Pinčesobchod
Aneta Kučerová porazila Štrbíkovou a Břeclav slaví zisk Českého poháru
Kategorie: Česko / 19 Prosince 2015
Zobrazení: 1710
Komentáře: 0

Nečekaný průběh mělo finálové utkání žen. Hodonínské hráčky nevyužily výhodu domácího prostředí a podlehly Břeclavi 5:2. Ve vynikající formě se předvedla Aneta KUČEROVÁ, která dvěma body podpořila famózní vystoupení Maďarky Vivien ÉLLO. Mužské finále ovládli havlíčkobrodští hráči.

Poslední vrcholná akce roku se uskutečnila v hodonínské Mart aréně. Mezi nejlepší čtveřici soutěže mužů se probojovaly oba týmy pražského El Niňa, Havlíčkova Brodu a TJ Sokola Hradce Králové. O prvenství v soutěži žen se ucházel domácí SKST Hodonín, MSK Břeclav, SK Frýdlant nad Ostravicí a MK Řeznovice. Už od začátku se v hale sešlo poměrně dost diváků, kteří hnali hráče a hráčky vpřed.

Úvodní semifinálové zápasy mužů mezi El Niňem a Hradcem Králové a mezi Havlíčkovým Brodem a Kotlářkou dopadly podle očekávání. Ovšem hned úvodní dvouhra havlíčkobrodských s Kotlářkou přinesla překvapení, když Stanislav Kučera porazil Pavla Širůčka.

"Mám obrovskou radost z tohoto vítězství. První dva sety jsem vyhrál, poté soupeř dorovnal, ale v pátém jsem urval vítězství pro sebe. Byl to skvělý zápas, užíval jsem si ho," zhodnotil zápas Kučera.

Za Havlíčkův Brod ovšem srovnal František Kanta, jenž si poradil s Jakubem Němečkem. Další bod pro Brod získal Tomáš Tregler, když porazil Petera Turčeka. Poté ovšem znovu zaúřadoval Kučera. Jeho vítězství nad Kantou znamenalo vyrovnání. Poté už ovšem bodovali pouze hráči Havlíčkova Brodu. Tregler porazil Němečka, Širůček Turčeka a zápas uzavřela těsná výhra Treglera nad Kučerou.

Druhé semifinále ovládlo El Niňo poměrem 5:1. Jediný bod pro Hradec vybojoval Michal Lebeda ml., který porazil Tomáše Málka. Pak už se prosadili hráči El Niňa: Bai He, Kristián Kobes a David Reitšpies.

Také semifinálové zápasy družstev žen se obešly bez překvapení. Dva nejvýše postavené celky si se svými soupeřkami z Frýdlantu n. Ostravicí a z Řeznovic snáze poradily. Vrcholem dne tak bylo finále. Nakonec se z vítězství radovaly hráčky Břeclavi. Vivien Ellö, Karin Adámková a Aneta Kučerová přehrály 5:2 domácí trio Renata Štrbíková, Lenka Harabaszová, Kateřina Pěnkavová. Hlavní postavou byla Maďarka Ellö, která třemi body zařídila titul pro Břeclav. Skvěle ji doplnila i Aneta Kučerová, která dokázala porazit i Renátu Štrbíkovou. V souboji o třetí místo byl úspěšnější celek Frýdlantu nad Ostravicí. Sestry Blaškové Dagmar a Zdena společně s Hanou Bartošovou slavily vítězství nad sestavou Řeznovic: Alexandra Pelcmanová, Kristýna Mikulcová a Simona Šlehobrová.

Poté následovalo finále mezi El Niňem a Havlíčkovým Brodem a souboj o třetí místo mezi Hradcem Králové a Kotlářkou. Jako první skončil zápas o bronz. Kotlářka zvítězila jasně 5:0. Michal Lebeda, Vlastimil Buben, Tomáš Hort a Karel Brát se museli spokojit se čtvrtým místem. Trenér Kotlářky, Tomáš Vrňák, zhodnotil zápas takto: "Jsem rád, že se nám podařilo vybojovat třetí místo, kluci si ho určitě zaslouží. Musím je všechny pochválit, dnešními výkony mě potěšili. Snad v nich budou pokračovat také v příštím roce a v druhé polovině extraligy." V sestavě Kotlářky také odehrál jeden zápas tradiční tahoun týmu, Petr Kaucký.

