Pinčesobchod
Chilan v Ostravě
Kategorie: Rozhovory / 14 Prosince 2015
Zobrazení: 2441
Komentáře: 0

Třiadvacetiletý Felipe OLIVARES patří ve své zemi k absolutní špičce. Tento levoruký sympaťák už pětkrát v řadě dokázal vyhrát národní šampionát a v roce 2012 zvítězil také na Baltic Open v Estonsku. Je trojnásobným juniorským mistrem Latinské Ameriky ve čtyřhře a v mixu a posledních letech se pravidelně účastní Czech Open v Olomouci. 

Rodák z chilského Los Angeles hraje v německém klubu 1. FSV Mainz 05 3. Bundesligu. Ještě minulý rok spolu s ním v dresu Mainzu nastupoval i Ondra Bajger, který se ovšem vrátil zpátky do Česka, konkrétně do DTJ Hradce Králové. 

 

,,Do Ostravy jsem přešel letos, když už to v Německu nefungovalo tak dobře a neměl jsem dostatečné sparingy. Hledal jsem další místo s lepšími tréninkovými podmínkami a s trenéry, kteří by mi mohli pomoci. Minulý rok mě můj kamarád Ondra Bajger pozval do Ostravy, a když jsem zde přijel, tak se mi tady moc líbilo. Tréninky jsou mnohem lepší. Myslím, že jsem v Ostravě našel všechno, co jsem hledal."

Jak dlouho jsi působil před svým příchodem do Ostravy v Německu?

Do Německa jsem přiletěl spolu s dalšími třemi adepty v roce 2009, tehdy totiž hlavní trenér Alberto Ammann hledal vhodné hráče z jižní Ameriky, kteří by mohli trénovat v jeho tréninkovém centru v Eilenburgu.

Proč ses vůbec rozhodl zkusit štěstí v Evropě?

 

Stolní tenis v Chile není pochopitelně na tak vysoké úrovni a nemá tak silnou základnu. Navíc v Chile není ani žádná profesionální liga, takže jsem nehrál ani žádnou soutěž.

Jak často se dostaneš domů?

Průměrně jednou za čtyři až pět měsíců, někdy ale i častěji.

 

A jak jsi spokojený v Ostravě? Jak se ti tato severomoravská metropole líbí?

Jestli se mi Ostrava líbí? Líbí se mi moc! Je to tady mnohem lepší než v Eilenburgu, kde jsem bydlel. Lidé jsou mnohem příjemnější a já se tak cítím mnohem uvolněněji. Vyhovuje mi taky, že mám všude blízko. Ostrava je hodně živé město, holky tu jsou taky moc hezké :-D Samozřejmě mám rád i svůj domov v Chile, protože doma je doma, ale v Ostravě jsem taky velmi spokojený.

Jak se ti zatím daří ve 3. Bundeslize? 

 

V Německu hraji 3. Bundesligu na vrchním kříži, konkrétně na pozici týmové dvojky. Náš tým 1. FSV Mainz 05 je aktuálně na 4. místě. Soutěž je dost kvalitní. Musím hrát opravdu dobře, abych své zápasy vyhrával. A myslím, že se mi letos opravdu daří (pozn. skóre 12:4). Doufám, že i druhá polovina sezóny bude stejně dobrá.

Ve stejné soutěži Felipe narazil i na českou stopu. Ve vzájemném zápase proti Josefu Braunovi (NSU Neckarsulm) zvítězil 3:1, s Rolandem Krmaschkem se neutkal. Podrobnější info ke 3. Bundeslize - jih najdete zde.

 

Závěrem se musím zeptat na tvůj nadcházející program. Co tě tedy v příštím roce čeká?

 

Hned několik různých turnajů. Na začátku února je to Mistrovství Latinské Ameriky v Puerto Ricu a poté MS družstev v Kuala Lumpur. Nejdůležitější je pro mě ale dubnová kontinentální kvalifikace na Olympiádu. Doufám, že se mi podaří kvalifikovat a věřím, že jestli budu trénovat tak, jako doposud, tak se mi to snad podaří.

Muchas gracias ;)Komentáře: 0

Zanechat komentář