)

Vítězství El Niňa zpečetil Schwarzer, který v těžkém utkání přehrál Orlowského.

 

„Klíčové byly dnes oba debly, které jsme vyhráli. Dalšími důležitými momenty byly zápasy Tondy a Fandy s Javůrkem. Oba prohrávali, ale nakonec vydřeli vítězství a to nás nakoplo. Mně i Tondovi se podařilo porazit Panského, což se určitě nestává každý den. Sám jsem byl dnes po dlouhé době schopen podat soustředěný výkon. S tím jsem měl v posledních zápasech problémy, pracuji totiž jako fyzioterapeut a práce na mě klade vysoké psychické nároky. Snažím se dodržovat životosprávu – meditace, dostatek pohybu a spánku, kvalitní stravování… Přináší to ovoce a doufám, že i ve zbytku soutěže budeme pokračovat v dobrých výkonech a udržíme první příčku,“ zhodnotil zápas neporažený Marek Obešlo. 

Reportáž ze zápasu připravil Stanislav Kučera

 Komentáře: 1

Jihočech napsal:
17 Února 2016
IP: 83.208.90.*
Bravo!!!!!

Zanechat komentář