Finále nabídlo tedy napínavější podívanou. Zaplněné tribuny sledovaly skvělý stolní tenis. Vítězství v Českém poháru nakonec putovalo do Havlíčkova Brodu. Tým z Vysočiny vyhrál 5:1. Za El Niňo se prosadil pouze Bai He, který porazil Petra Korbela. Rozhodující bod získal Tregler, který porazil 3:2 právě Bai He a Havlíčkův Brod mohl slavit. Putovní pohár předal vítězům předseda ČAST, Zbyněk Špaček.

Finále ČP tak udělalo symbolickou tečku za letošním rokem. Doufejme, že následující bude úspěšný a všichni se v něm sejdeme ve zdraví!

Foto a komentář: Stanislav Kučera

ŽENY

Finále:

SKST Mart Hodonín – MSK Gumotex Břeclav 2:5

Lenka HARABASZOVÁ – Aneta KUČEROVÁ 1:3 (9,-10,-4,-7)

Renáta ŠTRBÍKOVÁ – Karin ADÁMKOVÁ 3:2 (-9,-7,3,9,6)

Kateřina PĚNKAVOVÁ – Vivien ÉLLÖ 0:3 (-8,-6,-9)

Renáta ŠTRBÍKOVÁ – Aneta KUČEROVÁ 0:3 (-10,-6,-10)

Lenka HARABASZOVÁ – Vivien ÉLLÖ 2:3 (-3,-11,8,9,-5)

Kateřina PĚNKAVOVÁ – Karin ADÁMKOVÁ 3:0 (9,5,7)

Renáta ŠTRBÍKOVÁ – Vivien ÉLLÖ 1:3 (5,-8,-7,-8)

Utkání o 3. místo

SK Frýdlant nad Ostravicí – MK Řeznovice 5:0

Dagmar BLAŠKOVÁ – Simona ŠLEHOBROVÁ 3:0 (7,4,7)

Hana BARTOŠOVÁ – Alexandra PELCMANOVÁ 3:2 (5,-8,5,-4,5)

Zdena BLAŠKOVÁ – Kristýna MIKULCOVÁ 3:0 (6,11,10)

Hana BARTOŠOVÁ – Simona ŠLEHOBROVÁ 3:1 (3,9,-7,4)

Dagmar BLAŠKOVÁ – Kristýna MIKULCOVÁ 3:1 (7,-14,6,4)

 

MUŽI

Finále

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – SF SKK El Niňo Praha EHW 5:1

Tomáš TREGLER – David REITŠPIES 3:1 (7,5,-7,6)

Pavel ŠIRUČEK – Kristián KOBES 3:0 (6,7,9)

Petr KORBEL – BAI He 2:3 (4,-12,-6,9,-7)

Pavel ŠIRUČEK – David REITŠPIES 3:0 (1,11,8)

Tomáš TREGLER – BAI he 3:2 (9,-10,8,-9,2)

Petr KORBEL – Kristián KOBES 3:1 (6,8,-6,4)

Utkání o 3. místo

SF SK Kotlářka EN Praha – Sokol PP Hradec Králové 2 5:0

Petr KAUCKÝ – Karel BRÁT 3:0 (3,8,3)

Stanislav KUČERA – Vlastimil BUBEN ml. 3:1 (-13,2,6,6)

Jakub NĚMEČEK – Michal LEBEDA ml. 3:0 (4,9,10)

Stanislav KUČERA – Tomáš HORT 3:0 (6,7,6)

Peter TURČEK – Michal LEBEDA ml. 3:1 (-9,8,7,8)Komentáře: 0

Zanechat komentář